Спеціальні потреби

Актуально

Угода Україна-ЄС може стати прикладом для Brexit - FT

Географічно, Великобританія та Україна знаходяться в різних кінцях Європи, однак, у відносинах з ЄС можуть мати багато спільного, йдеться в статті Financial Times.

Можливо, варіант тісного партнерства, передбачений в Угоді про асоціацію ЄС та України від 2014 року, може підійти для Великобританії, розмірковує видання.

В своєму дослідженні угоди України та ЄС, Еріка Шишчак з дослідницької установи UK Trade Policy Observatory наголошує на позитивних сторонах угоди між Україною та ЄС.

Наприклад, угода України та ЄС не передбачає членства в спільному ринку ЄС та митному союзі, однак включає значний доступ до товарів та послуг, сприяє співпраці між митницями. Угода вимагає взаємодії в правилах конкуренції, державній допомозі та державних закупівлях.

Також передбачається тісна співпраця з закордонної, оборонної політики та політики в сфері безпеки, йдеться в статті.

Угода не передбачає вільного руху населення - засадничого принципу членства в ЄС, однак, наголошує на лібералізації візового режиму та права на роботу.

Дослідниця переконана, що такий формат може стати в нагоді Великобританії, адже неконтрольована міграція до Великобританії була важливим питанням референдуму 2016 року.

В угоді не йдеться про повне членство України. Це – надзвичайно розчаровує проєвропейських реформаторів в Києві. Однак, саме це може зацікавити Великобританію.

Після Brexit не варто вважати, що нова угода стане шляхом реінтеграції Великобританії до ЄС. Для проєвропейсько налаштованих громадян, угода надає значні переваги посиленню інституційних та економічних зв’язків з ЄС, йдеться в статті.

Зараз багато хто розглядає моделі Норвегії та Канади, або їх варіанти для Brexit. Норвегія має тісні стосунки з ЄС на основі членства в єдиному ринку. Канада має менш тісну співпрацю на основі торговельної угоди.

В той же час, більша інтеграція Європи може означати, що для таких країн, як Великобританія, Україна та Туреччина найбільш зручно мати тісну асоціацію з ЄС, однак бути поза ЄС, зазначає видання.

Звичайно, угода в стилі України не буде повністю спрацьовувати для Великобританії, наприклад, в сфері верховенства європейського права і провідної ролі Європейського суду. Для вирішення комерційних та регуляторних суперечок, угода ЄС та України передбачає наявність панелі експертів з обох сторін. На практиці, рішення приймає Європейський суд, пише видання.

"Арбітражна панель, яка визнає рівноправне партнерство Великобританії та ЄС має бути кращим підходом для Великобританії", - стверджує Еріка Шишчак.

Дивіться також: Чи залишиться Великобританія світовим центром впливу після "Брекзиту"? Відео

Чи залишиться Великобританія світовим центром впливу після "Брекзиту"? Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:14 0:00

Всі новини дня

Американські військові експерти: цей етап війни в Україні завершиться звільненням всіх територій. Відео

Американські військові експерти: Україна стоїть на порозі третього етапу війни, який має завершитися звільненням всієї території України, включно з Кримом.

Як реагує Захід на пошкодження газопроводів «Північного потоку»? Відео

Як реагує Захід на пошкодження газопроводів «Північного потоку»? Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:06:54 0:00

Пошкодження газопроводів «Північного потоку» є результатом навмисних та безвідповідальних диверсійних дій - заява НАТО. З подробицями про це та реакцією Заходу – Богдан Цюпин з Лондона.

Сенатори США запропонували законопроект проти країн, які підтримають нелегальну анексію Росії. Відео

Сенатори США представили новий законопроект, який у разі схвалення автоматично позбавить американської підтримки ті країни, які визнають нелегальну анексію Росією українських територій.

Сенат США схвалив додаткове фінансування для України на суму в понад 12 млрд доларів. Відео

Сенат Сполучених Штатів схвалив додаткове фінансування для України на суму в понад 12 мільярдів доларів. Як важливість додаткового фінансування для України прокоментували лідери демократів та республіканців у Сенаті – деталі.

Не допомагати Путіну. Чи заберуть іноземці свій бізнес з Росії через указ про мобілізацію? Відео

Мобілізація може підштовхнути іноземні компанії, які ще залишаються в Росії, закрити свій бізнес в країні. Про вихід іноземних інвесторів з Росії "Голос Америки" поговорив з аналітиками проекту «Бізнес для України» та Школи управління Єльського університету.

Більше

XS
SM
MD
LG