Спеціальні потреби

Посол Теффт: «США далі наполягатимуть на звільненні Тимошенко»


Посол США в Україні Джон Теффт

Більше ніяких фотографій з лікарняного ліжка. Після шокуючих знімків змученої голодуванням Тимошенко, зроблених минулої п’ятниці президентом Литви Далею Грибаускайте, тюремники ужорсточили правила допуску до головної бранки країни. Американських дипломатів, які у понеділок прибули перевідати Тимошенко у харківській лікарні «Укрзалізниці», попросили здати фотоапарати і вимкнути телефони. Про те, як екс-прем'єрка виглядає, представникам посольства США довелося переповідати на словах. Як вони повідомили журналістам, Тимошенко зустріла їх зі своєю славнозвісною косою і мала енергійний вигляд.

Посол США в Україні Джон Теффт та заступник помічника Державного секретаря США з питань демократії, прав людини і праці Томас Мелія приїхали до лікарні о третій і пробули півгодини. Для високих гостей було зроблено виняток: зустрітися з Тимошенко їм дозволили не у кімнаті для побачень, а просто в її палаті.

Про що була розмова, посол Теффт відмовився уточнювати. Він лише повідомив журналістам, що переказав екс-прем'єрці слова підтримки від держсекретаря США Гілларі Клінтон. Американський дипломат зробив також заяву для преси, наголосивши, що позиція США у справі Тимошенко залишається незмінною.

«Позиція США від самого початку полягала у тому, що вибіркове переслідування Тимошенко і членів її партії є неприпустимим», – заявив Теффт. Як він додав, Сполучені Штати «неодноразово закликали звільнити Юлію Тимошенко».

Своєю чергою, представник Держдепартаменту США Томас Мелія запевнив: «Цю позицію ми будемо повторювати нашим колегам з українського уряду у найближчі кілька днів».

За підсумками зустрічі з Тимошенко посольство США увечері в понеділок оприлюднило офіційну заяву.

Як мовиться в документі, «Уряд Сполучених Штатів Америки, як і раніше, глибоко стурбований поводженням із пані Тимошенко й умовами її ув’язнення. Ми продовжуємо закликати українську владу, щоб вона забезпечила пані Тимошенко доступ до належної медичної допомоги. Перевезення її до лікарні під наглядом фахівця – перший позитивний крок у цьому напрямі. Ми вітаємо і рішення уряду України задовольнити прохання держсекретаря Клінтон про надання послу США дозволу відвідати пані Тимошенко».

У заяві знову повторюється вимога про звільнення екс-прем'єрки:

«Уряд США, як і раніше, закликає звільнити пані Тимошенко з в'язниці, так само, як і інших членів її колишнього уряду, а також повністю відновити їхні громадянські і політичні права».

Нагадаємо: зустрічі з Тимошенко в тюрмі посол США в Україні Джон Теффт добивався ще від часів її арешту. З вимогою допустити до екс-прем’єрки американського посла днями звернулася до української влади держсекретар США Гілларі Клінтон.

Показати коментарі (3)

Цей форум було закрито
XS
SM
MD
LG