Спеціальні потреби

Актуально

«Більше російського газу, або підтримка України і миру та стабільності», Борис Джонсон каже Європі

Борис Джонсон під час промови у Лондоні 15 листопада 2021 р.

Британський прем’єр-міністр Борис Джонсон вказав на щораз більшу залежності Європи від російського газу в умовах зростаючого протистояння Росії і Заходу.

Коли ми кажемо, що підтримуємо суверенітет і цілісність України, то це …тому, що ми маємо зобов’язання щодо принципів демократії і свободи.

Джонсон окремо заявив про необхідність підтримувати Україну на тлі гучних застережень зокрема з боку США про нові ознаки російської загрози Києву.

У промові в Лондоні 15 листопада Джонсон зосереджувався на проблемах клімату в контексті глобальної безпеки і на ролі Великої Британії як господарки нещодавнього кліматичного саміту COP-26.

Борис Джонсон казав, що виклики, перед якими постало людство, треба вирішувати «об'єднуючись довкола науки, безпеки й цінностей, фінансів та дипломатії, і насамперед - людей».

Він зауважив, що «деякі країни просто не будуть розвиватися в бік вільних ринкових демократій», і з ними треба мати «якнайбільш приязні й прагматичні відносини», а при цьому «тісніше працювати з тими, які це роблять і поділяють наші цінності й інстинкти».

«Отже, коли ми кажемо, що підтримуємо суверенітет і цілісність України, то це не тому, що ми хочемо бути супротивниками Росії, або що ми хочемо якось стратегічно оточити, чи підривати ту велику країну… А тому, що ми маємо зобов’язання щодо принципів демократії і свободи, які зараз поділяються на величезній більшості Європейського континенту», - сказав Борис Джонсон.

Саме потребою захисту згаданих принципів керівник британського уряду пояснив те, що він назвав «негайною відповіддю» Лондона, «коли наші польські друзі попросили допомогу, щоб дати раду свідомо створеній кризі на їхньому кордоні з Білоруссю».

Джонсон також застеріг, що Європі доведеться вирішувати проблему щораз більшої залежності від енергоносіїв з Росії.

«Ми сподіваємося, і я сподіваюся, що інші європейські країни визнають, що незабаром доведеться вибирати між ін’єкціями щораз більших обсягів російських вуглеводнів через велетенські нові трубопроводи і підтримкою України та захистом справи миру й стабільності», - заявив Джонсон, прирівнявши енергозалежність до наркотичної залежності.

Зовнішні постачальники газу в ЄС 2019 - 2020
Зовнішні постачальники газу в ЄС 2019 - 2020

За даними європейської статистичної служби Eurostat Росія є найбільшим постачальником газу в Європейський Союз - 43,4% (дані 2020 року), а за нею Норвегія - 20%, Алжир - 12% та інші країни, зокрема США - 5%.

Застереження з Лондона пролунало в той час, як Німеччина визначається з умовами дозволу на початок використання новозбудованого газопроводу Північний потік-2, що постачатиме газ з Росії по дну Балтійського моря до німецького узбережжя.

США та деякі інші країни багаторазово і гучно висловилися проти того нового газопроводу, який на думку критиків даватиме Москві ще більші важелі маніпулювання енергією для політичного впливу на країни Європи.

Дивіться також: Європа підготувала нові санкції у зв’язку з кризою на кордоні Білорусі з Польщею, яку пов’язують також і з діями Росії

Детально про ситуацію на європейських кордонах: новини, реакції. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:05:30 0:00

Всі новини дня

Делегація Палати представників Конгресу США - з візитом в Україні. Подробиці від конгресмена Фіцпатрика. Відео

Делегація Палати представників Конгресу США перебуває із візитом в Україні. Головною метою цього візиту є оборонна підтримка. Катерина Лісунова спілкувався із одним із членів делегації, конгресменом-республіканцем Браяном Фіцпатриком.

Курс гривні - що відбувається та чого чекати далі? Відео

Курс гривні - що відбувається та чого чекати далі? Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:07:43 0:00

В воєнних умовах жорстке регулювання курсу дозволило уникнути масштабної кризи в Україні, говорять оглядачі, але і змусило українців згадати що таке чорний ринок валюти. Чого очікувати для гривні і що криється за зростанням курсу рубля - пояснюють аналітики.

Країни Заходу розмірковують над тим, як створити безпечний коридор, щоб розблокувати порт Одеси. Відео

Протистояння в Чорному морі на тлі загрози продовольчої кризи в світі набирає обертів. Країни Заходу розмірковують над тим, як створити безпечний коридор, щоб розблокувати порт Одеси і вивезти українське зерно.

Підсумки форуму в Давосі для України. Відео

Підсумки форуму в Давосі для України. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:07:15 0:00

Вплив неспровокованої та невиправданої війни Росії проти України на світову економіку, спричинення нею глобальної продовольчої кризи та шляхи припинення російської агресії були головними темами на цьогорічному економічному форумі в Давосі, який у четвер завершив свою роботу.

«Я їду додому». Чому українці повертаються додому – історія блогерки з Запоріжжя. Відео

Чому українці повертаються додому навіть попри продовження повітряних тривог й загрози обстрілів чи захоплення територій - блогерка Катерина Маркова, яка нещодавно повернулась із Тернопільщини до рідного Запоріжжя, розповіла Марії Прус.

Більше

XS
SM
MD
LG