Спеціальні потреби

Актуально

Опитування показало, скільки американців можуть знайти Україну на карті, яку політику щодо Росії вони підтримують

На фото: Український державний прапор над центром Харкова

Американці, які можуть знайти Україну на карті більш схильні підтримувати сильніші відповіді на дії Росії. На це вказує опитування Morning Consult.

За даними опитування, американські виборці майже порівну розділені щодо питання відправки додаткових озброєнь до України (41% за і 42% проти) у час, коли продовжуються переговори з Росією спрямовані на досягнення розрядки; 29% виступають за відправку додаткових військ США до Європи, у разі нападу Росії на Україну. Така ж цифра підтримує відправку військ, якщо загроза для американських військових буде незначною, у той час як чверть виступає проти відправки додаткових військ.

Опитування вказує, що майже кожен третій (34%) зміг знайти Україну на незаповненій карті Європи, а 3 з 4 могли знайти на карті Росію.

Як вказує Morning Consult, позиції таких людей відмінні від тих, хто цього зробити не зміг.

"Виборці з кращими знаннями географії Східної Європи частіше ніж інші підтримували рішучу позицію: 50% тих, які змогли знайти Україну, сказали, що США мають надсилати Києву озброєння, ведучи переговори з Росію, у порівнянні з 37% серед тих, які цього не могли зробити, а 58% тих, які змогли знайти Україну, сказали, що підтримали би більш жорсткий пакет санкцій у разі вторгнення Москви, у порівнянні з 41%, які не змогли", - відзначає стаття на сайті Morning Consult.

Раніше опитування Morning Consult компанії вказало, що виборці у США переважно підтримують підхід президента Байдена до кризи щодо України.

Як відзначалось, незначна більшість підтримує розміщення військ у Східній Європі. При цьому більшою підтримкою користуються санкції щодо Росії, та дипломатичні зусилля для вирішення конфлікту.

Студія Вашингтон. Якою є позиція адміністрації США щодо Мінських угод
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:59 0:00

Всі новини дня

Кулеба озвучив, чого Київ чекає від саміту НАТО. Блінкен анонсував нові санкції 

“Завтра буде оголошено про нові заходи, що стосуються експортного контролю технологій, які виявили в іранських безпілотниках", - заявив Блінкен. Фото: TT News Agency/Jonas Ekstroemer via Reuters

Україна запропонувала країнам НАТО три умови, за виконання яких вважатиме саміт Альянсу у Вільнюсі в липні успішним. Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба передав ці умови своїм колегам із 31 країни НАТО напередодні сьогоднішньої їхньої зустрічі в Осло.

“Посилювати інституційні зв'язки та допомогу у форматі “Україна - НАТО”. Зробити крок вперед для членства України. Надати гарантії з безпеки на шляху України до НАТО”, - озвучив умови успішного вільнюського саміту глава МЗС України.

Питання підтримки України обговорили сьогодні у Швеції Держсекретар США Ентоні Блінкен на зустрічі з главою шведського уряду. “Робота, яку ми виконуємо в останні два роки, зокрема експортні обмеження, є критично важливою для наших зусиль, щоб зробити все, аби вторгнення Росії в Україну лишалось стратегічним провалом”, - сказав Держсекретар США під час візиту на базу ВПС Швеції в місті Лулео, що розташоване недалеко від кордону з Росією.

Блінкен віддав належне Швеції, яка за час повномасштабного вторгнення надала Україні допомогу розміром у майже 2 мільярди доларів та прийняла близько 50-ти тисяч біженців з України.

Ентоні Блінкен на конференції у вівторок, 30 травня, також повідомив про нові санкції, які США незабаром оголосять, у зв'язку з війною в Україні.

“Завтра буде оголошено про нові заходи, що стосуються експортного контролю технологій, які виявили в іранських безпілотниках, що використовуються проти цивільного населення України та цивільної інфраструктури, а також для протидії дезінформації, та для захисту прав людини в інтернеті”, - зазначив Блінкен під час візиту в Швецію.

Цими днями у Норвегії зустрінуться міністри закордонних справ НАТО для планування липневого саміту НАТО, що відбудеться у Литві.

Боєприпаси для Patriot, ракети Zuni можуть увійти в новий пакет допомоги США Україні

Установки Patriot, придбані у США минулого року, розміщено у Варшаві в Польщі, 6 лютого 2023 року.

