Спеціальні потреби

Актуально

Ось як отримати вищу освіту у США безкоштовно

Безкоштовно навчатись у Гарварді, Колумбійському чи іншому престижному університеті та приватних середніх школах – така можливість тепер є в українських школярів завдяки благодійній організації Ukrainе Global Scholars. Вона допомагає виграти гранти на навчання, оплачує необхідні вступні тести та навіть пропонує стажування після закінчення вищого навчального закладу.

Влада Сіриченко з осені безкоштовно навчатиметься у приватній школі Choate Rosemary Hall, у Валлінґфорді, штат Коннектикут, де колись вчився Джон Кеннеді. Влада – одна з кращих математиків країни у своїй віковій категорії і вже створює власний стартап, що розроблятиме судочок із підігрівом. Минулого року вона випадково натрапила на програму від організації Ukrainе Global Scholars і пройшла всі три етапи відбору.

«На першому етапі це було есе та список досягнень, далі ми онлайн здавали математику та англійську мову, – ділиться Влада. – А потім ще було інтерв'ю».

Мета організації Ukraine Global Scholars – навчити школярів, як своїм розумом і талантом виграти гранти в американських навчальних закладах. Її засновники – це українські випускники престижних вишів США та Європи. Їм усім теж колись допомогли безкоштовно навчатися.

Михайло Лемеш, співзасновник організації, розповідає, як спочатку потрапив до школи у США, а потім вступив у Гарвард:

«Була така програма USA/USA, її вів Богдан Оришкевич. Він нам і пояснював, які існують гранти, які коледжі. Мені тоді це допомогло вступити до школи».

Тепер черга Михайла та його друзів допомагати українським школярам:

«Ми намагаємося знайти дітей, які вже чогось досягнули. В Америці це називається “hook”, або гачок – у спорті, в науці».

Фіналістів вчать, як правильно підготувати пакет документів, писати есе, як поводитися під час інтерв'ю. Михайло Лемеш зауважує, що кожна кома, кожне слово мають значення:

«По суті, у приймальної комісії лише 10 хвилин, аби прочитати пакет документів. І якщо щось у тексті буде плутати, кома стоїть не на місці, велика літера замість маленької, то цього цілком достатньо, аби пакет документів, який дитина готувала місяцями, спустився зі столу на підлогу».

Усі вступні витрати організація також бере на себе. Зараз їм допомагає українська діаспора в США, а стартовий капітал – це були особисті заощадження засновників та пожертви їхніх друзів.

«Вступ у середньому коштує 800 доларів на одного школяра, – розповідає Юлія Лемеш, член правління Ukraine Global Scholars. – Цю суму ми і оплачуємо кожному».

А далі треба переконати американську школу або виш дати саме українському школяреві стипендію. Надії Дубчак із Києва це вдалось. Вона не просто медалістка і переможниця численних олімпіад, але й координатор громадської організації Teenergizer, яка займається допомогою ВІЛ-позитивним підліткам і молоді у Східній Європі та Азії.

Такий набір досягнень вразив керівництво престижної школи Lawrencevilleу Нью-Джерcі, і Надії запропонували стипендію імені Дейвіса. Вона покриває два роки навчання у приватній школі, а ще дає 80 тисяч доларів на коледж.

«Стипендію можуть дати іноземцям із країн, які ще не представлені у школі, – ділиться Надія. – Українців там ще не було, тому вони вирішили дати стипендію мені, за мої досягнення».

Крім Надії та Влади, на безкоштовне навчання до США восени поїде ще 11 українських школярів.

«Вступило 13 дітей, десятеро у престижні приватні школи, ще троє у коледжі. Один хлопець вступив у Гарвард, – повідомляє Юлія Лемеш, член правління Ukraine Global Scholars. – Загалом, ми набрали грантів більше, ніж на три мільйони доларів».

Акцент Ukraine Global Scholars робить саме на приватних школах. Вступити туди легше, ніж в університети. І хоч український випускник знову йде в 11-клас, такий підхід має численні переваги, переконує Саломе Мікадзе. Вона перша випускниця програми і вже майже рік вчиться в американській приватній школі для дівчат Emma Willard School.

«По-перше, це адаптація до суспільства, адаптація до нової системи освіти, тому що тут вона абсолютно інакша, і цей час вже допоміг мені підвищити рівень англійської мови, отримати новий досвід, – говорить Саломе. Коли ти вступаєш після американської школи, у тебе шанс на успішний вступ на 20-30 відсотків вищий».

Після закінчення вишів організація пропонує випускникам стажування в українських компаніях. Одна із обов'язкових умов програми – повернутися після випуску мінімум на 5 років в Україну. Засновники Ukraine Global Scholars впевнені, більшість школярів, які приходять до них – вже унікальні. Вони лише допомагають розкрити їхній потенціал та продемонструвати його американським приймальним комісіям.

Дивіться також: Каліфорнійський університет підприємництва дивує методами навчання

Каліфорнійський університет підприємництва дивує методами навчання. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:14 0:00

Всі новини дня

Кірбі: Путін мусить знати, наскільки погані його справи в Україні. Відео

Кірбі: Путін мусить знати, наскільки погані його справи в Україні. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:00:45 0:00

«Я сподіваюся, він [Путін] побачив шкоду і руйнування, яких завдали цьому місту [Маріуполю] його війська. Що його солдати, його армія, його війна зробили із цим містом. Він знає наскільки погані його справи в Україні», - заявив координатор стратегічної комунікації Ради з нацбезпеки США Джон Кірбі.

Вчителі, фермери, айтішніки. Добровольці-штурмовики на захисті Донбасу. Відео

Вчителі, фермери, айтішніки. Добровольці-штурмовики на захисті Донбасу. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:06:08 0:00

У мирному житті вчителі, фермери, айтішніки - а зараз солдати-штурмовики. Через повномасштабний наступ Pосії вони були змушені покинути родини та улюблені професії та взяти до рук зброю. Їхнє життя тепер - це обстріли, окопи та смертельна небезпека.

З відео Путіна у Маріуполі видалили вигук: "Це все напоказ!"

Президент Росії Володимир Путін під час заявленого Кремлем візиту до незаконно окупованого російськими силами Маріуполя, Донеччина, Україна. 19 березня 2023. Pool Photo via AP

На сайті Кремля опублікували перемонтоване відео з поїздкою президента Росії Володимира Путіна до окупованого Маріуполя. З ролика вирізали фрагмент із криком жінки "Це все неправда! Це все напоказ!". Увагу на це звернув телеграм-канал "Можемо пояснити", пише Радіо Свобода.

Вигук пролунав, коли Путін розмовляв біля під'їзду із місцевими жителями. Крім крику, з нового відео видалили слова чоловіка, що йому теж 70 років (як і Путіну), але він "залишився без нічого". Вихідну версію запису зберегли медіа. Також на сайті Кремля залишилася первісна аудіодоріжка: віддалений із відео фрагмент на ній починається з 22:26.

Приїзд президента Росії Володимира Путіна до Маріуполя після ордеру на його арешт Міжнародного кримінального суду є "символічною демонстрацією бравади Путіна", написали світові видання. А численні користувачі соцмереж в Україні та оглядачі за кордоном порівняли це із візитом лідера нацистської Німеччини Адольфа Гітлера у 1941 році.

"Як і личить злодіям, Путін під покровом ночі відвідав український Маріуполь. По-перше, це безпечніше. Крім того, темрява дозволяє йому висвітлити те, що він хоче показати, і сховати місто, яке його армія повністю зруйнована, а мешканців вціліло небагато, подалі від сторонніх очей", - йдеться у заяві Міноборони України у Twitter.

Київ і Пекін планують розмову між Зеленським та Сі - медіа

Китайський лідер Сі Цзіньпін під час візиту до Москви, 21 березня 2023. Sputnik/Dmitry Astakhov/Pool

Київ і Пекін ведуть переговори щодо планування телефонної розмови між президентом України Володимиром Зеленським та лідером Китаю Сі Цзіньпіном для обговорення пропозиції Пекіна щодо мирного плану для України. Про це український посадовець повідомив американському телеканалу CNN.

Якщо дзвінок відбудеться, це буде перша розмова між двома лідерами, але український високопосадовець додав, що "нічого конкретного не заплановано".

