Актуально
Низку штатів у США охопили протести - одна людина загинула, є руйнування бізнесів, підпали

В Детройті, штат Мічиган, під час акції протестів загинула людина. Коли до групи протестувальників наблизилась машина, з неї було зроблено постріли в сторону учасників протесту. В результаті пострілів загинув 19-річний чоловік, повідомляє поліція Детройта.
Вдень акція протесту відбувалась відносно спокійно, але напруга зросла під вечір. Поліцейського в Детройті ушпиталили після того, як його було поранено кеменем, що жбурнув хтось із протестувальників. Дев‘ятеро протестувальників було заарештовано. Поліція повідомила, що семеро з заарештованих не були з Детройта.
Протести проти брутальності поліції поширились США після смерті Джорджа Флойда, афроамериканця, який помер після того, як поліцейський тиснув ногою на шию лежачого Флойда. Відео цього облетіло весь світ і викликало обурення.
В Міннесоті, де стався цей інцидент, мирні протести переросли у насильницькі акції - багато бізнесів, машин було підпалено, згорів також поліцейський відділок. Губернатор штату Тім Уолц заявив про складнощі у підтримуванні порядку, пише Голос Америки.
«Ми не можемо заарештувати людей через масштаб та динаміку, - уважив він. - В бік наших представників проводяться постріли».
Пентагон наказав привести до готовності декілька підрозділів Сухопутних сил США для можливого розміщення в Міннеаполісі
Штат запросив Національну Гвардію для заспокоєння протестів. Щонайменше 500 представників Нацгвардії було спрямовано до Міннеаполіса та сусіднього до нього Сент-Пола. Станом на неділю в штаті буде 1700 представників Нацгвардії, заявив генерал-майор Йон Єнсен з Нацгвардії Міннесоти. Це стане найбільшим розміщенням правоохоронців в історії штату, повідомляє TheWashington Post.
АР повідомляє, що Пентагон наказав привести до готовності декілька підрозділів Сухопутних сил США для можливого розміщення в Міннеаполісі.
Мирні протести в Портленді, штат Орегон, набули ознак насильства через декілька годин після того, як протестувальники зайняли поліцейський департамент і підпалили його. Протестувальники також пошкодили магазини, провели інші підпали, жбурляли предмети в поліцію.
В американській столиці, Вашингтоні, протести поблизу Білого дому спонукали посадовців закрити доступ до будівлі. За повідомленнями журналістів, деякі протестувальники розмальовували будівлі, повідомлено також про сутичку з Секретною службою.
В Лос-Анджелесі поліція оголосила зібрання незаконним після того, як протестувальники розтрощили вітрини магазинів і заблокували шосе.
В Атланті, штат Джорджія,відбулось протистояння поліції та сотень протестувальників біля штаб-квартири CNN. Деякі з них кидали пляшки з водою в поліцію і скандували: «Звільняйтесь з роботи». Губернатор ввів надзвичайний стан у штаті і запросив Національну гвардію.
Протести також відбулись в Ласка-Вегасі, штат Невада, Г‘юстоні, штат Техас, де зростав Флойд.
В Міннеаполісі, де загинув Джордж Флойд, було заарештовано поліцейського Дерека Шовіна, який, як видно з відео, тримав коліно на шиї Флойда. Шовіну висунуто звинувачення у вбивстві.
Родина Флойда відреагувала на висунуті звинувачення проти Шовіна, заявивши, що потрібні більш жорсткі заходи.
Смерть Флойда показує, що «ми в цій країні не вирішили питання рас і не забезпечили повагу до цінності життя афроамериканців в Міннеаполісі»Деррік Джонсон, правозихисник
«Арешт колишнього поліцейського Міннеаполіса - запізнілий крок у вірному напрямку до справедливості. Ми очікуємо на висунення йому звинувачень у вбивстві першого ступеня. І ми хочемо, щоб заарештували інших поліцейських. Ми закликаємо владу переглянути звинувачення, щоб вони відповідали справжній мірі провини цього поліцейського», - заявив представник родини.
Деррік Джонсон, президент найдавнішої групи з захисту прав людини у США NAACP сказав Голосу Америки, що смерть Флойда показує, що «ми в цій країні не вирішили питання рас і не забезпечили повагу до цінності життя афроамериканців в Міннеаполісі». Він сказав, що потужні протесті є «способом для громадян цієї країни висловити незадоволення тим, як дотримуються справедливості» і зазначив, що його організація «абсолютно проти насильства, яке нічого не вирішує».
Президент Трамп заявив у п‘ятницю, що спілкувався з сім‘єю Флойда і висловив співчуття. Під час події в Білому домі Трамп наголосив, що «ми не можемо дозоволити», щоб демонстрації в Міннеаполіса «далі спустились в неправову анархію та хаос».
Дивіться також: Протести проти брутальності поліції стосовно чорношкірих проходять у США. Відео
Всі новини дня
«Митці у війні». Відео
Власний досвід проживання війни змушує до пошуку нової мистецької мови. «Митці у війні» - програма, започаткована у Львові, існує завдяки донатам, підтримує митців, які працюють в Україні та заохочує їх повертатися до творчості.
"Готові відповісти подальшими санкціями" - ЄС про ядерні заяви Путіна

Розміщення російської тактичної ядерної зброї у Білорусі означатиме "безвідповідальну ескалацію та загрозу європейській безпеці", і Євросоюз "готовий відповісти подальшими санкціями". Про це заявив верховний представник ЄС із закордонних справ і політики безпеки Жозеп Боррель. Він додав, що "Білорусь ще може це зупинити, це їхній вибір".
Намір Кремля засудила й Франція. Там закликали Москву проявити "відповідальність" і скасувати "дестабілізуюче" рішення. "Після порушення Росією... договору New START, ця угода є додатковим елементом підривання міжнародної архітектури контролю над озброєннями та стратегічної стабільності в Європі", - йдеться у заяві МЗС країни.
Міністерство закордонних справ Німеччини заявило, що заява президента Путіна є "спробою залякування". "Порівняння, проведене президентом Путіним щодо розподілу ядерних сил НАТО, вводить в оману і не може бути використане для виправдання кроку, оголошеного Росією", – заявили у Берліні і нагадали про зобов'язання Білорусі за Договором про нерозповсюдження ядерної зброї.
Зовнішньополітичне відомство Литви заявило, що "в якості одного із заходів у відповідь [заяві Кремля] Литва закликатиме до введення нових санкцій". "Разом зі своїми євроатлантичними партнерами Литва вирішить, як реагувати на ці мілітаристські плани російського та білоруського режимів", - йдеться в заяві міністерства.
Раніше у відповідь на заяву Кремля МЗС України звернулось до держав Групи Семи та ЄС "попередити білоруську владу про далекосяжні наслідки для Білорусі у разі її згоди прийняти на своїй території тактичну ядерну зброю від Росії".
"Україна очікує на ефективні дії щодо протидії ядерному шантажу Кремля з боку Великої Британії, Китаю, США та Франції, зокрема і як постійних членів Ради Безпеки ООН, які несуть особливу відповідальність за недопущення погроз агресії з використанням ядерної зброї", - йдеться у заяві Києва поряд із вимогою негайно скликати позачергове засідання Ради Безпеки ООН.
Як повідомляв Голос Америки, НАТО назвало ядерну риторику Москви "небезпечною та безвідповідальною", але там додали, що "не помітили жодних змін у ядерній позиції Росії, які б змусили їх скоригувати нашу власну". В Білому домі заявили, що не бачать ознак переміщення російської ядерної зброї в Білорусь. Також міністерство оборони США заявило, що немає ознак того, що Росія готується застосувати ядерну зброю, а також пообіцяли далі "стежити за цією ситуацією".
У статті використано матеріали AFP, Reuters
Jam Factory – центр сучасного мистецтва. Відео
Jam Factory – це центр сучасного мистецтва у будівлях фабрики, зведених у ХІХ столітті. Попри війну, його будівництво відновили у Львові. «Цей неоготичний стиль старої фабрики несе у собі дивовижний шарм», - каже історик та засновник арт-центру Гаральд Біндер.
- Голос Америки
У Білому домі не бачать ознак переміщення російської ядерної зброї в Білорусь

Відповідаючи на запитання журналістки каналу CBS про обіцянку президента Росії Володимира Путіна розмістити тактичну ядерну зброю в Білорусі, координатор зі стратегічних комунікацій Ради національної безпеки Джон Кірбі сказав: «Ми повинні за цим стежити та побачити, куди це піде».
«Ми не бачили жодних ознак того, що він виконав цю обіцянку або перемістив ядерну зброю. Насправді ми не бачили жодних ознак того, що він має будь-який намір застосувати ядерну зброю всередині України. Очевидно, ми погоджуємося, що ядерну війну не слід вести, жодну ядерну війну неможливо виграти. Очевидно, що це перетне важливий поріг. Я також хотів би вам сказати, що оскільки ми стежимо за цим, і ми стежимо за цим щодня, адже ми повинні, зважаючи на риторику, що лунає з Москви, і риторику, яка лунає з початку війни, - ми не бачили нічого, що змусило б нас змінити нашу стратегічну позицію стримування», - заявив Кірбі в програмі «Обличчям до нації» в неділю.
Як раніше повідомляв Голос Америки, Пентагон заявив, що немає ознак того, що Росія готується застосувати ядерну зброю.
«Ми бачили повідомлення про оголошення Росії і продовжуватимемо стежити за цією ситуацією, - йдеться у суботній письмовій заяві прес-служби Міністерства оборони, яку цитує агентство Reuters. - Ми не бачили жодних підстав коригувати нашу стратегічну ядерну позицію, а також жодних ознак того, що Росія готується застосувати ядерну зброю. Ми залишаємося відданими колективній обороні альянсу НАТО».
Про свій намір розмістити тактичну ядерну зброю у Білорусі Путін заявив в інтерв'ю, показаному на телеканалі «Россия-24» 25 березня.
За словами Путіна, білоруський керівник Олександр Лукашенко уже довгий час просив його розмістити таку зброю в країні. Як заявив російський президент, до 1 липня має завершитися будівництво в Білорусі сховища для тактичної ядерної зброї. Крім того, Білорусі передано ракетний комплекс «Іскандер», який може використовувати цю зброю, та літаки, які можуть нести ядерні ракети.
Вивчив українську через соцмережі: поради від американця. Відео
Американець Зак Нельсон вивчив українську мову через соцмережі. Він каже: "Я дуже-дуже люблю українську мову і дуже цікавлюся діалектами".
Форум