Спеціальні потреби

Актуально

«Більше російського газу, або підтримка України і миру та стабільності», Борис Джонсон каже Європі

Борис Джонсон під час промови у Лондоні 15 листопада 2021 р.

Британський прем’єр-міністр Борис Джонсон вказав на щораз більшу залежності Європи від російського газу в умовах зростаючого протистояння Росії і Заходу.

Коли ми кажемо, що підтримуємо суверенітет і цілісність України, то це …тому, що ми маємо зобов’язання щодо принципів демократії і свободи.

Джонсон окремо заявив про необхідність підтримувати Україну на тлі гучних застережень зокрема з боку США про нові ознаки російської загрози Києву.

У промові в Лондоні 15 листопада Джонсон зосереджувався на проблемах клімату в контексті глобальної безпеки і на ролі Великої Британії як господарки нещодавнього кліматичного саміту COP-26.

Борис Джонсон казав, що виклики, перед якими постало людство, треба вирішувати «об'єднуючись довкола науки, безпеки й цінностей, фінансів та дипломатії, і насамперед - людей».

Він зауважив, що «деякі країни просто не будуть розвиватися в бік вільних ринкових демократій», і з ними треба мати «якнайбільш приязні й прагматичні відносини», а при цьому «тісніше працювати з тими, які це роблять і поділяють наші цінності й інстинкти».

«Отже, коли ми кажемо, що підтримуємо суверенітет і цілісність України, то це не тому, що ми хочемо бути супротивниками Росії, або що ми хочемо якось стратегічно оточити, чи підривати ту велику країну… А тому, що ми маємо зобов’язання щодо принципів демократії і свободи, які зараз поділяються на величезній більшості Європейського континенту», - сказав Борис Джонсон.

Саме потребою захисту згаданих принципів керівник британського уряду пояснив те, що він назвав «негайною відповіддю» Лондона, «коли наші польські друзі попросили допомогу, щоб дати раду свідомо створеній кризі на їхньому кордоні з Білоруссю».

Джонсон також застеріг, що Європі доведеться вирішувати проблему щораз більшої залежності від енергоносіїв з Росії.

«Ми сподіваємося, і я сподіваюся, що інші європейські країни визнають, що незабаром доведеться вибирати між ін’єкціями щораз більших обсягів російських вуглеводнів через велетенські нові трубопроводи і підтримкою України та захистом справи миру й стабільності», - заявив Джонсон, прирівнявши енергозалежність до наркотичної залежності.

Зовнішні постачальники газу в ЄС 2019 - 2020
Зовнішні постачальники газу в ЄС 2019 - 2020

За даними європейської статистичної служби Eurostat Росія є найбільшим постачальником газу в Європейський Союз - 43,4% (дані 2020 року), а за нею Норвегія - 20%, Алжир - 12% та інші країни, зокрема США - 5%.

Застереження з Лондона пролунало в той час, як Німеччина визначається з умовами дозволу на початок використання новозбудованого газопроводу Північний потік-2, що постачатиме газ з Росії по дну Балтійського моря до німецького узбережжя.

США та деякі інші країни багаторазово і гучно висловилися проти того нового газопроводу, який на думку критиків даватиме Москві ще більші важелі маніпулювання енергією для політичного впливу на країни Європи.

Дивіться також: Європа підготувала нові санкції у зв’язку з кризою на кордоні Білорусі з Польщею, яку пов’язують також і з діями Росії

Детально про ситуацію на європейських кордонах: новини, реакції. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:05:30 0:00

Всі новини дня

Російські окупанти ґвалтували жінок та розстрілювали місцевих: свідчення жителів звільненного села Високопілля. Відео

До села Високопілля, яке звільнили ще на початку вересня, одним з перших журналістів потрапив Сергій Лисенко. Місцеві мешканці розповіли йому, що російські окупанти ґвалтували жінок, били, розстрілювали місцевих та мародерили. Послухайте їхні свідчення про життя в окупації.

Сполучені Штати не бачать причин для зміни своєї ядерної позиції. Відео

Сполучені Штати не бачать причин для зміни своєї ядерної позиції. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:42 0:00

Президент США Джо Байден сказав, що загроза використання ядерної зброї – найвища з часів Кубинської кризи. В Білому Домі пояснили: президент говорив про безвідповідальну ядерну риторику Кремля, і що Сполучені Штати не бачать причин для зміни своєї позиції щодо ядерної загрози.

Нобелівська премія миру: перші коментарі лауреатів та експертів. Відео

Нобелівська премія миру: перші коментарі лауреатів та експертів. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:48 0:00

«Це відзнака усьому українському народу» – прокоментувала правозахисниця Олександра Матвійчук призначення Нобелівської премії миру організації «Центр громадянських свобод». Лауреатами стали також білоруський правозахисник Алєсь Біляцький та російська організація «Меморіал».

Девід Креймер: Нобелівська премія миру відзначила тих, хто бореться за усі універсальні цінності. Відео

«Премія відзначила тих, хто бореться за права людини, свободу преси, свободу слова, зібрань, усі універсальні цінності. Нобелівський комітет визнає героїчну і сміливу роботу цих людей та цих організацій», - заявив директор з глобальної політики центру Джорджа Буша Девід Креймер.

США ввели нові санкції проти Північної Кореї, після ракетних запусків

Фото: люди переглядають відео запуску ракети КНДР, 6 жовтня 2022 року

Державний секретар США Ентоні Блінкен у п’ятницю оголосив нові економічні санкції проти Північної Кореї після того, як ця ізольована країна запустила серію балістичних ракет. Блінкен назвав запуски «безпрецедентними за своєю швидкістю, масштабом і розмахом».

За минулі 12 днів Північна Корея провела шість випробувань балістичних ракет, останнє – у четвер. Дві балістичні ракети малої дальності (SRBM) було запущено в той час, коли дипломати в Раді Безпеки ООН обговорювали, як відповісти на запуск іншої ракети над Японією, що був двома днями раніше.

У п'ятничній заяві Блінкен сказав, що лише цього року Північна Корея або Корейська Народно-Демократична Республіка (КНДР) запустила 41 балістичну ракету, включаючи шість міжконтинентальних балістичних ракет.

У відповідь він оголосив, що Сполучені Штати запроваджують санкції проти «двох фізичних осіб і трьох юридичних осіб за діяльність, пов’язану з експортом нафти до Корейської Народно-Демократичної Республіки, яка безпосередньо підтримує розробку озброєнь КНДР та її військових»

Блінкен сказав, що Управління з контролю за іноземними активами Міністерства фінансів США (OFAC) зареєструвало New Eastern Shipping Co Ltd. разом із особами Квек Кі Сенг і Чен Ши Хуан за участь у передачі або доставці нафтопродуктів до КНДР.

У заяві Блінкен зазначив, що за допомогою санкцій «Сполучені Штати посилають чітке повідомлення про те, що ми продовжуватимемо вживати заходів проти тих, хто підтримує розвиток армії та арсеналу зброї КНДР».

Більше

XS
SM
MD
LG