Спеціальні потреби

Актуально

Східний фланг НАТО потребує значного посилення – заступник міністра закордонних справ Литви

Архівне фото: німецькі військові в Литві, 2019 рік

Литва прагне збільшення присутності НАТО до рівня бригади і працюватиме над цим питанням до і під час саміту Альянсу у Вільнюсі. Про це в інтерв’ю журналісту Української служби Голосу Америки Андрію Гетьману заявив заступник міністра закордонних справ Литви Мантас Адоменас.

Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

На питання, чи достатньо міцним є східний фланг НАТО, і чи матиме Альянс достатню кількість військ, щоб попередити гіпотетичний напад Путіна, посадовець відповів: «У певному сенсі, процес триває. Хоча, незважаючи на збільшення активності та збільшення присутності, досі немає розгортання на рівні бригади – у постійному форматі або на основі ротації. Отже, це те, над чим нам потрібно буде працювати до саміту та під час саміту. Ми бачили досить значне посилення присутності НАТО в Польщі та Румунії, але на північ від Сувалкського коридору, на північ від цієї 90-кілометрової смуги між Калінінградом і Білоруссю, через яку Литва та решта балтійських країн з’єднані з НАТО – там потрібна значно більша присутність, нам потрібна протиповітряна оборона, нам потрібна берегова оборона та військові на землі».

Як повідомляв раніше Голос Америки, у четвер сейм Литви одностайно ухвалив резолюцію, яка закріплює прагнення Литви щодо саміту НАТО у Вільнюсі.

Документ наголошує на необхідності значного посилення оборони та стримування в Балтійському регіоні та на всьому східному фланзі НАТО, а також збільшення сухопутних сил союзників, які постійно дислокуються в Литві, до рівня бригади. Прийнята резолюція також закріплює прагнення зміцнити інтегровану протиповітряну та протиракетну оборону, включаючи засоби протиповітряної оборони в Литві та в усьому регіоні, а також прагнення забезпечити готовність прийняти війська союзників у країні.

Крім того, резолюція містить положення, яке закріплює необхідність запросити Україну до Альянсу у ролі держави-членкині.

«Ми проти сірих зон безпеки, ми хочемо довести хибність тези про те, що Росія має право вето на членство України. Ми думаємо, що Україна сприятиме нашій безпеці, зробить НАТО сильнішим», – наголосив, представляючи проект резолюції у парламенті Голова парламентського комітету у закордонних справах Жиґімантас Павільоніс.

Тим часом у четвер стало відомо, що США проведуть масштабні щорічні військові навчання Defender 23 у Європі та Африці за участі 26 країн-союзників. Про це повідомила заступниця прес-секретаря Пентагону Сабріна Сінгх. Маневри стартуватимуть 22 квітня й триватимуть майже два місяці, участь у них візьмуть 9 тисяч військовослужбовців США та близько 17 тисяч військовиків з інших держав, зокрема ЄС, Великої Британії, Молдови, Румунії, Вірменії та Грузії. Маневри "покликані продемонструвати здатність американських військ швидко розгортати надійні війська та обладнання, щоб гарантувати союзникам стримування тих, хто може загрожувати миру в Європі, та захист континенту від агресії" і показати "здатність вести широкомасштабні наземні бойові операції на кількох театрах бойових дій на підтримку НАТО", повідомляє Міноборони США.

Всі новини дня

“Не маючи успіхів в бою, росіяни підірвали Каховську ГЕС”, – заступник генпрокурора України. Відео

Українська генпрокуратура розслідує підрив Каховської ГЕС як воєнний злочин – порушення правил ведення війни та екоцид. “Немає жодних сумнів, що Каховську ГЕС підірвали російські війська”, – говорить перший заступник генпрокурора України в інтервʼю з Олексієм Коваленком.

В комітеті Сенату США підтримали резолюцію, яка засуджує депортацію українських дітей до Росії. Відео

Законодавці в комітеті Сенату із міжнародних відносин підтримали резолюцію, яка засуджує депортацію українських дітей до Росії. За цими слуханнями стежила Катерина Лісунова.

До Хмельницького прибув перший потяг із Херсона: херсонці розповідають про пережите. Відео

На Хмельниччину прибув евакуаційний потяг з Херсону. У кілька валіз переселенці вмістили все життя. Не забули забрати і домашніх улюбленців.

В американському Конгресі не вірять заявам Росії щодо підриву Каховської дамби. Відео

В американському Конгресі не вірять заявам Росії щодо підриву Каховської дамби. Законодавці від обох партій виступили зі словами підтримки України та закликали притягнути до відповідальності винних у руйнуванні Каховської ГЕС.

Переговори Ріші Сунака та Джо Байдена у Вашингтоні – що казали про підтримку України. Відео

Британський прем’єр Ріші Сунак зустрівся із президентом США Джо Байденом у Вашингтоні. Лідери провели закриту зустріч у Білому домі і пізніше відповіли на питання преси.

Більше

XS
SM
MD
LG