При цьому віце-прем'єрка України Ірина Верещук в інтерв'ю італійській газеті Corriere della Sera заявила, що Київ чекає на підтвердження від Пекіна щодо того, чи відбудеться розмова між Зеленським і Сі. "Не знаю, чекаємо підтвердження, - сказала Верещук. - Це був би важливий крок. Їм є що сказати одне одному".

Сі Цзіньпін прибув до Москви напередодні з триденним державним візитом у понеділок, щоб зустрітися з російським лідером Володимиром Путіним. На порядку денному - війна Росії в Україні та мирна пропозиція Китаю. Сі став першим лідером іноземної держави, який зустрінеться з Путіним після того, як Міжнародний кримінальний суд видав ордер на арешт російського президента.

"Те, що президент Сі їде до Росії через кілька днів після того, як Міжнародний кримінальний суд видав ордер на арешт президента Путіна, дозволяє припустити, що Китай не відчуває відповідальності за притягнення Кремля до відповідальності за звірства, скоєні в Україні", - сказав напередодні державний секретар США Ентоні Блінкен.

Він також підкреслив, що якщо мирний план Китаю не передбачатиме відновлення українського суверенітету, він спрямований на затягування часу і не буде конструктивним.

А координатор Ради національної безпеки США зі стратегічних комунікацій Джон Кірбі заявив, що США висловлюють стурбованість тим, що Китай у Росії може домовлятися про перемир'я в Україні, при якому російські війська залишаться на окупованих територіях.

Раніше Голос Америки повідомляв, що візит японського прем'єр-міністра Фуміо Кісіди до Києва на тлі державного візиту китайського керівника Сі Цзіньпіна у Москві став ще однією ознакою протилежностей між Китаєм і західними країнами та союзниками в оцінках російської війни проти України.

У статті використано матеріали Reuters

Угорщина заблокувала заяву ЄС щодо ордера на арешт Путіна – Bloomberg

Прем'єр-міністр Угорщини Віктор Орбан і президент Росії Володимир Путін під час спільної прес-конференції після переговорів у Кремлі в Москві, 1 лютого 2022. Yuri Kochetkov/Pool Photo via AP

Угорщина заблокувала публікацію спільної заяви країн Європейського союзу, присвячену видачі Міжнародним кримінальним судом (МКС) ордера на арешт президента Росії Володимира Путіна за підозрою у скоєнні воєнних злочинів на території України. Про це пише Радіо Свобода, цитуючи агентство Bloomberg, що посилається на власні джерела.

Через позицію Угорщини верховний представник ЄС із закордонних справ і політики безпеки Жозеп Боррель заявив, що Європейський Союз "взяв до відома" рішення МКС.

"ЄС розглядає рішення МКС як початок процесу щодо притягнення до відповідальності російських лідерів за злочини та звірства в Україні, які скоюються за їхнім наказом, з їхнього дозволу або які вони вчиняють самі, – сказав Боррель. - Це важливе рішення для міжнародного правосуддя і для народу України. Ми чітко заявили в Європейському Союзі, що відповідальні за незаконну агресію проти України мають постати перед правосуддям".

Міністри юстиції ЄС 20 березня опублікували власну заяву на підтримку рішення Міжнародного кримінального суду, яку Угорщина також не підписала. Позиція Угорщини щодо видачі ордера на арешт Володимира Путіна може бути висловлена на черговому саміті ЄС, що відбудеться у Брюсселі 23-24 березня, пише Bloomberg.

За даними агентства, у проекті спільної заяви використовуються формулювання, схожі на коментар Борреля. У тексті наголошується, що ЄС "бере до уваги" нещодавно видані ордери на арешти Путіна та російської уповноваженої з прав дитини Марії Львової-Бєлової.

За словами джерел Bloomberg, деякі лідери ЄС, ймовірно, наполягатимуть на жорсткіших формулюваннях.

Нагадаємо, 17 березня Міжнародний кримінальний суд видав ордер на арешт російського президента Путіна та російської уповноваженої з прав дитини Марії Львової-Бєлової. Ордери звинувачують Путіна у воєнному злочині примусової депортації дітей з окупованих територій України до Російської Федерації.

Президент США Джо Байден так прокоментував ордер МКС: "Я вважаю, що це виправдано. Але питання в тому, що це не визнано на міжнародному рівні, у нас теж. Але я думаю, що це дуже вагома позиція. Він явно вчинив воєнні злочини".

Більше

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG