Актуально
- Голос Америки
Більшість американців підтримують обов'язкове щеплення від коронавірусу для школярів - опитування

Більшість американців зараз підтримують обов'язкове щеплення від коронавірусу для школярів від 12 років, щоб ті могли очно відвідувати заняття, - про це свідчить опитування видання Politico та Гарвардського університету.
В опитуванні, що проходило між 28 вересня й 3 жовтня, взяли участь 1008 дорослих. Результати показали, що існує суттєва різниця у поглядах на це питання залежно від політичних уподобань, раси та ентічного походження учасників дослідження. 3 з 4 демократів виступають за обов'язкове щеплення, при цьому 59% республіканців виступають проти.
Деякі штати уже запроваджують для школярів вимогу про обов'язкову імунізацію, зокрема, про це вже оголосила Каліфорнія, де домінують демократи. Натомість конгресмени-республіканці днями закликали міністра освіти Мігеля Кардону оголосити про заборону запровадження вимог про вакцинацію для школярів і студентів.
Видання Politico відзначає, що на зміну настроїв у бік підтримки обов'язкового щеплення вплинула ситуація довкола "Дельта" штаму коронавірусу та зростання показників захворюваності серед дітей. У червні ідею підтримували 50% опитаних, зараз - 54%.
У громадах із переважно небілим населенням підтримка вакцинації вища: 63% серед афроамериканців, 59% - серед латиноамериканців проти 51% серед білих.
Всі 50 американських штатів мають вимогу обов'язкового щеплення від кору, паротиту і краснухи. Але вакцини від Covid-19 іще не затверджені для дітей до 12 років. Днями компанія Pfizer подала заявку на дозвіл вакцинувати від коронавірусу дітей 5-11 років.
У статті використано матеріали Politico.
Дивіться також: Ковбойський капелюх: у чому таємниця практичності історичного символу та скільки вони коштують?
Всі новини дня
- Голос Америки
Лідери демократів та республіканців в Конгресі - про очікування від виступу Джо Байдена. Відео
Лідери демократів та республіканців в Конгресі розповіли про свої очікування від сьогоднішнього виступу президента США Джо Байдена “Про стан держави”.
- Голос Америки
США готові продати Польщі HIMARS, ракети ATACMS та іншу військову техніку на 10 млрд доларів

Держдепартамент США схвалив можливий продаж Польщі військової техніки і послуг на суму близько 10 мільярдів доларів. Про це повідомив кореспондент Голосу Америки Джефф Селдін із посиланням на Агентство Пентагону зі співробітництва в галузі оборони (DSCA).
Йдеться насамперед про пускові установки високомобільної артилерійської ракетної системи M142 HIMARS із боєприпасами до них, ракети ATACMS, бомби GMLRS, а також інше військове обладнання.
“Таке придбання повинне підтримати цілі зовнішньої політики та національної безпеки Сполучених Штатів шляхом підвищення безпеки члена НАТО, який є силою політичної стабільності та економічного прогресу в Європі”, - йдеться у заяві Агентства.
За заявою Пентагону, Польща має намір використовувати придбане обладнання “для модернізації своїх збройних сил і розширення своїх можливостей для зміцнення внутрішньої оборони та стримування регіональних загроз”.
Загалом Польща подала запит на придбання такого обладнання:
- 18 пускових установок M142 HIMARS;
- 468 комплектів модуля завантажувального пристрою HIMARS;
- 45 армійських тактичних ракетних систем M57 (ATACMS);
- 1514 капсул керованої ракетної системи залпового вогню GMLRS (M30A2, M31A2, XM403);
Також в угоду включено ракети, обладнання зв'язку, запасні та ремонтні частини, акумулятори, ноутбуки, публікації та технічні дані, навчання та оснащення персоналу, підтримка системної інтеграції, інженерно-технічні та логістичні послуги уряду США і підрядників, навчання, датчики, інші суміжні елементи матеріально-технічного та програмного забезпечення.
За інформацією видання Bloomberg, нове обладнання є доповненням до пускових установок, закуплених Польщею у США у 2019 році, які наразі ще не були доставлені.
Варшава також запросила ракетні установки з Південної Кореї, - інформує видання.
- Голос Америки
Очікування від виступу Байдена «Про стан держави». Відео
Президент США Джо Байден виступить у вівторок ввечері із традиційною промовою «Про стан держави». Серед тем, про які, ймовірно, говоритиме Байден, – стан економіки, соціальні видатки та російська війна в Україні.
Як українці в Туреччині переживають лихо. Відео
Двох українців, які вважалися загиблими у турецькому місті Хатай, було врятовано з-під руїн будинку. Про це повідомив посол в Анкарі Василь Боднар. Київ надіслав на допомогу свою команду рятувальників. Я
Як американські війська в Румунії тримають лінію оборони НАТО. Відео
Після нападу Росії на Україну, США і НАТО загалом різко посилили оборону по всій Східній Європі. У Румунії, наприклад, чисельність американських військ зросла втричі - з приблизно тисячі військовослужбовців у січні торік до майже трьох тисяч сьогодні.
Форум