Спеціальні потреби

Актуально

На Фіджі заарештували яхту, пов'язану з російським олігархом Сулейманом Керімовим - Мін’юст США

Моторна яхта "Амадеа", що належить санкціонованому російському олігарху Сулейману Керімову, пришвартоване в м. Лаутока, Фіджі. Фото надано Міністерством юстиції США.

На прохання влади США, правоохоронні органи Фіджі заарештували розкішну моторну яхту "Амадеа", яка, як стверджується, належить російському олігарху Сулейману Керімову. Про це повідомило Міністерство юстиції США. Керімов перебуває під санкціями США та ЄС.

Правоохоронці Фіджі, острівної держави в Тихому океані, за підтримки та допомоги ФБР, виконали ордер на арешт від окружного суду США округу Колумбія, “який встановив, що "Амадеа" підлягає конфіскації на підставі ймовірних причин порушення законодавства США, зокрема Закону про міжнародні надзвичайні економічні повноваження (IEEPA), відмивання грошей та змови”, - йдеться у прес-релізі Мін’юсту.

Управління з контролю за іноземними активами Міністерства фінансів США внесло Керімова до санкційного списку як російського олігарха, який отримує прибутки через корупцію та зловмисну діяльність російського уряду по всьому світу, включаючи окупацію Криму, посадовця уряду Російської Федерації та члена Ради Федерації РФ.

Російське видання “Форбс” оцінює статки Керімова в 4 мільярди 400 мільйони доларів. Сулейман Керімов - член Ради Федерації РФ від Дагестану.

У суді було доведено, що Керімов володів "Амадеа" після його призначення на посаду в Раді Федерації; він та особи, які діяли від його імені та на його користь, здійснювали транзакції у доларах США через фінансові установи США для підтримки та обслуговування судна.

Прес-реліз Міністерства юстиції США наводить твердження низки керівників установ США, задіяних у забезпеченні санкційного режиму, які запевняють, що тим, хто намагається сховати свої статки і порушити санкцій, це не вдасться зробити навіть у таких віддалених регіонах планети як Фіджі.

Правоохоронні органи Фіджі виконали ордер на арешт моторної яхти Amadea, 348-футового розкішного судна, що належить російському олігарху Сулейману Керімову. Фото надано Міністерством юстиції США.
Правоохоронні органи Фіджі виконали ордер на арешт моторної яхти Amadea, 348-футового розкішного судна, що належить російському олігарху Сулейману Керімову. Фото надано Міністерством юстиції США.

"Ця постанова має чітко прояснити, що немає схованки для активів осіб, які порушують закони США. І немає схованки для активів злочинців, які сприяють російському режиму", - сказав міністр юстиції США Меррік Б. Гарленд.

«Міністерство юстиції буде невблаганно намагатися притягнути до відповідальності тих, хто сприяє смерті та руйнуванню, свідками яких ми є в Україні».

«Минулого місяця я попереджала, що Міністерство спостерігає за кожною яхтою, придбаною за брудні гроші, – сказала заступниця міністра Ліза О. Монако. - Це захоплення яхти має сказати кожному корумпованому російському олігарху, що він не може сховатися — навіть у найвіддаленішій частині світу. Ми використовуватимемо всі засоби для забезпечення виконання санкцій, запроваджених у відповідь на неспровоковану й невиправдану війну Росії в Україні».

Така дія влади США "демонструє наполегливість ФБР у переслідуванні російських олігархів, які потрапили під санкції, намагаючись уникнути відповідальності за їхню роль у загрозі нашій національній безпеці», сказав директор ФБР Крістофер Рей. «ФБР разом із нашими міжнародними партнерами продовжуватиме розшукувати тих осіб, які сприяють зловмисній діяльності Росії, і забезпечувати їх притягнення до відповідальності, незалежно від того, де і як вони намагаються сховатися», - додав він.

"Цей арешт судна Сулеймана Керімова, "Амадеа", майже в 8000 милях від Вашингтона, округ Колумбія, символізує досягнення Міністерства юстиції, оскільки ми продовжуємо працювати з нашими глобальними партнерами, щоб порушити почуття безкарності тих, хто підтримав корупцію та страждання багатьох», – сказав директор робочої групи KleptoCapture Ендрю Адамс.

Робоча група Міністерства юстиції KleptoCapture - це міжвідомча група правоохоронних органів, яка займається забезпеченням дотримання санкцій, експортного контролю та економічних контрзаходів, запроваджених США та партнерами у відповідь на військове вторгнення Росії в Україну. KleptoCapture координувало захоплення цієї яхти.

"Ця оперативна група продовжуватиме використовувати всі доступні ресурси в цій безпрецедентній багатонаціональній серії правоохоронних дій проти російського режиму та його діячів".

"Служба маршалів США продовжить надавати свій досвід у підтримці зусиль Спеціальної групи щодо заволодіння арештованими активами російських олігархів під час операцій з конфіскації", - сказав директор Служби маршалів США Рональд Л. Девіс.

Влада Фіджі заарештувала яхту після отримання запиту про взаємну правову допомогу від США, після чого суд Фіджі видав внутрішній ордер на арешт.

Вартість яхти "Амадеа", яка наразі перебуває в порту м. Лаутока, Фіджі, оцінюється в приблизно 300 мільйонів доларів.

У статті використано матеріали Forbes.ru.

Дивіться також: Директорка «Арена Львів» - про історію війни головного футбольного стадіону Львова. Інтерв'ю

Всі новини дня

Тіна Кароль: про творчість під час війни, шлях до перемоги та боротьбу на культурному фронті. Інтерв'ю

Співачка Тіна Кароль від початку повномасштабної російської агресії активно займається культурною дипломатією. Про творчість під час війни, шлях до перемоги та боротьбу на культурному фронті Тіна Кароль розповіла під час візиту до Нью-Йорка.

Стало відомо, на що саме просять Конгрес США виділити додаткове фінансування для України. Відео

В Пентагоні кажуть - не бачать жодних ознак того, що Росія готова припинити війну найближчим часом. Саме тому будуть і надалі продовжувати підтримку України в її боротьбі.

Як кіберкомандування Сполучених Штатів співпрацює з українським урядом? Інтерв'ю

США «проводять заходи у сфері кібербезпеки, які допомагають українському уряду зміцнювати стійкість і захист».

Псевдореферендуми і часткова мобілізація в Росії проявили слабкість Путіна - експерти. Відео

Західні експерти, з якими говорив Голос Америки погоджуються в думці, шо ані "псевдореферендуми", ані погрози, які їх супроводжують не змінять підтримку Заходом України, а також боротьбу за звільнення українських територій.

“Псевдореферендуми, проведені Росією, не мають легітимностi" - Єнс Столтенберг після розмови із Зеленським. Відео

“Псевдореферендуми, проведені Росією, не мають легітимності і є кричущим порушенням міжнародного права. Ці землі – Україна”. Про це заявив Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг після розмови із Володимиром Зеленським.

Більше

XS
SM
MD
LG