Спеціальні потреби

Актуально

“Сімка” підтримує Україну і протидіятиме Росії, щоб захистити “базований на правилах світовий порядок”

Міністри закордонних справ країн "Великої сімки" знову звинуватили Росію у порушеннях міжнародних законів, поклавши на Москву відповідальність за дестабілізацію і втручання в демократичні системи інших країн.

Санкції можуть бути зняті, лише якщо Росія по справжньому виконає свої зобов’язання, але ми також готові до подальших обмежуючих заходів...

За підсумками переговорів у Торонто міністри закордонних справ наголосили у спільній заяві, що вважають одним з головних своїх завдань “захист і підтримку базованого на правилах міжнародного порядку”.

Представники Великої Британії, Італії, Канади, Німеччини, Франції, США, Японії та Європейського Союзу вказали на готовність далі застосовувати економічні санкції щодо Росії та “посилювати свою здатність протидіяти гібридним загрозам” з боку Москви.

Двома окремими параграфами у документі посадовці вказали на відповідальність Росії за агресію щодо України - захоплення Криму та війну на Донбасі:

  • “Ми знову наголошуємо на нашій незмінній підтримці українського суверенітету, незалежності й територіальної цілісності в межах міжнародно визнаних кордонів. Це включає невизнання порушеннь Росією суверенітету і територіальної цілісності України. Ми засуджуємо погіршення стану з правами людини на півострові та порушення і наругу, що чиняться Росією проти населення у Криму. Ми повністю підтримуємо намагання в межах Нормандського формату та Організації з безпеки і співпраці у Європі щодо припинення конфлікту на сході України. Ми переконані, що єдиним способом досягнення тривалого розв’язання конфлікту є повне втілення Мінських домовленостей. З огляду на відповідальність Росії за конфлікт, ми закликаємо Росію негайно стабілізувати становище з безпекою на Донбасі. Ми нагадуємо, що тривалість дії економічних санкцій, пов’язаних з Донбасом, чітко залежить від повного і незворотного втілення Росією Мінських угод. Санкції можуть бути зняті, лише якщо Росія по справжньому виконає свої зобов’язання, але ми також готові до подальших обмежуючих заходів, якщо дії Росії цього вимагатимуть.
  • "Ми знову підтверджуємо підтримку реформ України і заохочені кроками вже здійсненими на цей час, особливо у сфері децентралізації та економічного зростання. Ми закликаємо уряд України далі чітко просуватися шляхом реформ, який був розпочатий на вимогу народу. Це включає створення антикорупційного суду відповідно до рекомендацій Венеційської комісії, а також поступ у виборчій реформі та стосовно Закону з національної безпеки. Ми наголошуємо на повній упевненості щодо групи послів країн “Сімки” в Україні і визнаємо роль цієї групи у спостереженні та підтримці процесу втілення реформ”.

Американський представник, виконувач обов’язків державного секретаря США Джон Салліван підкреслив журналістам: "Ми всі вірні забов'язанню примусити Росію відповісти за її дії в Україні".

Напередодні господар переговорів - міністр закордонних справ Канади Христя Фріланд запросила міністрів "Сімки" на неформальну зустріч у неї вдома за участю українського міністра закордонних справ Павла Клімкіна.

Окремо на бажанні співпраці з Україною у стратегічних галузях наголосив міністр закордонних справ Великої Британії Борис Джонсон.

Дивіться також: Поглиблення співпраці між Лондоном та Києвом: про що Клімкін домовився із Джонсоном?

Поглиблення співпраці між Лондоном та Києвом: про що Клімкін домовився із Джонсоном? Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:33 0:00

Всі новини дня

Байден: “Підтримка американським народом України не похитнеться. Відео

Байден: “Підтримка американським народом України не похитнеться. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:00:37 0:00

“Підтримка американським народом України не похитнеться. Ми завжди будемо підтримувати демократії. Завжди”, - сказав президент США Джо Байден під час виступу перед випускниками Академії військово-повітряних сил США.

Чи може Україна вести вогонь у відповідь на території РФ?. Відео

Чи може Україна вести вогонь у відповідь на території РФ?. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:01:39 0:00

На тлі посилення російських атак на Україну, кореспондентка Голосу Америки у Конгресі США Катерина Лісунова, запитала американських сенаторів, чи має право Київ на воєнну відповідь на території РФ? А також чи вплине такий розвиток подій на військову допомогу, яку надають західні партнери.

Фарерські острови обмежують доступ російських суден до своїх портів - через війну в Україні

Вигляд на місто Торшавн, столицю Фарерських островів. Фото: Reuters/Tony Gentile

Уряд Фарерських островів оголосив про обмеження доступу російських суден до портів цієї острівної країни, що входить до Королівства Данії.

Заходити у Фарерські порти буде дозволено виключно риболовецьким суднам Росії, однак їм буде заборонено скуповуватись на Фарерських островах або користуватись там послугами з техобслуговування. Як повідомив уряд цієї острівної країни, нові правила є відповіддю на російське вторгнення в Україну.

"До портів Фарерських островів буде дозволено заходити лише риболовецьким суднам, які займаються виключно рибальством, відповідно до двосторонньої угоди між Фарерськими островами та Росією. Діяльність цих російських риболовецьких суден у портах буде обмежена до зміни екіпажу, завантаження вугіллям, провізією, висадкою та перевалом", - цитує заяву уряду Фарерів британське видання The Guardian.

Фарерські острови є автономною територією Данії, вони розташовані між Шотландією та Ісландією.

У листопаді минулого року уряд Фарерів опинився перед хвилею критики через поновлення угоди з Росією щодо взаємної риболовлі. Угода передбачає квоти на виловлення певних видів риби у Баренцевому морі для фарерських рибалок і біля Фарерських островів для росіян.

За даними видання The Guardian, Росія є одним з головних комерційних партнерів Фарерських островів. Прибутки з вилову риби за угодою з Росією ставить 5% ВВП Фарерських островів.

Україна отримає американську допомогу, щоб допомогти мільйонам травмованих війною людей зберегти ментальне здоров'я

Архівне фото: Очільниця американської Агенції з міжнародного розвитку США USAID Саманта Пауер

Ментальне здоров’я має вирішальне значення для українців у їх протистоянні жорстокій війні Путіна. Таким підписом супроводила очільниця американської Агенції з міжнародного розвитку США USAID Саманта Пауер тематичне відео, у якому виступила разом із першою леді України Оленою Зеленською та посолкою США в Україні Бріджит Брінк.

“Пишаюся у партнерстві з Оленою Зеленською розширити доступ українців до психіатричних послуг”, - додала Пауер.

Як повідомляв Голос Америки, для забезпечення психологічної підтримки українцями Олена Зеленська звернулася по допомогу та підтримку уряду США та запросила американських спеціалістів.

Зеленська ініціювала Національну програму психічного здоров'я та психосоціальної підтримки.

36 мільйонів доларів США підуть на підтримку доступу до послуг ментального здоров’я

З початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну USAID за підтримки Конгресу Сполучених Штатів виділила майже 36 мільйонів доларів США на підтримку доступу до послуг ментального здоров’я - через підтримку широкого спектра ініціатив.

“Реагуючи на гострі потреби, викликані повномасштабним вторгненням Росії, мета USAID полягає в тому, щоб допомогти Україні побудувати інтегровані, доступні та стійкі системи охорони психічного здоров’я, які задовольняють довгострокові потреби українського суспільства”, - йдеться у повідомленні організації.

Також Агенція з міжнародного розвитку США зауважує: “Незважаючи на те, що місяць поінформованості про психічне здоров’я офіційно завершився, криза психічного здоров’я в Україні продовжується на тлі повномасштабної війни Росії”. З огляду на це, відданість USAID тому, щоб відповісти на величезний і зростаючий попит на послуги психічного здоров’я в Україні, залишається непохитною".

Наразі USAID адаптує свої програми та розширює їх, щоб допомогти Україні, у тому числі шляхом підтримки Всеукраїнської програми психічного здоров’я, ініційованої першою леді України Оленою Зеленською.

"Звернутися по допомогу – це нормально. І це є свідченням сили"

До 5 мільйонів українців можуть потребувати лікування ментальних розладів
Олена Зеленська

“Насправді кожен другий українець нині потребує підтримки у сфері ментального здоров’я, - сказала Олена Зеленська у спільному відео з американськими посадовицями. - А загалом до 5 мільйонів можуть потребувати лікування ментальних розладів”.

Зеленська оголосила, що ініційована нею програма має на меті створення системи психосоціальних послуг, які “будуть широко доступні для всіх, хто їх потребує”.

“Звернутися по допомогу – це нормально. І це є свідченням сили”, - нагадала українцям посолка США Бріджит Брінк.

Саманта Пауер своєю чергою додала, що необхідно і надалі вкладати ресурси у підтримання стійкості українців, яка надихає весь світ.

Сергій Плохій: про роль України у світі, ядерну загрозу та можливі сценарії для Москви. Інтерв’ю

Нинішня війна змінила роль України у світі, і це може допомогти українцям вийти із циклу насильства, яке в різні історичні часи повторюється на українській території – вважає професор Гарвардського університету Сергій Плохій.

Більше

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG