Спеціальні потреби

Актуально

До двох тисяч хасидів зі США просить пустити в Умань група американських конгресменів

Для рабина Джонатана Рітті цей рік ознаменував би його 37-й поспіль візит до Умані на Рош га-Шана – іудейський новий рік, який цього року припадає на 18-20 вересня.

Могилу, де похований засновник брацлавського (бресловського) хасидизму цадик Нахман з Брацлава, який жив наприкінці 18-го століття, щороку відвідує до 50 тисяч євреїв-хасидів. Але цього року, за оцінками української влади, до Умані прибуде не більше трьох тисяч хасидів, більшість з яких вже перебувають в Україні.

Рабин Рітті, мешканець міста Монсі, штат Нью-Йорк і син відомого британського актора Роберта Рітті, розповів, що відвідування могили цадика Нахмана на Рош га-Шана є центральним положенням брацлавського хасидизму.

святкування Рош ха-Шана в 2006-му
святкування Рош ха-Шана в 2006-му

"Нам було дано обіцянку, що душа на тому світі кожного, хто прийде до його могили на Рош га-Шана, буде молитися, аби ця людина мала благословенний новий рік".

Наприкінці серпня уряд України оголосив про обмеження на в’їзд іноземців, що триватимуть місяць через "зростаючу кількість нових випадків захворювання на COVID-19 в Україні".

“Всі великі скупчення людей дають приріст інфікування в рази… Масове святкування Рош га-Шана призведе до колосального колапсу. Це буде колапс в Україні, потім це буде колапс в інших країнах”, - сказав президент Володимир Зеленський представникам єврейських релігійних організацій в Україні на засіданні 25 серпня, повідомляє його офіційний сайт.

Нам було дано обіцянку, що душа на тому світі кожного, хто прийде до його могили на Рош га-Шана, буде молитися, аби ця людина мала благословенний новий рік
Рабин Джонатан Рітті

Зеленський пояснив, що його уряд вирішив закрити кордони для іноземних відвідувачів, зокрема через запит влади Ізраїлю, де проживає більшість паломників. Він нагадав, що Україна значно обмежила масові богослужіння власних громадян у квітні, коли християни святкують Великдень.

Рабин Рітті сказав «Голосу Америки», що він все ще сподівається здійснити паломництво, кажучи, що він та інші прочани готові дотримуватися будь-яких вимог безпеки.

"У моєму конкретному випадку у мене була корона і у мене багато антитіл. Але я радий дотримуватися будь-яких обмежень або вимог після прибуття, будь-то карантин в Умані або носіння маски, соціальне дистанціювання, вимірювання температури ".

Він додав, що якщо будь-який потенційний паломник відчуває симптоми хвороби, "я не думаю, що вони повинні їхати куди-небудь, не лише в Умань".

Американські хасиди, які сподіваються на виняток із заборони на виїзд, отримали підтримку від 26 республіканських членів Конгресу США, які підписали лист з проханням до державного секретаря Майка Помпео закликати Україну впустити американських громадян.

"У постанові про закриття українського кордону є щонайменше десяток винятків, включаючи можливість студентам, дипломатам та діячам культури прибувати за запрошенням", - йдеться в листі від 4 вересня, серед підписантів якого є лідер республіканської меншості в Палаті представників Конгресу Кевін Маккарті.

конгресмен-республіканець Джеф Данкен
конгресмен-республіканець Джеф Данкен

Закликаючи Україну зробити "обмежений релігійний виняток" для до двох тисяч людей, у листі йдеться, що хасиди поважатимуть вимоги безпеки України, включно із необхідністю "залишатися окремо від місцевого населення".

«Зі всією повагою ми просимо Вас розглянути це прохання, враховуючи чудові відносини між Сполученими Штатами, Україною та єврейськими громадами. Ми переконані, що це обмежене виключення, зі всіма пов’язаними з цим обмеженнями, дозволить продовжуватися цій тривалій релігійній традиції у безпеці», - йдеться у документі.

На прохання «Голосу Америки», автор листа, конгресмен Джеф Данкен, пояснив, що вже давно працює над питаннями релігійної свободи.

Масове святкування Рош га-Шана призведе до колосального колапсу. Це буде колапс в Україні, потім це буде колапс в інших країнах.
президент України Володимир Зеленський

«Коли COVID-19 перегорнув наш світ догори дриґом, ми всі мали чимось пожертвувати, - йдеться у письмовій відповіді конгресмена. – Втім, навіть у час невизначеності, уряди мають продовжувати дозволяти максимальну гнучкість для виконання релігійних обрядів. Я маю глибоку повагу до всіх віросповідань і вірю, що Україна розробила свої обмеження на подорожі із добрими намірами. Але я також вірю, що вони мають знайти нестандартні шляхи піти на зустріч віруючим людям із дотриманням вимог безпеки та здорового глузду».

