Спеціальні потреби

Актуально

США надали іншим країнам світу 200 млн доз вакцин від COVID-19

Держсекретар США Ентоні Блінкен цього тижня перебуває з візитом в Колумбії

Сполучені Штати безоплатно доставили 200 мільйонів доз вакцин проти COVID-19 до країн по всьому світу. Про це написав держсекретар США Ентоні Блінкен у соцмережах у четвер.

"Ми очолюємо глобальну боротьбу з COVID-19 і пишаємось тим, що безоплатно надали більше доз вакцин, ніж будь-яка інша країна", - йдеться в дописі головного дипломата США, який поширило американське посольство в Україні.

США надали вакцини більш ніж 100 країнам безкоштовно і без жодних умов, додала заступниця речника Держдепу США Джаліна Портер. Серед отримувачів вакцин зі США і Україна, яка отримала більше двох мільйонів доз вакцини виробників Moderna та Pfizer.

Окремо в Держдепі привітали Індію, де було зроблено мільярд щеплень. "Величезним досягненням у зусиллях світу з подолання пандемії" назвало успіх програми вакцинації в Індії посольство США в країні.

"Я вітаю зусилля Індії та надзвичайне досягнення - проведення мільярда вакцинацій від COVID-19", - написав Блінкен в соцмережах.

Дивіться також: Cтудія Вашингтон. Що важливо знати про уколи-посилювачі вакцин

Cтудія Вашингтон. Що важливо знати про уколи-посилювачі вакцин
please wait

No media source currently available

0:00 0:05:00 0:00

Всі новини дня

Візит на ЗАЕС підтвердив оцінку серйозності ситуації з ядерною безпекою - Ґроссі

Гендиректор МАГАТЕ Рафаель Ґроссі під час зустрічі із президентом України у Запоріжжі, 27 березня 20232 року (Фото: AP/Efrem Lukatsky)

Візит на Запорізьку атомну електростанцію Генерального директора Міжнародного агентства з атомної енергії (МАГАТЕ) Рафаеля Ґроссі цього тижня підтвердив його оцінку серйозності ситуації з ядерною безпекою. Про це йдеться в заяві Гроссі щодо ситуації в Україні від 30 березня.

Генеральний директор МАГАТЕ заявив, що рішуче налаштований продовжувати дипломатичні зусилля, аби захистити станцію та запобігти ядерній аварії, яка може мати важкі наслідки для людей і навколишнього середовища в Україні та інших країнах.

Ґроссі зазначив, що незабаром може поїхати до Росії для подальших переговорів, адже протягом останніх місяців працював і з Києвом, і з Москвою над пропозиціями щодо безпеки на ЗАЕС.

Ядерна аварія з радіологічними наслідками не пощадить нікого

"Дуже, дуже важливо, щоб ми погодилися щодо фундаментального принципу, згідно з яким атомна станція не повинна бути атакована ні за яких обставин, і вона також не повинна використовуватися для нападу на інших. Ядерна аварія з радіологічними наслідками не дасть пощади нікому," - заявив Ґроссі.

Він зауважив, що військова активність в регіоні розташування ЗАЕС посилюється: "Відверто говорять про наступ і контрнаступ. Цей регіон переживає, можливо, більш небезпечну фазу, з огляду на триваючий конфлікт».

У повідомленні МАГАТЕ йдеться, що під час поїздки на ЗАЕС 29 березня Ґроссі супроводжувала нова група експертів, які залишалися на території станції. Це вже сьома така команда з моменту прибуття місії МАГАТЕ сім місяців тому. «Ми змогли провести ротацію команд. Зараз там нова команда, яка продовжить свою роботу. Для мене це було дуже важливим», - сказав Гроссі.

Це вже другий візит директора МАГАТЕ на станцію за час її окупації російськими військами в березні 2022 року. Ґроссі заявив, що візит у середу дозволив йому на власні очі побачити шкоду, якої зазнала станція з моменту його останнього перебування там, особливо після обстрілу в листопаді.

Путін "не любить, коли люди виступають проти його ідей" - експерт про арешт журналіста WSJ в Росії, який писав про групу "Вагнера"

Репортер американської газети The Wall Street Journal Еван Гершковіч, затриманий за підозрою в шпигунстві, виходить з будівлі суду в Москві, Росія, 30 березня 2023. REUTERS/Evgenia Novozhenina

Арешт журналіста The Wall Street Journal Евана Гершковича може бути пов'язаний із його дослідженням діяльності ПВК "Вагнер", а президент Путін має довгу історію утисків свободи слова й преси у Росії. Крім того, російська влада намагається отримати більше американських громадян для можливих обмінів заручниками зі США.

Про це у коментарі Українській службі Голосу Америки розповів Роберт Янг Пелтон, канадсько-американський письменник і дослідник приватних військових груп.

"Одна з сумних речей у відносинах Америки з Росією полягає в тому, що ми обмінюємось людьми високого рівня, не завжди шпигунами, іноді звинуваченими у шпигунстві, іноді людьми, заарештованими за підозрою в скоєнні чогось. Ми обмінювали російських шпигунів, і таких людей як Віктор Бут, який абсолютно є частиною інфраструктури російської армії, - сказав Пелтон. - Я припускаю, що... він може бути ще одним пішаком у грі".

В інтерв'ю Пелтон розповів, що висвітлював десятки воєн та збройних конфліктів у світі, зокрема, місяць провів в Україні та був неподалік Бахмута. Також він працював на війні в Чечні, тож порівняв ситуацію зі ставленням до журналістів у Росії тоді.

