Спеціальні потреби

Євросоюз продовжив санкції проти Росії через анексію Криму


Обмежувальні заходи ЄС, продовжені на рік, пов’язані з економікою півострова

Рада Європейського Союзу в понеділок продовжила до 23 червня 2018 року санкції, введені ЄС в зв’язку з російською анексією Криму і Севастополя. Про це йдеться в офіційному повідомленні Ради ЄС під назвою «Незаконна анексія Криму та Севастополя: ЄС продовжує санкції на один рік», опублікованому на офіційному інформаційному інтернет-порталі Євросоюзу.

Дія санкцій, як сказано в повідомленні, обмежена територією Криму і Севастополя. Заходи включають заборону на імпорт до Євросоюзу продукції, виробленої в Криму або Севастополі, і заборону на інвестиції в Криму або Севастополі (ні європейці, ні розташовані в ЄС компанії не можуть купувати нерухомість або підприємства в Криму, фінансувати компанії в Криму або надавати пов’язані з цим послуги).

Також продовжено заборону на послуги в Криму або Севастополі, пов’язані з туризмом – зокрема, європейські круїзні судна не можуть заходити в порти Кримського півострова, «за винятком випадків виникнення надзвичайної ситуації».

Євросоюз продовжив заборону і на експорт деяких товарів і технологій для компаній в Криму або для використання в Криму в сфері транспорту, телекомунікації та енергетики, а також пов’язаних з розвідкою, освоєнням і видобутком нафти, газу і корисних копалин. Згідно з рішенням ЄС, «не повинні надаватися технічне сприяння, брокерські послуги, будівельні або інженерні послуги, пов’язані з інфраструктурою в цих секторах».

Як раніше було сказано в заяві верховного представника ЄС із закордонних справ і політики безпеки від імені Європейського Союзу 17 березня 2017 року, «ЄС продовжує засуджувати незаконну анексію Криму і Севастополя Російською Федерацією і залишається відданий повній реалізації своєї політики невизнання».

Прес-секретар президента Росії Дмитро Пєсков, коментуючи в понеділок журналістам продовження Євросоюзом санкцій проти Росії ще на рік, сказав, що ставлення до таких обмежувальних заходів у Кремля «традиційно негативне». «Ми як і раніше не згодні з цими санкціями. Ми не вважаємо їх легітимними, більш того, ми вважаємо ці санкції завдають шкоди не тільки нам, а й самим країнам, які є їх ініціаторами» – заявив Пєсков.

Дивіться також: Чому після приходу до влади Трампа, продаж зброї перестав бити усі рекорди

Чому після приходу до влади Трампа, продаж зброї перестав бити усі рекорди. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:57 0:00

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG