Спеціальні потреби

Актуально

Приблизно мільйон американців мають циганське коріння

Мільйон американців мають циганське коріння
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:29 0:00
Direct link

Мільйон американців мають циганське коріння

Культура мандрівного народу та його слід помітні в американському суспільстві, хоча питання про належність до етнічної групи ромалів відсутнє в анкеті перепису населення.

Разом з іншими етнічними групами з усього світу, у Сполучених Штатах осіло чимало ромалів, представників народності більш відомої, як цигани. Достоменно невідомо скільки саме ромалів проживає у США, адже питання про належність до цієї етнічної групи відсутнє в анкеті перепису населення. Але за деякими підрахунками приблизно мільйон американців мають циганське коріння.

Чимало ромалів останньої хвилі еміграції осідають у багатомільйонному Нью-Йорку
Як і інші народи, ромали стали частинкою культури цього унікального міста.

Циганська музика, співи і танці цими днями лунають у нічному клубі «Дром», що став на три тижні епіцентром фестивалю ромалів у Нью-Йорку. Головний акцент організатори роблять на музичній спадщині народу, який емігрував з півночі Індії тисячу років тому і осів здебільшого у Європі та Росії.

У ромалів з Нью-Йорком є багато спільного. Як і цигани, які вбирали у себе культуру земель, де вони поселялися, Нью-Йорк постійно змінюється під впливом іммігрантів, зокрема й ромалів, які поселяються у цьому унікальному місті.

Ісмаїл Лумановскі – соліст музичного колективу «All Stars» каже, що вважає себе культурним послом свого народу:

«Граючи циганські мелодії, я прагну дати нью-йоркській аудиторії інший погляд на музику та можливість висловлювати свої почуття цієї хвилини».

Циганський дух, як здається, негайно сподобався вибагливій публіці Нью-Йорка.

Петра Ґалберт викладає в Нью-Йорку циганську мову, вчить танцям і музиці. Частина її роботи, як зізнається вона, розвінчувати міфи, пов’язані з культурою її пращурів:

«Ми здебільшого не кочовий народ. Ми люди, які осіли сотні років тому, чи бодай намагаємося це зробити і знайти роботу».
До ромалів, де б вони не жили, люди і влада завжди ставилися з острогою і недовірою. Дискримінація циган також не знала кордонів

За приблизними підрахунками, 500 тисяч ромалів були замордовані нацистами під час Другої світової війни. Навіть сьогодні вони часто стають мішенню насильницьких нападів у західній та південній Європі. І у США цигани не почуваються захищеними. Петра розповіла про досвід її матері, яка працює в банку:

«Вона не любить розповідати людям, що вона циганка, тому що, як каже, як тільки щось трапиться, кого, думаєте, будуть звинувачувати».

Утім, більшість народжених у США циганів, як танцюристка Пірожка Рац, пишаються традиціями свого народу, особливо, вмінням ворожити. Жінка каже, що пори всіляку там глобалізацію, ромали не піддаються асиміляції:

«Ми не дозволили усім столітнім печалям змінити нас. Ми залишаємося такими як були, плекаючи важливі для нас речі, як то щедрість, родинні зв’язки, музику і таке інше».

Судячи з популярності циганської музики, танців та навіть моди, ромали стають невід’ємною частиною тепер і нового світу.

Всі новини дня

Чому прем'єрство Бориса Джонсона під загрозою?

Британський прем’єр-міністр Борис Джонсон опинився під новою хвилею тиску після того, як кілька провідних членів його кабінету демонстративно пішли у відставку, розкритикувавши керівника уряду.

Джонсон здобув широку прихильність багатьох українців після того, як Британія разом зі США почала однією з перших постачати зброю Україні для захисту від вторгнення Росії.

Допомога Україні має широку підтримку в Британії, і за це виступають усі парламентські партії та провідні політичні лідери.

Тому внутрішньополітичні зміни не призведуть до перегляду політики Лондона щодо Києва.

Борис Джонсон привернув багато уваги, відвідавши Київ вже двічі з часу відкритого російського вторгнення.

Але вдома він постійно зазнає гострої критики за те, що його опоненти називають схильністю ігнорувати, або порушувати правила і нечесно виправдовуватися за проступки.

Великим скандалом стало те, що Джонсон ухилявся від відповідальності за так звані вечірки працівників в урядовій будівлі на Давнінґ стріт 10 у розпал пандемії КОВІДу, коли оголошені урядом правила суворо забороняли будь-які зібрання.

Джонсон та багато урядовців були оштрафовані поліцією, і він сам був вимушений попросити пробачення.

Тепер новий скандал пов’язаний з тим, що Борис Джонсон призначив на важливу посаду особу, знаючи, що проти тої особи були висунуті серйозні звинувачення у негідних і можливо незаконних діях.

Урядовці, які подали у відставку 5 липня, зокрема міністр фінансів Ріші Сунак та міністр охорони здоров’я Саджід Джавід, заявили, що на їхню думку Джонсон не відповідає посаді.

У відставку пішли також кілька британських посадовців нижчого рангу.

Щораз більше голосів в урядовій Консервативній партії закликають до зміни керівника.

Тим часом опозиційна Лейбористська партія на тлі скандальних звинувачень закликає до проведення нових парламентських виборів, сподіваючись завдати поразки консерваторам і перебрати від них право формувати уряд.

Борис Джонсон, колишній журналіст, а згодом мер Лондона і міністр закордонних справ, 2019 року привів Консервативну партію до перемоги на виборах під гаслами втілення Брекзиту - виходу країни з Європейського Союзу.

Багатьом британцям подобалися його програмні гасла і стиль спілкування, який був переконливий навіть для тих виборців, які раніше зазвичай голосували за лівішу Лейбористську партію.

Але критики називали стиль його керівництва хаотичним.

Борису Джонсону доводиться відповідати на звинувачення у непослідовності і навіть в обманюванні та порушеннях на тлі погіршення стану економіки і зростання вартості життя для британців.

Останні опитування агентства YouGov виявило, що 69% британців висловлюються за його відставку.

Чи достатньо нині озброєння, щоб українські військові змогли витіснити росіян до позицій 23 лютого? Відео

а словами Пентагону, новітнє озброєння допоможе українцям здійснити якісний вплив на полі бою. А Борис Джонсон, прем’єр-міністр Великої Британії, ще однієї країни, яка надає Україні потужну військову підтримку, під час телефонної розмови із президентом Зеленським, заявив...

Єднання заради України: священик із Сан-Дієго став спонсором уже для п’ятьох українських родин. Відео

Тисячі українців вже змогли знайти тимчасовий прихисток у США за програмою "Юнайтін фо Юкрейн", "Єднання заради України". Одна з головних вимог цієї програми - мати спонсора у США.

Церемонія складання присяги новими американськими громадянами у Нью-Йорку. Відео

Напередодні Сполучені Штати відзначали День незалежності. І вже за традицією, у цей день по всій країні пройшли церемонії складання присяги новими американськими громадянами.

Свавільні затримання широко поширені на контрольованих Росією територіях України – Глава ООН з прав людини

Мішель Бачелет, Верховна комісарка ООН з прав людини

ЖЕНЕВА, 5 липня (Reuters) – Довільне затримання цивільних осіб набуло широкого поширення в частинах України, утримуваних російськими військовими та пов’язаними з ними збройними групами. Про це у вівторок заявила глава ООН з прав людини, повідомивши про 270 задокументовані випадки. Вона оголосила про плани посилити моніторинг у країні.

Висновки ґрунтувалися на інформації, отриманій від відвідин спостерігачами на місцях та інтерв’ю, проведеними з трохи більше ніж 500 жертвами та свідками порушень прав людини, а також - на інших джерелах, заявила Верховна комісарка ООН з прав людини Мішель Бачелет.

«Незважаючи на обмеження доступу, ми задокументували 270 випадків свавільних затримань і насильницьких зникнень. Вісім жертв були знайдені мертвими», — сказала Бачелет в оновленому звіті про ситуацію в Україні в період з 24 лютого по 15 травня.

У виступі на цьому ж засіданні заступниця міністра закордонних справ України Еміне Джапарова звинуватила Росію у "масштабному" викраденні людей, у тому числі мера Херсона Ігоря Колихаєва, і закликала до їх негайного та безумовного звільнення.

Делегат від Росії Євген Устинов заявив, що доповідь Бачелет є частиною дезінформаційної кампанії проти його країни, покликаної «приховати злочини київського режиму». Москва заперечує навмисні напади на мирних жителів після вторгнення 24 лютого.

У вівторок російські війська завдали ударів по цілях у Донецькій області, щоб підготувати шлях для очікуваного бронетехнічного удару, щоб спробувати захопити більше території.

Офіс ООН з прав людини, який працює в Україні з 2014 року, досі не отримав доступ до території, окупованої російськими збройними силами, сказала Бачелет.

Вона також заявила, що її офіс збільшує свою присутність у країні - планується збільшити моніторингову групу в Україні до 80 осіб із приблизно 55.

Наразі було задокументовано близько 4889 смертей цивільних осіб, сказала Бачелет, підкресливши, що фактичні цифри, «ймовірно, значно» вищі.

Висока кількість жертв серед цивільного населення та масштаби руйнувань викликають «значне занепокоєння» щодо того, що атаки, здійснені російськими збройними силами, не відповідають міжнародному гуманітарному праву, сказала Бачелет, додавши, що українські військові також, очевидно, причетні до подібних порушень у східних частинах країни, але в "набагато меншому масштабі".

«Дії Росії є образою для людства. Ми не можемо стояти осторонь і мовчати», — заявила на сесії Мішель Тейлор, посол США в Раді.

Більше

XS
SM
MD
LG