"Коли я був у Грозному з повстанцями в 1999 році, вони вбивали журналістів і отруювали їх. Вони стріляли в обличчя в ліфтах. У мене немає жодних сумнівів щодо того, як Росія атакує іноземних журналістів, які занадто близькі до того, про що вони не хочуть, щоб чув світ, - сказав Пелтон. - З 1999 року, коли Путін прийшов до влади, він жорстко кидається на журналістів. Він не любить, коли люди виступають проти його ідей, його програм, його слів. Так, журналісти в Росії є. Так, є агресивні слідчі групи, але він робить усе, щоб їх закрити".

Чи арешт Гершковича пов'язаний із його дослідження діяльності "вагнерівців", Пелтон вважає, що : "Компанія Пригожина також втручається у вибори, вони не соромляться і керувати агентством Інтернет-досліджень, і не соромляться вбивати людей. Й ми повинні відкрито подивитись на приватних громадян, таких як Пригожин, які вбивають людей, і назвати це тим, що це є. І не виправдовувати це тим, що це були квазімілітарні чи приватні військові компанії. Є факт, що вони нападали на журналістів. І Захід помиляється, коли вважає, що якщо журналісти напишуть слово «преса» на грудях, їх не вб'ють, або якщо вони мають машину, то їх не заарештують в Росії".

Заарештований Еван Гершкович має батьків, які, як повідомляють американські медіа, виїхали із Радянського Союзу. Він говорить російською, працював у Москві для видань Agence France-Presse, Moscow Times та The New York Times, а пізніше почав висвітлювати теми Росії, України та регіону для The Wall Street Journal. Серед його новіших матеріалів - статті про занепад російської економіки та розкол між кремлівськими елітами та ПВК "Вагнер".

Раніше Голос Америки повідомляв, що США рішуче засудили арешт Гершковича, якого затримали в Єкатеринбурзі й звинуватили у спробі нібито отримати секретну інформацію. "Націлювання на американських громадян з боку російського уряду абсолютно неприпустимі. Ми рішуче засуджуємо затримання пана Гершковича", - заявила речниця Білого дому Карін Жан-П'єр.

США засуджують напади й репресії російського уряду щодо журналістів і свободи преси, йдеться в заяві. У Державному департамені нагадали про заклик до американських громадян не їздити до Росії, а тих, хто зараз там перебуває, негайно виїхати з країни.

Газета The Wall Street Journal також відкинула звинувачення проти журналіста. А Жанна Кавельє, керівниця відділу Східної Європи та Центральної Азії паризької групи свободи преси "Репортери без кордонів", сказала, що Гершкович - перший іноземний журналіст, якого заарештували у Росії з початку війни в Україні.

Американські інспектори про допомогу, яку США надають Україні. Відео

Американські інспектори про допомогу, яку США надають Україні. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:01:03 0:00

«Ми не виявили серйозних кримінальних порушень допомоги наданої Україні нашим агентством», – Ніколь Ангарелла, інспекторка від Агентства США з міжнародного розвитку

«Уявімо, що РФ втрачає право вето…» – Сергій Кислиця. Відео

«Уявімо, що РФ втрачає право вето…» – Сергій Кислиця. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:01:50 0:00

«Уявімо, що РФ втрачає право вето. Уявімо, що на стіл країн-членів Радбезу потрапляє проект рішення Радбезу, в якому буквально написано – зупинити негайно війну і вивести всі війська… Це рішення потрапляє на стіл Путіну. І що далі?», – представник України в ООН Сергій Кислиця

Пентагон: українські військові, які проходили навчання на системах Patriot, повернулися до Європи

На фото – системи протиповітряної оборони Patriot під час польських військових тренувань з ракетних систем в аеропорту Варшави, Польща, 7 лютого 2023 року. REUTERS/Kacper Pempel

Перша група українських військових завершила навчання на системах протиповітряної оборони (ППО) Patriot у США і повернулася до Європи, повідомив речник Пентагону.

Прес-секретар Пентагону Пет Райдер розповів, що днями кілька десятків українських військових звершили підготовку на системах протиповітряної оборони Patriot в Америці. Ці системи США та інші країни НАТО планують поставити в Україну вже найближчим часом для захисту від російських повітряних атак під час очікуваного українського контрнаступу.

«Цього тижня 65 українських військовослужбовців ППО пройшли підготовку на системах Patriot у Форт-Сілл, Оклахома, і тепер повернулися до Європи», – сказав Пет Райдер, виступаючи на брифінгу в Міністерстві оборони США у четвер.

Він додав, що після навчань ці військові пройдуть додаткові гнавчання у Європі на системах Patriot, які надали Сполучені Штати, Німеччина та Нідерланди.

Раніше ЗМІ повідомляли з посиланням на офіційних осіб Пентагону, що дві системи Patriot – одна американська, а друга – німецько-голландська, будуть розгорнуті в Україні найближчими тижнями.

На початку січня Пентагон повідомив, що навчання українських сил на системі протиповітряної оборони, що проходили в Оклахомі, почалися у середині січня і мали тривати декілька місяців. Планувалося, що підготовку на базі у Форт-Сілл пройдуть від 90 до 100 українських військових, які працюватимуть з системами Patriot, коли їх доставлять в Україну.

За словами представників Пентагону, системи Patriot посилять протиповітряну оборону України, бо вони дозволять збивати, зокрема, балістичні ракети та літаки противника, націлені як на війська, так і на цивільні об'єкти.

Нещодавно американські ЗМІ повідомили з посиланням на представників Пентагону про рішення оборонного відомства США прискорити поставку Україні танків і систем Patriot. Це рішення пов’язують з очікуваним українським весняним наступом, для якого союзники надають Україні новішу та досконалішу зброю.

Більше

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG