Актуально
У Держдепі США призначили керівників групи, яка розслідуватиме "Гаванський синдром"

Державний секретар США Ентоні Блінкен у п'ятницю оголосив про призначення керівників робочої групи, яка координуватиме відповідь Вашингтона на інциденти, пов'язані з так званим "Гаванським синдромом" - низкою симптомів, що виявилися у співробітників американських дипмісій та спецслужб, які працюють за кордоном.
Блінкен повідомив, що дипломат Джонатан Мур виконуватиме функції координатора робочої групи з реагування на інциденти, пов'язані зі здоров'ям, а посол Маргарет Уехара очолить групу підтримки співробітників урядових організацій, які постраждали від «Гаванського синдрому».
"Це важливий пріоритет для президента Байдена, для мене, для всього нашого уряду", - сказав Блінкен.
Як раніше повідомляв "Голос Америки", у жовтні президент США Джо Байден підписав нормативний акт, який передбачає допомогу жертвам так званого "Гаванського синдрому".
Версія, що "Гаванський синдром" викликаний енергетичною зброєю, неодноразово ставилась під сумнів. Американське видання Buzzfeed у вересні повідомило, що отриманий ним розсекречений документ Держдепу від 2018-го року відкинув теорію, що неврологічні травми у дипломатів викликані мікрохвильовою зброєю.
"Той же науковий аналіз назвав “дуже малоімовірним”, що мікрохвилі, або промені ультразвуку - які американські офіційні особи нині широко використовують для пояснення травм - спричинили ці інциденти. І хоча доповідь не дає твердого висновку, щодо причин самих травм, вона встановила, що "психогенні" наслідки масової психології могли зіграти роль", - писало видання.
Наприкінці жовтня стаття оприлюднена виданням The New York Times вказала, що чимало науковців кажуть, що "Гаванський синдром" з вищою імовірністю є масовим психогенним захворюванням. Як відзначає матеріал, останній це "явище, коли людям стає зле, бо вони вважають, що вони були піддані фактору загрози здоров'ю".
"Уявна загроза не є реальною, але симптоми та страждання є цілком реальними, і є результатом змін у хімії та нейронних зв'язках мозку, які можуть тривати роками", - відзначає стаття.
"Гаванський синдром", під яким розуміють цілу низку симптомів, які включають запаморочення, нудоту, мігрень і провали в пам'яті, отримав таку назву через те, що вперше він був діагностований у співробітників посольства США у столиці Куби в 2016 році.
Від симптомів загадкового «Гаванського синдрому» вже постраждали близько 200 американських дипломатів, співробітників спецслужб та членів їхніх сімей у всьому світі.
У статті використано матеріали Російської служби "Голосу Америки", The New York Times.
Дивіться також: Після восьми років правління Білла де Блазіо, у Нью-Йорку обрали нового мера
Всі новини дня
Делегація Палати представників Конгресу США - з візитом в Україні. Подробиці від конгресмена Фіцпатрика. Відео
Делегація Палати представників Конгресу США перебуває із візитом в Україні. Головною метою цього візиту є оборонна підтримка. Катерина Лісунова спілкувався із одним із членів делегації, конгресменом-республіканцем Браяном Фіцпатриком.
Курс гривні - що відбувається та чого чекати далі? Відео
В воєнних умовах жорстке регулювання курсу дозволило уникнути масштабної кризи в Україні, говорять оглядачі, але і змусило українців згадати що таке чорний ринок валюти. Чого очікувати для гривні і що криється за зростанням курсу рубля - пояснюють аналітики.
- Голос Америки
Країни Заходу розмірковують над тим, як створити безпечний коридор, щоб розблокувати порт Одеси. Відео
Протистояння в Чорному морі на тлі загрози продовольчої кризи в світі набирає обертів. Країни Заходу розмірковують над тим, як створити безпечний коридор, щоб розблокувати порт Одеси і вивезти українське зерно.
Підсумки форуму в Давосі для України. Відео
Вплив неспровокованої та невиправданої війни Росії проти України на світову економіку, спричинення нею глобальної продовольчої кризи та шляхи припинення російської агресії були головними темами на цьогорічному економічному форумі в Давосі, який у четвер завершив свою роботу.
«Я їду додому». Чому українці повертаються додому – історія блогерки з Запоріжжя. Відео
Чому українці повертаються додому навіть попри продовження повітряних тривог й загрози обстрілів чи захоплення територій - блогерка Катерина Маркова, яка нещодавно повернулась із Тернопільщини до рідного Запоріжжя, розповіла Марії Прус.
Facebook Forum