Актуально
- Голос Америки
Чому Україні варто стати балканською країною – Умланд, Фелінджер

Українські політики, дипломати та журналісти мають почати приділяти більше уваги тому, як країни Південно-Східної Європи готуються до вступу до ЄС. Про це пишуть в своїй статті Гюнтер Фелінджер, голова аналітичного центру "Європейці за податкову реформу" та Андреас Умланд, дослідник Інституту євроатлантичної співробітництва в Україні.
Київ може прискорити власну європейську інтеграцію, застосувавши спеціальні формати розроблені, щоб підготувати Західні Балкани до майбутнього членства в ЄС, переконані дослідники.
Таким чином, Україна зможе переконати Європейський Союз надати перспективи членства і розпочати переговори зі вступу.
В Європі багато хто все ще не вбачає в Україні серйозного кандидата для вступу до ЄС, скептично ставлячись до того, наскільки уряд України відданий, чи спроможний інтегрувати Україну до ЄС.
Західноєвропейські політики та дипломати не хочуть брати на себе відповідальність та витрати, пов’язані зі вступом України, незважаючи на те, що громадськість, парламент та аналітики в Європі стали більше проукраїнськими з часів Помаранчевої революції 2004 року.
Для того, щоб прискорити процес, аналітики радять Києву переймати досвід Західних Балкан та країн колишньої Югославії у формуванні переговорної позиції з Брюсселем.
З часу війни у Косові, Європа створила потужну інфраструктуру для "європеїзації" регіону, наголошують аналітики. Було створено загалом 16 установ задля інтеграції колишніх республік Югославії та Албанії. Також, існує міждержавний діалог високого рівня, так званий "Берлінський процес", у рамках якого зустрічаються політичні лідери Західних Балкан та зацікавлені країни-члени ЄС.
ЄС не змінять свою бюрократичну логіку на геостратегічну через російсько-українську війнуУмланд, Фелінджер
Можливо, до деяких з цих установ могли б приєднатись і представники України, розкривши можливості для членства Україні через "Балканські двері".
Молдова, яка також є країною східноєвропейського партнерства, входить до більшості із цих інтеграційних структур, і членство України могло б посилити вплив цих структур через масштабність та геополітичну вагу України.
Політична та інтелектуальна еліта України, особливо партійні лідери, часто не усвідомлюють, що Україна може стати повноцінним учасником євроінтеграції тільки після потужної адаптації.
Часто войовнича риторика представників України, різні кампанії громадських зв’язків та надто емоційні заклики, історичні порівняння та символічні жести є зрозумілими. Їх потрібно розглядати на тлі конфронтації України з російським імперіалізмом, а також через смерті та страждання, які принесла гібридна війна Москви.
Однак, ЄС не змінять свою бюрократичну логіку на геостратегічну через російсько-українську війну. Подальший прогрес євроінтеграції України має слідувати довгостроковим шляхом, подібним до ратифікації угоди про асоціацію, або лібералізацію візового режиму.
Дивіться також: Час-Тайм. Що у США думають про промову Трампа?
Всі новини дня
Європа засуджує підрив Новокаховської греблі й обіцяє допомогу Україні

Європейські посадовці покладають на Росію відповідальність за руйнування Новокаховської греблі на півдні України, що спричинило затоплення в низинах Дніпра.
Різке підвищення рівня води загрожує мешканцям Херсона та інших міст і сіл у регіоні, значна частина якого вже понад рік перебуває під російською окупацією, створюючи гуманітарні, екологічні й техногенні проблеми зокрема для Запорізької атомної електростанції.
Найкраще, що зараз може зробити Росія - це негайно вивести свої війська.Джеймс Клеверлі
У Києві заявляють, що вибух на греблі під контролем російських сил був здійснений, щоб перешкоджати українському наступу.
Українська військова речниця Наталя Гуменюк сказала в ефірі Радіо Свобода, що окупанти «намагаються збільшити площу водної поверхні, щоб українські сили оборони не вдалися до форсування».
Російські представники стверджують, що гребля зруйнована внаслідок обстрілу українською артилерією, а з українського боку ще кілька місяців тому говорили, що росіяни замінували греблю.
«Руйнування цивільної інфраструктури чітко кваліфікується як воєнний злочин, і ми притягнемо Росію та її ставлеників до відповідальності», - написав уTwitter чільний посадовець ЄС, президент Європейської ради, Шарль Мішель.
Він повідомив, що порушить це питання на зустрічі керівників країн Європейського Союзу через кілька тижнів і запропонує надання більшої допомоги затопленим районам.
«Мої думки з усіма родинами в Україні, яких зачепила ця катастрофа», - додав Шарль Мішель.
Британський міністр закордонних справ Джеймс Клеверлі, який в ці дні перебував у Києві, сказав, що не знає, хто саме зруйнував Новокаховську греблю, але підкреслив, що це сталося «лише тому, що Росія вторглася в Україну».
«Ми далі будемо спостерігати за становищем, яке змінюється, але найкраще, що зараз може зробити Росія - це негайно вивести свої війська», - сказав британський міністр.
Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберґ сказав, що руйнування Новокаховської греблі знову показало жорстокість російської війни в Україні.
Міжнародна агенція з атомної енергії МАГАТЕ заявляє, що спостерігає за становищем на Запорізькій АЕС, де реактори охолоджуються водою з Дніпра і знищення рівня води може становити загрозу.
Як працює екіпаж бойового гвинтокрила ЗСУ. Відео
Протягом наступальних дій важливою є підтримка наземних сил із повітря. Серед цілей армійських льотчиків - захист піхоти та ураження цілей противника. Для своїх атак ЗСУ в тому числі застосовують й транспортні гелікоптери Мі-8.
Цього тижня Вашингтон відвідують лідери Данії та Британії: чому ці візити є важливими для України? Відео
Цього тижня Вашингтон відвідують лідери Данії та Британії. Серед іншого - для того, аби скоординувати із США зусилля із підтримки української армії.
- Голос Америки
Західні експерти активно обговорюють останні маневри на полі бою. Відео
Останні маневри на полі бою активно обговорюють західні експерти. Дехто звертає увагу на те, що впевненість ЗСУ контрастує із ознаками хаосу в Росії. Про це зокрема кажуть в американському Інституті вивчення війни.
- Голос Америки
В Держдепі вірять, що РФ програє, та сподіваються, що зупиниться, поки не втратила більше

Росія програє у своїй війні проти України та має припинити агресію, поки не втратила ще більше. Про це заявив під час брифінгу заступник речника Держдепартаменту США Ведант Пател.
"Я не збираюся вдаватися в конкретні оцінки щодо ситуації на полі бою або говорити від імені української влади. Проте, відверто кажучи, я вірю, що Росія програє у цій війні. Тому я сподіваюся, що Кремль переоцінить свою присутність, зупиниться, поки не втратив більше, та негайно покине українську територію", - відповів Пател на прохання оцінити ситуацію на полі бою.
Він додав, що США загалом не підтримують атаки всередині Росії, але нагадав, що саме Росія завдає жорстоких ударів по цивільному населенню України.
«Загалом ми не підтримуємо напади всередині Росії, але Росія продовжує свої авіаудари по Києву, багато з яких спустошили цивільні райони, і Росія продовжує свої жорстокі напади на народ України. І тому важливо те, що Росія може закінчити цю війну в будь-який час, вивівши свої сили з України, замість того, щоб продовжувати щоденні жорстокі атаки на українські міста з людьми, націлюючись на цивільну інфраструктуру, націлюючись на цивільні території».
Він також додав, що союзники продовжують забезпечувати українські війська технікою та тренуванням, щоб Україна змогла повернути свої суверенні території.
Форум