Актуально
Байден підписав законодавство про допомогу жертвам "Гаванського синдрому"

Президент США Джо Байден підписав законодавство, яке передбачає допомогу жертвам так званого "Гаванського синдрому".
"Державні службовці, співробітники розвідки, дипломати, та військові в цілому світі постраждали через аномальні випадки, які стосуються здоров'я. Деякі страждають від важких травм мозку, які негативно вплинули на їх кар'єру на службі нашій країні. Відповідь на ці події є провідним пріоритетом моєї адміністрації. Ми використовуємо всі ресурси уряду США, щоб надати постраждалим першокласну медицину та встановити суть цих інцидентів, включно із визначенням причин та відповідальних. Захист американців та усіх тих, хто служить нашій країні це наш перший обов'язок, і ми зробимо все можливе, щоб захистити наших службовців та їх родини", - йдеться у заяві розміщеній на сайті Білого дому.
Як відзначає сайт авторки законопроекту сенаторки-республіканки Сьюзан Коллінс, "Гаванський синдром" позначає недугу, яку було вперше зафіксовано у понад 40 співробітників посольства США у Гавані, Куба у 2016-му році.
"З того часу, ще десятки американських дипломатів, співробітників розвідки у інших місцях страждали від симптомів "які відповідають ефектам спрямованої, імпульсної енергії, яка передається на високих частотах”, за словами директора ЦРУ Вільяма Бернса. Повідомлення ЗМІ вказують, що деякі з цих випадків мали місце на території США", - відзначає сайт політикині.
Як повідомляє видання The Washington Post, у грудні наукова панель організована Національними академіями наук, інженерної справи та медицини США дійшла висновку, що "спрямована, імпульсна, радіочастотна енергія” могла бути відповідальною за інциденти.
"Чинні та колишні співробітники розвідки все більше вказували на Росію, яка скоїла чимало нахабних нападів на противників та дипломатів за кордоном. Проте жодні докази винуватості Москви не публікувались, а Росія вікдинула причетність до інцидентів", - писало видання.
Підтримувана урядом США версія, що "Гаванський синдром" викликаний енергетичною зброєю неодноразово ставилась під сумнів. Американське видання Buzzfeed у вересні повідомило, що отриманий ним розсекречений документ Держдепу від 2018-го року відкинув теорію, що неврологічні травми у дипломатів викликані мікрохвильовою зброєю.
"Той же науковий аналіз назвав “дуже малоімовірним”, що мікрохвилі, або промені ультразвуку - які американські офіційні особи нін широко використовують для пояснення травм - брали участь в інцидентах. І хоча доповідь не дає твердого висновку, щодо причин самих травм, вона встановила, що "психогенні" наслідки масової психології могли зіграти роль", - писало видання.
Раніше видання The New York Times повідомило, що адміністрацію США було повідомлено, що експерти, які досліджують "Гаванський синдром" поки не знайшли доказів на підтримку провідної гіпотези про те, що російські агенти використовують мікрохвильові атаки.
У 2019-му році британське видання The Guardian повідомило, посилаючись на дослідження канадських вчених здійснений на замовлення уряду країни, що "Гаванський синдром" міг бути викликаний пестицидами. Країни карибського басейну у 2016-2018 роках, коли дипломатам на Кубі стало зле, посилили використання пестицидів через лихоманку Зіка.
У статті використано матеріали Buzzfeed, The Washington Post, The New York Times, The Guardian.
Дивіться також: Консолідація влади чи демократичний процес? Вашингтонські експерти коментують усунення спікера Разумкова у Києві
Всі новини дня
Інспектори від уряду США не виявили порушень, пов’язаних з використанням допомоги США Україні. Відео
Інспектори від американського уряду не виявили серйозних порушень, пов’язаних з використанням допомоги США Україні. Про це сьогодні вони засвідчили у Конгресі Сполучених Штатів. За слуханнями комітету з міжнародних відносин Палати представників уважно стежила Катерина Лісунова.
Президент України Володимир Зеленський віртуально взяв участь у Саміті демократій у Вашингтоні. Відео
У Вашингтоні офіційно розпочався Саміт демократій, який проводить адміністрація Байдена у партнерстві із кількома країнами з кожного континенту. Основною подією цього дня стало віртуальне засідання, у якому взяв участь й президент України Володимир Зеленський.
- Голос Америки
"Вагнерівці" зазнають величезних втрат у районі Бахмута - генерал Міллі

Найманці приватної військової команії "Вагнер" зазнають величезних втрат у районі Бахмута. Про це заявив голова Об'єднаного комітету начальників штабів США генерал Марк Міллі під час слухань щодо оборонного бюджету на 2024 рік у Комітеті з питань збройних сил Палати представників США у середу, 29 березня.
Про "вагнерівців" під час слухань на Капітолійському пагорбі поцікавився член Палати представників від Демократичної партії Рубен Галлего. Він запитав у Міллі, чи може генерал поділитися своїм баченням відносин між групою "Вагнер" та регулярними російськими військами на оперативному рівні, та чи змінилася присутність "вагнерівців" в Африці внаслідок війни в Україні.
Міллі відповів, що група "Вагнер" зараз веде бойові дії, в першу чергу, в районі Бахмута. "Там, імовірно, 6 тис. або близько того справжніх найманців і, можливо, ще 20 або 30 тис. новобранців, багато з яких вийшли із в'язниць, і вони зазнають величезних втрат у районі Бахмута. Українці завдали цим хлопцям багато смертей і руйнувань", - сказав Міллі.
Він додав, що, крім Бахмута, бойовики групи "Вагнер" присутні в багатьох інших місцях, особливо в Західній Африці, де вони "фактично захопили країну."
Міллі назвав "вагнерівців" дуже агресивною групою і зауважив, що найманці є дуже оснащеними та багатими. "Її очолює дуже безжалісний хлопець Пригожин. Він нібито бізнесмен, але за ним стоїть неймовірне кримінальне минуле. Тому це небезпечна група. Вони досить великі. Вони досить потужні, і їм вдалося досягти принаймні частини Європи та Африки, і, можливо, деяких частин Близького Сходу," - зазначив генерал.
Як раніше писав Голос Америки, російський наступ під Бахмутом в основному вдалося зупинити. Ситуацію для Росії, імовірно, погіршили тертя між російським Міністерством оборони та групою "Вагнер. За даними британської розвідки, Росія, найімовірніше, перекинула свої ударні сили в район Авдіївки, що на південь від Бахмута, і на північ – в напрямку Кремінної та Сватового, але і там, на думку британських дослідників, Росія також переходить до оборони і може щонайбільше сподіватися стабілізувати фронт.
Популяризаторка української кухні «Пані Стефа» приїхала до США досліджувати кухню діаспори. Відео
Відома популяризаторка української кухні «Пані Стефа» вже понад десять років відтворює старовинні галицькі рецепти. Відео з її гастрономічними дослідженнями та кулінарними цікавинками надзвичайно популярні.
Сенаторка Джин Шагін: Нам потрібно зробити все можливе, щоб українці отримали усю необхідну сучасну зброю. Відео
Українська готовність боротися за власну державу та демократію надсилає важливий сигнал не лише Росії, але й Китаю та іншим автократам. Таку думку висловила сенаторка-демократка Джин Шагін в ексклюзивному інтерв’ю для Голосу Америки.
Форум