Спеціальні потреби

Актуально

Українські активісти у кількох американських містах провели мітинги на підтримку України

Мітинг на підтримку України у Вашингтоні, 20 лютого 2022.

Активісти із Пенсильванії, Нью-Йорка, Колорадо, Іллінойса та інших американських штатів приїхали в столицю США, Вашингтон, щоб долучитись до мітингу на підтримку України. Захід приурочили до дня вшанування пам’яті “Небесної Сотні”. Подія розпочалась о 14:00 біля Меморіалу 16-го президента США Авраама Лінкольна. Звідти, активісти планують рушити ходою до Білого Дому. Пряму трансляцію веде журналістка Голосу Америки, Катерина Лісунова.

Мета події, - показати солідарність з Україною та підтримати її незалежність і територіальну цілісність в межах міжнародно визнаних кордонів, включаючи Крим та тимчасово окуповані райони Сходу, пояснюють організатори.

Мітингарі вимагають від Росії зупинити агресію проти України. А також, закликають США вже зараз запровадити санкції проти Москви за існуючу ескалацію на українському кордоні, та оголосити чіткі санкції у випадку подальшого вторгнення РФ. Серед таких санкцій, активісти називають зупинку «Північного потоку -2» та відключення Росії від міжнародної системи SWIFT.

Як стверджують організатори, вони висловлюють подяку адміністрації Байдена за існуючу підтримку України і водночас закликають продовжити надсилати зброю для захисту українських територій.

На сторінці події у Facebook свою присутність підтвердили понад 200 людей. Загалом на акцію зареєструвалось більше 800 людей. Усіх, хто не може долучитися до мітингу у Вашингтоні, організатори закликали провести аналогічні акції в своїх містах і опублікувати фотографії із хештегом #StandWithUkraine.

Подію ініціювали ряд українських, громадських об’єднань на території США. Зокрема, - United Help Ukraine, Український Конгресовий Комітет Америки, Українські Американські Ветерани, Українські Активісти США, Razom for Ukraine, US-Ukraine Foundation, House of Ukraine, Ukrainian Freedom Foundation та інші українсько-американські організації та представники української діаспори.

Аналогічні акції пройшли напередодні і в інших американських містах. У Чикаго в суботу ввечері понад учасники акції вшанування пам’яті “Небесної сотні” молились за мир в Українському селі, понад сто людей запалили свічки, щоб вшанувати загиблих., повідомляє місцевий канал Fox 32 Chicago.

“Зараз ми маємо ту саму реальність, яка почалась вісім років тому і ми тут об’єднані”, - сказав отець Микола Бурядник, настоятель Української церкви Святого Йосипа.

В Остині, штат Техас, біля Капітолію штату акцію за мир провели спільно українці та білоруси. До них приєднались американці та грузини. Учасники акції вигукували “Слава Україні!” та “Хай довго живе Білорусь!”, йдеться у дописі активісті у Facebook.

В матеріалі використані джерела Fox 32 Chicago.

Джерело: анонс події у соцмережах - https://fb.me/e/1T4dE02TJ

Всі новини дня

«Митці у війні». Відео

«Митці у війні». Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:10 0:00

Власний досвід проживання війни змушує до пошуку нової мистецької мови. «Митці у війні» - програма, започаткована у Львові, існує завдяки донатам, підтримує митців, які працюють в Україні та заохочує їх повертатися до творчості.

"Готові відповісти подальшими санкціями" - ЄС про ядерні заяви Путіна

Міжконтинентальна балістична ракета "Ярс" випробувана під час російських ядерних навчань з пускового майданчика в Плесецьку, 26 жовтня 2022. Прес-служба Міноборони РФ/AP

Розміщення російської тактичної ядерної зброї у Білорусі означатиме "безвідповідальну ескалацію та загрозу європейській безпеці", і Євросоюз "готовий відповісти подальшими санкціями". Про це заявив верховний представник ЄС із закордонних справ і політики безпеки Жозеп Боррель. Він додав, що "Білорусь ще може це зупинити, це їхній вибір".

Намір Кремля засудила й Франція. Там закликали Москву проявити "відповідальність" і скасувати "дестабілізуюче" рішення. "Після порушення Росією... договору New START, ця угода є додатковим елементом підривання міжнародної архітектури контролю над озброєннями та стратегічної стабільності в Європі", - йдеться у заяві МЗС країни.

Міністерство закордонних справ Німеччини заявило, що заява президента Путіна є "спробою залякування". "Порівняння, проведене президентом Путіним щодо розподілу ядерних сил НАТО, вводить в оману і не може бути використане для виправдання кроку, оголошеного Росією", – заявили у Берліні і нагадали про зобов'язання Білорусі за Договором про нерозповсюдження ядерної зброї.

