Спеціальні потреби

Міністерство фінансів США покарало ExxonMobil за порушення санкцій проти Росії

  • Голос Америки

Міністерство фінансів Сполучених Штатів наклало штраф на корпорацію ExxonMobil на суму двох мільйонів доларів за порушення нею санкцій щодо Росії, які пов’язані з Україною. Вони стосуються часу, коли нинішній державний секретар Рекс Тіллерсон був головним виконавчим директором нафтового й газового конгломерату.

Бюро з контролю іноземних активів міністерства наклало штраф після того, як ExxonMobil добровільно не виявив порушення, яке «становить виняткову справу», сказано в заяві.

Міністерство заявило, що високопоставлені службовці філіалів компанії підписали юридичні офіційні документи з президентом компанії «Роснєфть» Ігорем Сєчиним, який є у списку «заблокованих осіб».

Документи, які, згідно з заявою Міністерства фінансів, ExxonMobil не виявив добровільно, стосувалися проектів видобування нафти і газу в Росії.

Як далі сказано, ведучи справи із Сєчиним, про якого знали, що він у чорному списку, американський нафто-газовий конгломерат знехтував санкціями. Таким чином Exxon Mobil завдав «значної шкоди» програмі санкцій.

Порушення санкцій сталося приблизно між 14 травня і 23 травня 2014 року, коли Тіллерсон був головним виконавчим директором конгломерату.

Коли Тіллерсон займав головну посаду в ExxonMobil, він встановив тісні відносини з російськими офіційними особами, включно з президентом Володимиром Путіним. У той час він назагал виступав проти санкцій, вважаючи їх неефективними.

Дивіться також: Стівен Пайфер про нового посла США до Росії: Гантсмен гарний вибір у цей конкретний час в історії

Стівен Пайфер про нового посла США до Росії: Гантсмен гарний вибір у цей конкретний час в історії. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:00:30 0:00

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG