Спеціальні потреби

Сенату не вдалось заблокувати плани адміністрації Трампа щодо санкцій проти підприємств Дерипаски


Олег Дерипаска

Незважаючи на те, що низка сенаторів-республіканців приєдналась до демократів у голосуванні за рішення, яке б заблокувало плани Міністерства фінансів США зняти санкції з російських виробників алюмінію Rusal, En+ та EuroSibEnergo, цих голосів виявилось недостатньо для затвердження постанови.

Постанова за блокування рішення Міністерства фінансів США здобула 57 голосів, замість 60 необхідних.

19 грудня Міністерство фінансів США поінформувало Конгрес про готовність зняти санкції з виробників алюмінію Rusal, En+ та EuroSibEnergo в рамках домовленості про те, що російський олігарх Дерипаска істотно зменшить свою частку в компаніях та відійде від їх управління. Рішення вступить в силу, якщо не буде заблоковане Конгресом США протягом 30 днів.

Під час брифінгу минулого тижня в Конгресі, міністру фінансів США не вдалось переконати американських законодавців, що в результаті угоди Дерипаску справді буде усунуто від управління. Угода викликала недовіру законодавців, зокрема, через невеликий рівень прозорості російських компаній, а також той факт, що для домовленості має бути долучено російський банк ВТБ, який перебуває під санкціями.

"Я проголосував проти угоди стосовно російських санкцій вчора, бо Дерипаска втрачає акції, але не контроль. Він зберігає 35% акцій з правом голосу. Банк Путіна матиме 7,35% і компанія з довгою історією корупції та партнерства з Дерипаскою матиме 10,55%. Російське корпоративне правління не має значних повноважень", - написав сенатор-республіканець Марко Рубіо у Twitter, коментуючи своє голосування у вівторок про включення відповідної постанови до порядку денного.

8 січня, семеро конгресменів-демократів, які обіймають керівні посади у комітетах Конгресу, звернулись до міністра фінансів США з листом з вимогою пояснити рішення міністерства послабити санкції проти російських алюмінієвих компаній. Зокрема, йдеться про те, що в рамках відходу Дерипаски від володіння та управління компаніями, планом передбачається передача акції російському банку пов'язаному з Кремлем – ВТБ, який наразі перебуває під санкціями США.

6 квітня 2018 року Міністерство фінансів США включило до санкційного переліку сімох російських олігархів, включаючи Олега Дерипаску та 12 компаній, які вони контролюють. Також було запроваджено санкції проти 17 високопосадовців російського уряду.

Дивіться також: Час-Тайм. 25 день шатдауну у США. Трамп пригостив гостей фаст-фудом

Час-Тайм. 25 день шатдауну у США. Трамп пригостив гостей фаст-фудом
please wait

No media source currently available

0:00 0:15:00 0:00

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG