Актуально
Боррель: ЄС має готуватись прийняти приблизно 5 млн біженців з України

Європа "має створити коаліцію, щоб допомогти біженцям з України" і бути готовою "прийняти приблизно п'ять мільйонів людей", заявив Верховний представник ЄС з питань зовнішньої політики Жозеп Боррель в понеділок.
Європейською "кризою біженців, що зростає найшвидше з часів Другої світової війни" назвав потік біженців з України верховний комісар ООН із питань біженців Філіппо Гранді. Він заявив в неділю, що більше 1,5 млн біженців виїхали з України до сусідніх країн за 10 днів.
У вихідні Гранді відвідав об'єкт для біженців у Польщі.
"На кордоні Польщі та України мене вразили вияви солідарності громад в Польщі у підтримці біженців: діє багато волонтерів, всюди велика кількість пожертв, все ефективно організовано прикордонниками та місцево владою", - написав Гранді у Twitter.
Як повідомляв "Голос Америки", раніше президентка Європейської Комісії Урсула фон дер Ляєн вказала , що ЄС вперше звернувся до Директиви про тимчасовий захист, щоб допомогти біженцям з України.
"Що це? Вона по-суті відкриває права (residency rights - англ.) проживання для більшості біженців [даючи можливість] проживати та працювати у ЄС, мати доступ до послуг охорони здоров'я, або, наприклад, шкіл щонайменше на рік", - заявила Урсула фон дер Ляєн.
Всі новини дня
- Голос Америки
Футбол, як спосіб забути про війну для дітей переселенців. Відео
У Львові місцеві футбольні школи, зокрема академія Львівських Карпат, безкоштовно надають дітям-переселенцям нагоду займатися улюбленим спортом.
Активісти української громади США закликають бойкотувати компанії, які відмовляються залишати російський ринок. Відео
Бойкотувати компанії, які відмовляються залишати російський ринок, закликають активісти Української громади США. Зокрема у штаті Огайо, де розташована фабрика виробника харчів Нестле, місцеві українці вимагають від міжнародної компанії припинити бізнес у Росії.
- Ярина Матвійчук
- Голос Америки
Як зупинити потік нафти з Росії – пропозиції експертів. Відео
Ціни на нафту на світових ринках залишаються на рівні 110-113 доларів за барель. Через високі, хоча і не рекордні, ціни, попри санкції, економіка Росії продовжує функціонувати краще ніж прогнозувалося, вважають певні європейські аналітики. Москва продовжує торгувати нафтою.
- Голос Америки
Американські фермери скаржаться, що зросла собівартість вирощення їх продукції. Відео
Через війну, врожай в Україні цього сезону буде вдвічі менший ніж торік, прогнозують в українському уряді. Оскільки Україна провідний експортер зернових, світові ціни на пшеницю пішли в гору.
Війна Росії та загроза глобальної харчової кризи. Деталі форуму в Давосі, заяви Байдена в Японії. Відео
Війна Росії в Україні засвідчила, наскільки "економічні відносини з авторитарними режимами можуть створювати вразливість", - заявив генеральний секретар НАТО під час Світового економічного форуму в Давосі, де говорили про Україну, і загрозу глобальної харчової кризи через російську агресію.
Facebook Forum