Зовнішньополітичне відомство Литви заявило, що "в якості одного із заходів у відповідь [заяві Кремля] Литва закликатиме до введення нових санкцій". "Разом зі своїми євроатлантичними партнерами Литва вирішить, як реагувати на ці мілітаристські плани російського та білоруського режимів", - йдеться в заяві міністерства.

Раніше у відповідь на заяву Кремля МЗС України звернулось до держав Групи Семи та ЄС "попередити білоруську владу про далекосяжні наслідки для Білорусі у разі її згоди прийняти на своїй території тактичну ядерну зброю від Росії".

"Україна очікує на ефективні дії щодо протидії ядерному шантажу Кремля з боку Великої Британії, Китаю, США та Франції, зокрема і як постійних членів Ради Безпеки ООН, які несуть особливу відповідальність за недопущення погроз агресії з використанням ядерної зброї", - йдеться у заяві Києва поряд із вимогою негайно скликати позачергове засідання Ради Безпеки ООН.

Як повідомляв Голос Америки, НАТО назвало ядерну риторику Москви "небезпечною та безвідповідальною", але там додали, що "не помітили жодних змін у ядерній позиції Росії, які б змусили їх скоригувати нашу власну". В Білому домі заявили, що не бачать ознак переміщення російської ядерної зброї в Білорусь. Також міністерство оборони США заявило, що немає ознак того, що Росія готується застосувати ядерну зброю, а також пообіцяли далі "стежити за цією ситуацією".

У статті використано матеріали AFP, Reuters

Jam Factory – центр сучасного мистецтва. Відео

Jam Factory – центр сучасного мистецтва. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:58 0:00

Jam Factory – це центр сучасного мистецтва у будівлях фабрики, зведених у ХІХ столітті. Попри війну, його будівництво відновили у Львові. «Цей неоготичний стиль старої фабрики несе у собі дивовижний шарм», - каже історик та засновник арт-центру Гаральд Біндер.

У Білому домі не бачать ознак переміщення російської ядерної зброї в Білорусь 

Координатор зі стратегічних комунікацій Ради національної безпеки Джон Кірбі

Відповідаючи на запитання журналістки каналу CBS про обіцянку президента Росії Володимира Путіна розмістити тактичну ядерну зброю в Білорусі, координатор зі стратегічних комунікацій Ради національної безпеки Джон Кірбі сказав: «Ми повинні за цим стежити та побачити, куди це піде».

«Ми не бачили жодних ознак того, що він виконав цю обіцянку або перемістив ядерну зброю. Насправді ми не бачили жодних ознак того, що він має будь-який намір застосувати ядерну зброю всередині України. Очевидно, ми погоджуємося, що ядерну війну не слід вести, жодну ядерну війну неможливо виграти. Очевидно, що це перетне важливий поріг. Я також хотів би вам сказати, що оскільки ми стежимо за цим, і ми стежимо за цим щодня, адже ми повинні, зважаючи на риторику, що лунає з Москви, і риторику, яка лунає з початку війни, - ми не бачили нічого, що змусило б нас змінити нашу стратегічну позицію стримування», - заявив Кірбі в програмі «Обличчям до нації» в неділю.

Як раніше повідомляв Голос Америки, Пентагон заявив, що немає ознак того, що Росія готується застосувати ядерну зброю.

«Ми бачили повідомлення про оголошення Росії і продовжуватимемо стежити за цією ситуацією, - йдеться у суботній письмовій заяві прес-служби Міністерства оборони, яку цитує агентство Reuters. - Ми не бачили жодних підстав коригувати нашу стратегічну ядерну позицію, а також жодних ознак того, що Росія готується застосувати ядерну зброю. Ми залишаємося відданими колективній обороні альянсу НАТО».

Про свій намір розмістити тактичну ядерну зброю у Білорусі Путін заявив в інтерв'ю, показаному на телеканалі «Россия-24» 25 березня.

За словами Путіна, білоруський керівник Олександр Лукашенко уже довгий час просив його розмістити таку зброю в країні. Як заявив російський президент, до 1 липня має завершитися будівництво в Білорусі сховища для тактичної ядерної зброї. Крім того, Білорусі передано ракетний комплекс «Іскандер», який може використовувати цю зброю, та літаки, які можуть нести ядерні ракети.

Вивчив українську через соцмережі: поради від американця. Відео

Вивчив українську через соцмережі: поради від американця. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:06:50 0:00

Американець Зак Нельсон вивчив українську мову через соцмережі. Він каже: "Я дуже-дуже люблю українську мову і дуже цікавлюся діалектами".

Більше

Відео - найголовніше

«Митці у війні». Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:10 0:00
XS
SM
MD
LG