Нахман Мостофський, виконавчий директор "Ховевей Ціон", однієї з п'яти єврейських організацій, яка підтримала цей лист, пояснив, що, хоча він не є брацлавським хасидом, він відчуває бажання допомогти.

"Вони чекали цього цілий рік; вони заощаджували кожну копійку яку могли відкласти, щоб поїхати. Ці люди вірять, що поїздка туди насправді допоможе їм від COVID. Вони вірять, що це принесе їм солодкий, щасливий новий рік і здоров’я у новому році".

Мостофський сказав, що знайшов найбільшу підтримку серед євангелістів у Конгресі. "Я вважаю, що мусульмани повинні мати можливість їхати до Мекки та Медини. І я вважаю, що мормони за межами США повинні мати можливість приїжджати і відвідувати Юту. Це не обов'язково єврейська проблема. Це питання релігійних прав. ( .) Свобода віросповідання є священною для американців ".

На зустрічі з українським президентом 25 серпня також був присутній головний рабин Києва Яков Блейх, який ділить свій час між штатом Нью-Йорк та Україною.

"Я сказав [Зеленському], що ця подорож для брацлавських хасидів дуже важлива. Це настільки важливо, що навіть у радянські часи люди ризикували всім, щоб здійснити цю поїздку.

Два ортодоксальні евреї моляться разом
Два ортодоксальні евреї моляться разом

"Замість того, щоб намагатися зупинити це, давайте спробуємо зробити так, щоб це спрацювало, використовуючи існуючу законодавчу базу, яка існує для туристів: Ви повинні носити маски; в одному місці може зібратися не більше певної кількості людей. І якщо вони можуть це вирішити, нехай приїжджають".

Водночас, він пояснив, що кілька чинників вплинули на рішення українського уряду обмежити в'їзд до країни.

По-перше, наприкінці серпня вони очікували другої хвилі COVID-19, яка також спонукала сусідню Угорщину закрити свої кордони. По-друге, за його словами, Ізраїль попросив Україну обмежити кількість відвідувачів на Рош га-Шана, як через складну епідеміологічну ситуацію всередині країни, так і через побоювання нових заражень від прочан, які повернуться з України.

Крім того, він вважає, що на українську владу вплинув сплеск випадків COVID-19 після Великоднього паломництва у східній Україні, хоча багато церков по всій країні проводили свої пасхальні служби в Інтернеті.

Ми не молилися разом кілька місяців. У Торі найголовніше - піклуватися про своє життя.
Алекс Кей, ортодоксальний еврей, мешканець м. Монсі, шт. Нью-Йорк

У самій громаді ортодоксальних євреїв в штаті Нью-Йорк далеко не всі вважають, що паломництво в Умань цього року необхідно.

Алекс Кей, ортодоксальний єврей, який живе в Монсі, штат Нью-Йорк, розповів, що кілька разів відвідував Умань, але цього року цей батько трьох дітей радий залишатися вдома.

"Ми не молилися разом кілька місяців. У Торі найголовніше - піклуватися про своє життя. Справді, якщо ви бачите Умань на Рош га-Шана, там так багато людей роблять все разом: Люди їдять разом, разом моляться, разом проводять час".

Кей пояснив, що, хоча сам він не дотримується брацлавського хасидизму, у нього є друзі – брацлавські хасиди, і він розуміє, наскільки це паломництво є центральним елементом для їх віри. Але все-таки, каже він, - не цього року.

Якщо на цей Рош га-Шана буде великий наплив євреїв в Україну, все, що трапиться в Україні відтепер, будь-яка людина, яка захворіє, все, що трапиться, буде через євреїв. Ось просто такий світ".

Навіть якщо є спосіб прийняти невелику групу паломників, Кей, який приїхав у США з Києва понад 20 років тому, вважає неприйнятним для США просити українську владу робити винятки у власні правила.

"Я люблю Україну. Коли мене запитують звідки я, я все ще кажу, що з України. Це моя країна, і вона мені дуже дорога. Мені важко бачити, що на країну чинять тиск. (. ) І для мене це ще важче через те, що євреї беруть участь у тиску на них ".

