Спеціальні потреби

Генеральний секретар ООН закликає до перемир’я в районі Східна Гута, що неподалік Дамаска


Опорний пункт повстанців у Східній Гуті під обстрілом урядових військ

Спеціальний посланник ООН з питань Сирії Стаффан де Містура висловив надію, що Рада Безпеки схвалить запропоноване припинення вогню, кажучи, що немає альтернативи припиненню вогню і наданню населенню гуманітарної допомоги.

Генеральний секретр ООН Антоніу Ґуттерес закликав РБ схвалити 30-денне припинення вогню по всій території Сирії і допомогти 400 тисячам людей в оточеній Східній Гуті, які, за його словами, «живуть у пеклі на землі».

«Я вважаю, що Східна Гута не може чекати», сказав Ґуттерес про контрольований повстанцями анклав, який від 2013 році тримають в облозі сирійські урядові війська. – Я закликаю всі причетні сторони до негайного припинення усієї військової діяльності у Східній Гуті і надання дозволу на постачання гуманітарної допомоги всім потребуючим».

Торік цей анклав, на підставі угоди між прихильниками президента Башара аль-Асада, Росією, Іраном і Туреччиною, мав стати однією із чотирьох «зон деескалації».

Проте останнім часом там загострилися сутички в результаті того, що сирійські урядові війська та їх прихильники, за всіма ознаками, розпочали великомасштабні заходи з метою захоплення регіону. Це один з останніх районів біля Дамаска, який ще перебуває під контролем опозиції.

Управління верховного комісара ООН з прав людини повідомило в середу, що від 4 лютого у Східній Гуті загинуло щонайменше 346 людей.

У цей час Рада Безпеки ООН обмірковує проект резолюції про запровадження в життя припинення вогню. Текст резолюції опрацювали члени РБ ООН Швеція і Кувейт. Голосування в цій справі може відбутися в найближчому часі. Проте невідомо, чи всі членські країни підтримають його.

Дивіться також: Заступник держсекретаря США під час візиту до Києва наголосив на необхідності реформ

Заступник держсекретаря США під час візиту до Києва наголосив на необхідності реформ. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:24 0:00

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG