Спеціальні потреби

Своєю закордонною політикою Путін випробовує Захід – представниця Пентагону


Елісса Слоткін з підполковником Армії США Майклом Клепером та генерал-лейтенантом Армії України Миколою Баланом. Яворів. 2015.

Елісса Слоткін каже, що США слід пам’ятати урок, який дала «холодна війна» - суперника не можна недооцінювати!


Президент Росії Володимир Путін намагається знову зробити Росію глобальним конкурентом Сполучених Штатів, і у США повинен бути потенціал для стримування російського лідера, заявила високопоставлена представниця Пентагону.

Виступаючи на Форумі з питань безпеки в Аспені, штат Колорадо, виконуюча обов'язки помічника міністра оборони з питань міжнародної безпеки Елісса Слоткін заявила, що Путін намагається знайти слабкі місця і тиснути на них.

«Він тисне, намагаючись зрозуміти, як далеко він може зайти», - сказала вона в ході експертної дискусії.

У зовнішній політиці Путін отримує вигоду з почуття підлеглого положення, в якому перебувають росіяни з часів закінчення «холодної війни», - вважає Слоткін.

«Путін грає на цьому зі своєю громадськістю, - сказала вона. - Він вишукує можливості, щоб на рівних конкурувати з США в світі. Він хоче, щоб Росію розглядали як рівного конкурента».

Дії російського лідера проявляються як в сусідніх країнах - державах Балтії, Україні, Молдові, Румунії, так і поза їх межами - в Сирії і Південно-Китайському морі.

Стратегія щодо протидії Росії - «це не просто наклейка на бампер», сказала Слоткін, додавши, що коротко її можна охарактеризувати, як «сильну і збалансовану».

«"Сильна" означає, що у США і НАТО повинні бути необхідні можливості щодо стримування Росії, і ми повинні підтримувати партнерів в нарощуванні їх потенціалу опору діям Росії. Йдеться про Україну, Молдову, Грузію», - сказала вона.

«Збалансованість» стратегії основана на ідеї, що, як і раніше, є сфери, в яких США і Росія можуть співпрацювати для реалізації своїх спільних інтересів. За словами Слоткін, мова, зокрема, йде про угоду щодо іранської ядерної програми, про Північну Корею і, можливо, Сирію.

«Ми не хочемо, щоб ми і росіяни були противниками, - сказала вона. - Але, тим не менш, ми не можемо стояти осторонь, коли вони незаконно анексують території, сіють розбрат і дестабілізацію. У нас повинна бути подвійна позиція - політика стримування і діалогу».

Дії Росії в Україні, Криму і Грузії не повинні дивувати, - сказала Елісса Слоткін.

«Російська сторона протягом декількох років проводить доктрину активних заходів, як вони її називають, спрямованих на те, щоб сіяти розбрат або в конкретній проблемі, або заради того, щоб викликати хаос в політичній системі сусідньої країни, щоб створити якісь можливості для себе», - пояснила вона.

Росія, без сумніву, намагається розділити Європу, заявила Слоткін, оскільки вважає, що це створить сприятливі можливості для неї.

«Частиною розколу Європи є створення розбіжностей з питання про ставлення до Америки, нашої демократії і про те, чи є вона зразком для наслідування», - додала вона.

Росія намагається розсунути межі, заявила Слоткін, а Путін домігся значної модернізації російських збройних сил. Країна стала діяти більш агресивно в Арктиці, Балтійському морі, Чорному морі та в регіоні в цілому. Вона нарощує свій потенціал в кіберпросторі і космосі, розвиває потенціал на морі і в повітрі, - сказала високопоставлена представниця Міністерства оборони США.

«На основі цього можна зробити висновок, що Путін вирішив проводити більш агресивну зовнішню політику, і ми вкрай стурбовані цим», - сказала вона.

Така позиція викликана не силою, а слабкістю, сказала Слоткін, і до певної міри це викликає ще більше занепокоєння.

Санкції проти Росії, введені у зв'язку з її діями в Криму і на Донбасі, в поєднанні з падінням цін на нафту завдали шкоди країні, - відзначила вона.

«Тому я вважаю, що політичне керівництво Росії проявляє підвищений інтерес до розмов про конфлікти за кордоном, до підтримки конфліктів за кордоном, - сказала вона. - Нам добре відома ця тактика з часів «холодної війни». Але ще один урок, який, я сподіваюся, дала нам «холодна війни», полягає в тому, що не можна недооцінювати свого суперника!», - заявила в.о. помічника міністра оборони США Елісса Слоткін.

Дивіться також: Ось що вказує на слід Кремля у головному політичному скандалі США

Ось що вказує на слід Кремля у головному політичному скандалі США. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:01:12 0:00

XS
SM
MD
LG