Все ж початок паломництва позначився неспокійними подіями в Умані. МВС України повідомило, що середу група хасидів розгромила огорожу біля могили цадика Нахмана в Умані, встановлену із метою впорядкування проходження. За словами заступника міністра Антона Геращенко, Національна поліція і Державна міграційна служба прийняли рішення видворити з України «двох найбільш агресивних громадян Ізраїлю, які спричинили заворушення в Україні» і якщо інші іноземці чинитимуть подібні дії, йдеться у повідомленні МВС, «вони також будуть депортовані з території України».

Раніше, за інформацією МВС, було відкрито кримінальне провадження за статтею «порушення рівноправності громадян» проти групи українських громадян, яка, як встановила поліція під час виїзду на місце, «перешкоджала іноземцям потрапити на територію домоволодіння, мотивуючи це можливістю розповсюдження COVID-19 та, на їхню думку, незаконним будівництвом».

Також, за повідомленням мера Умані Олексія Цебрія, у шістьох прочан-хасидів, які заїхали в місто до встановлення заборони на в’їзд, було виявлено COVID-19.

Державний департамент США та Міністерство закордонних справ України відхилили прохання «Голосу Америки» надати коментарі. Також ми звернулися за коментарем до конгресменок-демократок, які представляють в Конгресі округ Рокленд, штат Нью-Йорк, та Бруклін в м. Нью-Йорк, де проживають громади ортодоксальних євреїв, але не отримали відповіді.

Дивіться також: Що наразі відомо про оксфордську вакцину, тестування якої призупинено? Відео

Що наразі відомо про оксфордську вакцину, тестування якої призупинено? Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:30 0:00


Всі новини дня

У Молдові виявили уламки ракети після масових ракетних обстрілів України 5 грудня  

Прапор Молдови

У Молдові виявили уламки ракети, яка впала неподалік від кордону з Україною.

Про це повідомило Міністерство внутрішних справ Молдови. За повідомленням, ракета впала в районі міста Бричани.

"Нещодавно поблизу біля міста Бричани, у фруктовому саду, виявили ракету. Вибухонебезпечний предмет виявив патруль прикордонної поліції, який через сьогоднішні російські бомбардування посилив свою пильність", - мовиться у повідомленні МВС Молдови.

У зв'язку з нанесеними в понеділок масовими російськими ракетними ударами по Україні молдовські прикордонники та правоохоронці посилили заходи безпеки та патрулювання прикордонних районів.

Поблизу місця виявлення уламків ракети працюють служби МВС Молдови. Офіційний Кишинів поки не прокоментував інцидент.

Речник МЗС України Олег Ніколенко на своїй сторінці Фейсбук заявив: “Це в черговий раз доводить, що російський ракетний терор несе величезні загрози не тільки безпеці України, але і безпеці сусідніх країн. Україна повинна якомога швидше отримати сучасні системи протиракетної та протиповітряної оборони, які будуть рятувати життя людей, захищати критичну інфраструктуру та робити неможливими подальші ракетні обстріли зі сторони РФ.

Через російські ракетні удари по Україні Молдова переживає також перебої з електропостачанням.

Раніше, 31 жовтня, Молдова також заявляла про виявлення уламків ракети в одному з сіл на півночі країни.

15 листопада у Польщі двоє людей загинули після того, як снаряд влучив по території зерносховища в Пшеводові, неподалік кордону з Україною.

Нові ракетні удари по Україні: як реагують у США. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:01:43 0:00

Що означає обмеження цін на російську нафту: пояснює аналітик Едвард Чоу. Відео

Що означає обмеження цін на російську нафту: пояснює аналітик Едвард Чоу. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:35 0:00

Віднині вступає в силу європейське ембарго на торгівлю російською нафтою морем, а також ліміт ціни, яку ввели Група Семи, ЄС та Австралія. Що це означає?

Нові ракетні удари по Україні: як реагують у США. Відео

Нові ракетні удари по Україні: як реагують у США. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:01:43 0:00

Новий тиждень в Україні почався із чергових ракетних ударів Росії по енергетичній інфраструктурі. Масові обстріли Росії свідчать про її жорстоку стратегію: принести війну в кожен український дім - заявили в посольстві США в Україні.

Білий дім про санкції щодо священиків УПЦ (МП): очікуємо, що дії України відповідатимуть міжнародному законодавству

Українські правоохоронці - поблизу Києво-Печерської Лаври у Києві 

Сполучені Штати спостерігають за ситуацією навколо Української православної церкви (Московського патріархату) і очікують, що Київ, запроваджуючи санкції до священиків, причетних до російської агресії, дотримається міжнародного законодавства.

Про це заявив Джон Кірбі, координатор зі стратегічних комунікацій Ради національної безпеки у Білому домі.

"Очевидно, ми спостерігаємо за розвитком (ситуації) навколо українських православних церков, пов'язаних з московським патріархатом, і санкцій України проти членів цієї церкви, які вжили кроків на підтримку російської військової агресії. Президент Зеленський наголосив на принципах релігійної свободи, і ми очікуємо, що дії України будуть відповідати міжнародному законодавству, яке захищає свободу релігії або віросповідання", - сказав представник Адміністрації президента США.

Він додав, що ситуація зі "злочинним впливом" Росії всередині України прямо пов'язана з ракетними ударами по цивільному населенню, яке здійснює РФ.

"США лишаються непохитними у нашій підтримці України в час, коли вона потребує свого захисту від Росії, від російської агресії всередині їхньої країни, і звісно, злочинного впливу - все це пов'язано з тим, що ми бачимо сьогодні, десятки нових ракетних ударів проти цивільного населення", - сказав Джон Кірбі.

Напередодні стало відомо, що Рада національної безпеки та оборони України запровадила санкції щодо низки священиків Української православної церкви (Московського патрірхату). Серед них - намісник Києво-Печерської Лаври Петро Лебідь, низка єпископів та митрополітів УПЦ (МП), а також колишній депутат ВР Вадим Новинський.

2 грудня президент Зеленський видав Указ, яким увів в дію рішення РНБО про діяльність проросійських релігійних організацій в Україні та обмежувальні заходи щодо них. За цим указок парламент має за два місяці внести законопроект, за яким релігійні організації, причетні до Росії, не можуть діяти в Україні.

Встановлення максимальної ціни на російську нафту обмежить здатність Путіна отримувати прибутки - Кірбі

Координатор Ради національної безпеки зі стратегічних комунікацій Джон Кірбі 

У понеділок в Адміністрації Байдена намагались заспокоїти побоювання, що обмеження ціни на російську нафту може призвести до довгострокових негативних наслідків і завдати шкоди світовій економіці.

США залишають за собою право коригувати ціну в майбутньому, коли обмеження почне запроваджуватися, - координатор Ради національної безпеки зі стратегічних комунікацій Джон Кірбі, якого цитує канал CNN.

«Ми не віримо, що це матиме якийсь довгостроковий вплив на світові ціни на нафту», — сказав Джон Кірбі у спілкуванні з журналістами.

У п'ятницю 27 держав-членів Європейського Союзу обмежили ціну на російську нафту на рівні 60 доларів за барель, обмеження вступило в дію 5 грудня. У понеділок світові ціни на нафту зросли на 2,6%.

Речник Кремля Дмитро Пєсков заявив у понеділок, що Москва «не визнає жодних цінових обмежень» і попередив, що це «крок до дестабілізації світового енергетичного ринку».

Джон Кірбі заявив, що США вважають, що «це обмеження закріпить знижку на російську нафту», додавши, що Вашингтон «повністю» підтримує обмеження ціни на рівні 60 доларів, оголошене минулого тижня.

Кірбі припустив, що обмеження ціни дозволить країнам «торгуватися за більш високі знижки на російську нафту», але «не має на меті усунення російської нафти з ринку».

«Ми вважаємо, що це допоможе обмежити здатність пана Путіна отримувати прибуток з ринку нафти. Це (обмеження – ред. ГА) також може регулюватися. Це не означає, що ми не можемо повернутися й переглянути його, якщо нам це знадобиться», — сказав він.

Цього ж дня набирає чинності заборона Європейського Союзу на імпорт російської нафти за винятком тієї, що постачається трубопроводами.

Західні країни вважають, що санкції, зокрема, обмеження ціни російської нафти на рівні $60 за барель «не дозволять Росії заробляти на своїй агресивній війні проти України».

Президент України Володимир Зеленський критикував визначену верхню межу для російської нафти, назвавши її надто високою і «комфортною для бюджету терористичної держави».

Росія, яка є другим найбільшим експортером нафти у світі, заявила, що не визнаватиме обмежень і також готова зменшити продаж, щоб тримати ціни на вищому рівні.

В матеріалі використані джерела CNN

В ЄС встановили граничну ціну на російську нафту. СТУДІЯ ВАШИНГТОН
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:58 0:00

Більше

XS
SM
MD
LG