Спеціальні потреби

Актуально

В Україну прибув есмінець ВМС Сполучених Штатів

Американський есмінець

У понеділок в українські територіальні вони прибув есмінець ВМС Сполучених Штатів Carney. Це треті від серпня минулого року відвідини такого корабля в Україні.

Есмінець Carney прибув до Одеси в рамках заходів з метою продемонструвати підтримку України перед лицем російської агресії.

Як пише видання Newsweek, Сполучені Штати, які мають кількох союзників у басейні Чорного моря, взяли на себе зобов’язання підтримувати Україну і проводити ряд навчань з українськими збройними силами. Есмінець Carney останній раз був у регіоні під час багатонаціональних навчань у липні минулого року.

«Повернення у Чорне море і до Одеси – це відома вже раніша місія, заявив у понеділок командий офіцер корабля Пітер Галворсен. Carney був тут під час навчань Sea Breeze 2017. І ми розраховуємо на покращення наших можливостей щодо співпраці з українським флотом», повідомлено у заяві ВМС США.

З часу виникнення проблем з Москвою, Сполучені Штати лише спорадично надсилають свої військові кораблі в регіон як ознаку підтримки країнам, що вийшли з російської сфери впливу. Після закінчення навчань Sea Breeze минулого літа, у серпні і листопаді патрульну службу вели тут есмінці Porter та James E. Williams, тобто кораблі цього класу відвідували район приблизно що два місяці.

Як заявив газеті Stars and Stripes капітан Тейт Вестбрук, який відповідальний за інформацію про рейси кораблів базованого в Європі Шостого флоту, «Американські кораблі і далі відвідуватимуть басейн Чорного моря і співпрацюватимуть з нашими союзниками і партнерами для запевнення безпеки і стабільності в морському просторі».

Carney прибув у Чорне море в рамках політики Пентагону Operation Atlantic Resolve, що відповідає за щорічну ротацію сил по всій Європі. Регіональні союзники і партнери координують спільні навчання зі Сполученими Штатами. Росія часто висловлює застереження з приводу цих операцій.

Видання Newsweek підкреслює, що Росія зокрема висловлює критику з приводу нерегіональних сил, які відвідують баcейн Чорного моря, район, у якому Кремль у минулому користувався беззастережною перевагою. Як заявив один високопоставлений російський генерал, американські кораблі не мають права бути у регіоні.

Дивіться також: CES 2018: найбільша у світі виставка споживчої електроніки відкривається сьогодні у Лас-Вегасі

Всі новини дня

Росія змінює воєнну стратегію: як Україні та Заходу на це відповідати – думки західних експертів. Відео

За інформацією західних експертів та аналітиків, наступ Росії в Україні втратив темпи – російським силам не вдалось досягнути поставлених навесні цілей своєї повномасштабної війни проти України.

Як буде, ймовірно, розпадатися РФ: аналіз американського дослідника Януша Бугайські. Відео

Високу ціну за кремлівську агресію доведеться платити всім країнам - міністр аграрної політики України. Відео

В повному обсязі продовольчу кризу через війну Росії проти України світ відчує в середині літа. При чому високу ціну за кремлівську агресію доведеться платити всім країнам, попереджає міністр аграрної політики України Микола Сольський.

У Раді Безпеки ООН відбулися дебати щодо впливу конфліктів на продовольчу безпеку. Відео

У Раді Безпеки ООН відбулися дебати щодо впливу конфліктів на продовольчу безпеку. Захід, за головування Держсекретаря Блінкена, був ініційований Постійним представництвом США при ООН.

$40 мільярдів допомоги для України. Подробиці, реакції з Конгресу та Білого Дому. Відео

Сенат схвалив законопроект, який передбачає 40 мільярдів доларів допомоги Україні. Наразі документ пішов на підпис до президента Байдена. Київ отримає посолку США – Сенат затвердив на посаді голови американської дипмісії в Україні Бріджит Брінк.

Більше

XS
SM
MD
LG