Спеціальні потреби

ООН: ситуація з правами людини на Донбасі погіршилася


Ситуація із дотриманням прав людини на Сході України погіршилася - про це йдеться в оприлюдненій у середу доповіді Управління ООН з прав людини.

Відомство відзначає збільшення доказів про викрадення, несанкціоновані арешти, тортури і вбивства у контрольованих бойовиками регіонах на Сході України.

Правозахисники також висловили стурбованість ситуацією з правами людини в окупованому Росією Криму. Впровадження російського законодавства на півострові перешкоджає реалізації прав і основних свобод людини, - зазначили в ООН.

«Мешканців Криму, відомих своєю проукраїнською позицією, як також кримськотатарських активістів - залякують, переслідують».

Верховний комісар ООН з прав людини Наві Піллай закликала озброєні групи, що діють у Донецькій та Луганській областях «припинити дії, що змушують їх самих, та людей, що живуть у цих регіонах, йти шляхом, що веде у глухий кут, до злиднів, знищення, переміщення та економічних поневірянь».

За даними Управління, відколи у квітні цього року українська влада почала антитерористичну операцію проти проросійських бойовиків на Cході країни, загинуло щонайменше 356 людей, зокрема, 86 українських солдатів.

У зв'язку з цим ООН закликала український уряд до стриманості при використанні сили.

58-сторінковий документ охоплює період з 7 травня по 7 червня. Це вже третій звіт, підготовлений моніторингової місією ООН з прав людини в Україні. До складу місії, яка, на доручення верховного комісара, почала свою роботу в березні, входять 34 особи.
XS
SM
MD
LG