Спеціальні потреби

Актуально

Двері до НАТО відкриті - Столтенберґ на церемонії вступу Чорногорії до НАТО

Чорногорія стала 29-ою країною НАТО. "Ця подія є наслідком багаторічних зусиль уряду та народу Чорногорії зі вступу до євроатлантичної спільноти народів", - проголосив заступник держсекретаря США Томас Шеннон на церемонії вступу Чорногорії до альянсу.

​"Сьогодні ми стали частиною найбільш потужного та найбільш успішного альянсу в історії – НАТО", - твітує прем'єр-міністр Чорногорії Душко Маркович.

Вибір Чорногорії є важливим для безпеки в регіоні. "Вступ Чорногорії також позитивно вплине на стабільність західних Балкан та регіону", - відзначив генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберґ. "Це потужний сигнал регіону і сигнал нашим союзникам, що Сполучені Штати рішуче підтримують принцип колективного захисту, засвідченого статтею 5 НАТО" – підтвердив Шеннон​.​

​Вступ Чорногорії до НАТО зменшує вплив Росії в Південно-Східній Європі, та обмежить можливості для її доступу до так-званих «теплих морів» в Європі, які можна було б використати для військової інтервенції на Близькому Сході, зазначають західні ЗМІ.

Двері до НАТО залишаються відкритими - запевнили на церемонії вступу. "Вступ Чорногорії підтверджує іншим бажаючим, що двері до НАТО відкрито для тих країн, які бажають та можуть провести необхідні реформи, щоб відповідати високим стандартам НАТО, і прийняти ризики, відповідальність а також переваги членства", - йдеться у заяві Держдепу.

"Вступ Чорногорії надсилає сигнал всім країнам, які хочуть стати членами НАТО, що якщо країна справді реформується, підтримуватиме демократію, дотримується верховенства права, посилює свою військову спроможність та буде робити внесок до колективної безпеки, вона також може приєднатись до альянсу", - запевнив Столтенберґ.

Дивіться також: Час-Time: У Сенаті пропонують розширити санкції на російську металургію, гірничо-видобувну галузь та залізницю

Всі новини дня

Американські військові експерти: цей етап війни в Україні завершиться звільненням всіх територій. Відео

Американські військові експерти: Україна стоїть на порозі третього етапу війни, який має завершитися звільненням всієї території України, включно з Кримом.

Як реагує Захід на пошкодження газопроводів «Північного потоку»? Відео

Як реагує Захід на пошкодження газопроводів «Північного потоку»? Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:06:54 0:00

Пошкодження газопроводів «Північного потоку» є результатом навмисних та безвідповідальних диверсійних дій - заява НАТО. З подробицями про це та реакцією Заходу – Богдан Цюпин з Лондона.

Сенатори США запропонували законопроект проти країн, які підтримають нелегальну анексію Росії. Відео

Сенатори США представили новий законопроект, який у разі схвалення автоматично позбавить американської підтримки ті країни, які визнають нелегальну анексію Росією українських територій.

Сенат США схвалив додаткове фінансування для України на суму в понад 12 млрд доларів. Відео

Сенат Сполучених Штатів схвалив додаткове фінансування для України на суму в понад 12 мільярдів доларів. Як важливість додаткового фінансування для України прокоментували лідери демократів та республіканців у Сенаті – деталі.

Не допомагати Путіну. Чи заберуть іноземці свій бізнес з Росії через указ про мобілізацію? Відео

Мобілізація може підштовхнути іноземні компанії, які ще залишаються в Росії, закрити свій бізнес в країні. Про вихід іноземних інвесторів з Росії "Голос Америки" поговорив з аналітиками проекту «Бізнес для України» та Школи управління Єльського університету.

Більше

XS
SM
MD
LG