Сполучені Штати нададуть Україні ще 300 мільйонів доларів нової військової допомоги в пакеті, який, як очікується, включатиме боєприпаси для української системи протиракетної оборони Patriot, повідомили Голосу Америки представники оборонного відомства.

Посадовці, які говорили з Голосом Америки на умовах анонімності напередодні очікуваної публікації пакету в середу, сказали, що остання допомога також включає ракети для високомобільної артилерійської ракетної системи (HIMARS) і більше танкових боєприпасів і бронебійних снарядів перед очікуваним контрнаступом України.

За словами офіційних осіб, для підтримки з повітря надаються некеровані авіаційні ракети Zuni та ракети класу «повітря-повітря» з радіолокаційним наведенням AIM-7, а також системи протиповітряної оборони Avenger і зенітно-ракетні системи Stinger.

Це 39-тий пакет допомоги, згідно до якого США передають Україні військову техніку зі сховищ Міністерства оборони в рамках повноважень президента США, після початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну в лютому 2022 року.

США виділяють понад 37 мільярдів доларів на безпекову допомогу Україні з моменту вторгнення Росії. Пентагон також визнав, що зробив помилку в бухгалтерському обліку, яка завищила суму вартості обладнання, що надходить до Києва. Розраховуючи кошториси пакету допомоги, Міністерство оборони враховувало витрати на заміну озброєння, наданого Україні, тоді як мало враховувати фактичну вартість надісланих систем, повідомили Голосу Америки чиновники.

За словами чиновників, ця помилка, як очікується, вивільнить приблизно 3 мільярди доларів, доступних для додаткової допомоги Україні. Раніше цього року Москва почала відновлений наступ на Україну, який зупинився, а Київ готується до масштабного контрнаступу, який, як очікується, розпочнеться найближчими днями чи тижнями.

Високопоставлений військовий чиновник, який на умовах анонімності розмовляв з Голосом Америки сказав, що український контрнаступ, ймовірно, не буде "таким драматичним", як очікують деякі люди, але все одно його буде проведено "продумано та ефективно", щоб обмежити можливості Росії захищати свої сили на території України.

Історія порятунку хлопця з Бахмута. Відео

Історія порятунку хлопця з Бахмута. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:27 0:00

“Коли поранило – воно не страшно. Боляче, але не страшно. Страшно – це коли біля тебе вбивають людину, а ти нічим допомогти не можеш”, – каже 16-річний юнак з Бахмута Микита Брозгаль.

"Країни НАТО підтвердять і посилять свою підтримку України", – Єнс Столтенберґ. Відео

"Усі слідкують, чи є ознаки втоми в наших демократіях у країнах НАТО та партнерах щодо надання підтримки, але поки що ми цього не бачимо. Ми бачимо постійну сильну підтримку з різного політичного спектра в Європі та США", – генсекретар НАТО Єнс Столтенберґ

"Не бачимо втоми від України" - генсек НАТО Столтенберг

Генеральний секретар НАТО на зустрічі з прем'єр-міністром Норвегії в Осло 

Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг заявив, що на Заході не бачить ознак втоми від підтримки України.

"Усі стежать, чи є ознаки втоми в наших демократіях, у країнах НАТО та в партнерів щодо надання підтримки, але поки що ми цього не бачимо. Ми бачимо постійну сильну підтримку з різного політичного спектру в Європі та Сполучених Штатах", — сказав Столтенберг у своїй промові у вівторок, 30 травня, на пресконференції з прем'єр-міністром Норвегії.

За його словами, міністри закордонних справ НАТО під час зустрічі в Осло цими днями мають визначити порядок денний Вільнюського саміту альянсу, що запланований на липень цього року. Столтенберг додав, що на саміті в Литві країни НАТО посилять підтримку України.

“Я очікую, що коли ми зустрінемося у Вільнюсі... країни НАТО підтвердять і посилять свою підтримку України — політичну, економічну і, не в останню чергу, військову», — сказав він.

На своїй твіттер-сторінці генеральний секретар НАТО додав, що на саміті НАТО країни альянсу “продемонструють довгострокову відданість Україні та зміцнять свою оборону”.

Напередодні в інтерв'ю Голосу Америки голова офісу президента України Андрій Єрмак заявив, що НАТО потребує України для того, щоб мати нову структуру безпеки в Європі та світі, й без України не може бути реальною нова безпекова система в Європі.

Більше

Відео - найголовніше

Історія порятунку хлопця з Бахмута. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:27 0:00
XS
SM
MD
LG