Актуально
Конгресмени США закликають Байдена ініціювати виключення РФ із Радбезу ООН

Сполучені Штати мають домагатись виключення Росії із Ради Безпеки ООН, вважають в американському Конгресі. Законодавці готові переконувати адміністрацію Білого Дому порушити це питання.
"Я буду закликати до цього. І моя колега, конгресвумен Марсі Каптур також закликатиме до цього. Це буде двопартійне звернення співголів групи підтримки України в Конгресі - назавжди виключити Росію із Ради Безпеки та взагалі з ООН".Браян Фіцпатрік, конгресмен-республіканець, штат Пенсильванія
Про це в інтерв'ю Голосу Америки розповіли як представники Демократичної так і Республіканської партій США.
Так за словами конгресмена-республіканця від 1-го виборчого округу в штаті Пенсильванія Браяна Фіцпатріка, члени групи підтримки України в Конгресі планують відповідне двопартійне звернення.
"Я буду закликати до цього. І моя колега, конгресвумен Марсі Каптур також закликатиме до цього. Це буде двопартійне звернення співголів групи підтримки України в Конгресі - назавжди виключити Росію із Ради Безпеки та взагалі з ООН. Це сором для цієї організації. Країна, чиє військо та уряд активно здійснюють найгіршу форму геноциду, в цю саму мить поки ми розмовляємо, має членство у Раді Безпеки ООН", - заявив Фіцпатрік у коментарі для Голосу Америки.
Фіцпатрік вважає, що виключення РФ із Радбезу ООН у нинішній ситуації є правильним кроком і американські законодавці будуть наполягати на його виконанні.
"Це смішно, і відверто кажучи, це навіть не повинно бути темою обговорення. Той факт, що це сприймають як малоймовірну можливість, погано говорить про ООН. Я думаю, що їм час навести порядок у своїй організації. Їм потрібно робити те, що очевидно є правильним, і буде тиск з боку кількох законодавців на Капітолійському пагорбі, щоб це сталося", - додав конгресмен від Республіканської партії.
"Я думаю, що Путін здатний на усе що завгодно. З огляду на існування таких загроз, ми мусимо зробити те, що необхідно. Якщо не зараз, то коли? Якщо це не є достатньою загрозою, то що є?"Майк Квіґлі, конгресмен-демократ, штат Іллінойс
Конгресмен-демократ від 5-го виборчого округу штату Іллінойс Майк Квіглі, також підтримує виключення Росії із Радбезу та наголошує, що сьогодні Москва шантажує всю міжнародну спільноту, тримаючи у своїх руках найбільшу атомну електростанцію в Європі на території України.
"Авжеж! Путін грає в найнебезпечнішу гру з атомними електростанціями в Україні. Як сказав президент Зеленський, наслідки можуть бути у шість разів більшими за Чорнобиль. Якщо недостатньо того, що президент Путін так погрожує і грає в цю жахливу, небезпечну гру. Якщо цього недостатньо, то я не знаю, що іще потрібно", - ділиться із Голосом Америки представник демократів у Палаті Представників Конгресу США.
Також, за словами Квіглі, не варто недооцінювати і російські погрози щодо використання тактичної ядерної зброї. Усе це за словами конгресмена є чіткими сигналами для виключення РФ із Радбезу вже зараз.
"Чи вважаю я, що окрім погроз щодо атомних електростанцій Путін здатний застосувати принаймні тактичну ядерну зброю? Я думаю, що він здатний на все що завгодно. З огляду на існування таких загроз, ми мусимо зробити те, що необхідно. Якщо не зараз, то коли? Якщо це не є достатньою загрозою, то що є?" - наголошує Квіглі.
Напередодні, у своєму виступі в рамках 77-ї Генеральної асамблеї ООН, президент США Джо Байден також закликав реформувати Раду Безпеки. Однак, у виступі американського лідера не йшлося про виключення постійних членів Радбезу, а навпаки він говорив про розширення її складу.
Байден закликав зробити цю установу більш інклюзивною і наголосив на відданості США принципам Статуту ООН. "І тому США також підтримують збільшення кількості як постійних, так і непостійних членів Ради. Це включає постійні місця для тих країн, які ми давно підтримуємо, і постійні місця для таких країн, як Африка, Латинська Америка та Карибські країни", - вказав він.
Водночас, Байден наголосив, що "постійний член Ради Безпеки ООН вторгся до свого сусіда, намагаючись стерти з карти суверенну державу. Росія безсоромно порушила основні принципи Статуту Організації Об'єднаних Націй — немає нічого важливішого, ніж чітка заборона країнам захоплювати територію свого сусіда силою".
Щодо застосування вето в Радбезі ООН, за словами Байдена постійні члени мають не зловживати цим привілеєм.
"Члени Ради Безпеки ООН, включаючи Сполучені Штати, повинні послідовно підтримувати та захищати Статут ООН і утримуватися від застосування права вето, за винятком рідкісних, надзвичайних ситуацій. Щоб гарантувати, що Рада залишається надійною та ефективною", - сказав американський лідер.
Реформу Ради Безпеки підтримав і прем'єр-міністр Японії Фуміо Кішіда. Звертаючись до Генеральної Асамблеї ООН у вівторок 20-го вересня, Кішіда заявив, що напад Росії, постійного члена ООН, на Україну, поставив під загрозу авторитет Ради Безпеки ООН. Кішида назвав це - "нападом на філософію та принципи Статуту ООН".
Він закликав повернутись до "ідеалів та принципів ООН і зібратись сили та мудрість а для цього - реформувати Раду Безпеки".
Наразі РБ ООН складається з п'яти постійних членів із правом вето – Китаю, Франції, Росії, США та Великобританії, а також 10 непостійних членів, які обираються ГА ООН на обмежений термін у 2-ва роки.
У четвер 20-го вересня Рада Безпеки ООН провела засідання на рівні міністрів закордонних справ присвячене підтримці миру та безпеки в Україні.
За результатами засідання не було затверджено жодної резолюції так як Росія, яка має право вето в РБ ООН, може заблокувати рішення, які засуджували би війну.
Дивіться також: Міністр Закордонних Справ України, Дмитро Кулеба: «Сьогодні кожен українець – це зброя, готова захищати Україну та принципи, закріплені в Статуті ООН».
Всі новини дня
- Голос Америки
Промова Джо Байдена «Про стан держави» перед Конгресом США. Наживо з перекладом українською

Президент США Джо Байден виступає з промовою «Про стан держави» перед Конгресом. Дивіться наживо з перекладом українською в ефірі спеціального випуску Голосу Америки. Також в ефірі: включення кореспондентки Голосу Америки з Конгресу США, трансляція відповіді Республіканської партії на промову, обговорення з аналітиками.
Початок трансляції: 7 лютого о 20:30 за Вашингтоном / 8 лютого о 3:30 за Києвом. Беріть участь у дискусії – коментуйте, ставте запитання, пишіть звідки нас дивитеся.
- Голос Америки
Лідери демократів та республіканців в Конгресі - про очікування від виступу Джо Байдена. Відео
Лідери демократів та республіканців в Конгресі розповіли про свої очікування від сьогоднішнього виступу президента США Джо Байдена “Про стан держави”.
- Голос Америки
США готові продати Польщі HIMARS, ракети ATACMS та іншу військову техніку на 10 млрд доларів

Держдепартамент США схвалив можливий продаж Польщі військової техніки і послуг на суму близько 10 мільярдів доларів. Про це повідомив кореспондент Голосу Америки Джефф Селдін із посиланням на Агентство Пентагону зі співробітництва в галузі оборони (DSCA).
Йдеться насамперед про пускові установки високомобільної артилерійської ракетної системи M142 HIMARS із боєприпасами до них, ракети ATACMS, бомби GMLRS, а також інше військове обладнання.
“Таке придбання повинне підтримати цілі зовнішньої політики та національної безпеки Сполучених Штатів шляхом підвищення безпеки члена НАТО, який є силою політичної стабільності та економічного прогресу в Європі”, - йдеться у заяві Агентства.
За заявою Пентагону, Польща має намір використовувати придбане обладнання “для модернізації своїх збройних сил і розширення своїх можливостей для зміцнення внутрішньої оборони та стримування регіональних загроз”.
Загалом Польща подала запит на придбання такого обладнання:
- 18 пускових установок M142 HIMARS;
- 468 комплектів модуля завантажувального пристрою HIMARS;
- 45 армійських тактичних ракетних систем M57 (ATACMS);
- 1514 капсул керованої ракетної системи залпового вогню GMLRS (M30A2, M31A2, XM403);
Також в угоду включено ракети, обладнання зв'язку, запасні та ремонтні частини, акумулятори, ноутбуки, публікації та технічні дані, навчання та оснащення персоналу, підтримка системної інтеграції, інженерно-технічні та логістичні послуги уряду США і підрядників, навчання, датчики, інші суміжні елементи матеріально-технічного та програмного забезпечення.
За інформацією видання Bloomberg, нове обладнання є доповненням до пускових установок, закуплених Польщею у США у 2019 році, які наразі ще не були доставлені.
Варшава також запросила ракетні установки з Південної Кореї, - інформує видання.
Як українці в Туреччині переживають лихо. Відео
Двох українців, які вважалися загиблими у турецькому місті Хатай, було врятовано з-під руїн будинку. Про це повідомив посол в Анкарі Василь Боднар. Київ надіслав на допомогу свою команду рятувальників. Я
Як американські війська в Румунії тримають лінію оборони НАТО. Відео
Після нападу Росії на Україну, США і НАТО загалом різко посилили оборону по всій Східній Європі. У Румунії, наприклад, чисельність американських військ зросла втричі - з приблизно тисячі військовослужбовців у січні торік до майже трьох тисяч сьогодні.
Форум