Спеціальні потреби

Актуально

Щеплення дітей від коронавірусу ніяк не пов'язане із безпліддям, - дослідники у США

66% відсотків американських батьків дітей віком від 5 до 11 бояться, що щеплення малюків від коронавірусу може у майбутньому вплинути на їхню репродуктивну здатність, свідчить опитування Kaiser Family Foundation, повідомляє CNN.

Ці страхи - безпідставні, переконують лікарі й дослідники. "Непідкріплені заяви про зв'язок вакцин від COVID-19 та безпліддя були науково розвінчені. Немає жодних свідчень, що вакцина може призвести до втрати фертильності", - пише Американська академія педіатрії.

"Хоча фертильність не було цілеспрямовано вивчено під час клінічних досліджень, ані учасники випробувань, ані мільйони людей, що отримали щеплення, не повідомляли про жодну втрату репродуктивної функції, і також не було ознак безпліддя серед досліджень на тваринах". Також, як зазначено на сайті Академії, немає свідчень, що імунізація впливає на статеве дозрівання.

Такі ж заяви робить і Американський коледж акушерів і гінекологів. Більше того, вагітні жінки вважаються у групі підвищеного ризику тяжких ускладнень від коронавірусу, відтак їм радять вакцинуватись під час вагітності. А відсутність впливу щеплень на фертильність чоловіків підтверджують Центри США з контролю над захворюваннями (CDC).

Як "Голос Америки" повідомляв раніше, уже напочатку тижня у США може офіційно стартувати щеплення дітей від 5 років вакциною Pfizer. Таким чином, імунізація проти COVID-19 стане доступною для 28 мільйонів дітей віком від 5 до 11 років, адже у США вже проводиться вакцинація підлітків з 12 років.

Дослідження Pfizer вказує на те, що вакцина має ефективність майже 91% проти коронавірусу для дітей віком від 5 до 11 років. Причому дієвість препарату проти штаму "Дельта" виявилась такою ж, як і проти оригінального штаму, якщо дітям дати дві дози з трьома тижнями перерви.

Як пише CNN, необґрунтовані страхи щодо можливого впливу вакцин на репродуктивну функцію існували й довкола інших кампаній з імунізації, зокрема, вакцини від поліомієліту й папіломавірусу людини. Однак кілька масштабних досліджень довели, що це неправда.

У матеріалі використано джерела: CNN, Kaiser Family Foundation, American Academy of Pediatrics​, American College of Obstetricians and Gynecologists​, CDC​

Дивіться також: США та ЄС домовилися призупинити мито на алюміній та сталь, декарбонізацію індустрії. Відео

Всі новини дня

Делегація Палати представників Конгресу США - з візитом в Україні. Подробиці від конгресмена Фіцпатрика. Відео

Делегація Палати представників Конгресу США перебуває із візитом в Україні. Головною метою цього візиту є оборонна підтримка. Катерина Лісунова спілкувався із одним із членів делегації, конгресменом-республіканцем Браяном Фіцпатриком.

Курс гривні - що відбувається та чого чекати далі? Відео

Курс гривні - що відбувається та чого чекати далі? Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:07:43 0:00

В воєнних умовах жорстке регулювання курсу дозволило уникнути масштабної кризи в Україні, говорять оглядачі, але і змусило українців згадати що таке чорний ринок валюти. Чого очікувати для гривні і що криється за зростанням курсу рубля - пояснюють аналітики.

Країни Заходу розмірковують над тим, як створити безпечний коридор, щоб розблокувати порт Одеси. Відео

Протистояння в Чорному морі на тлі загрози продовольчої кризи в світі набирає обертів. Країни Заходу розмірковують над тим, як створити безпечний коридор, щоб розблокувати порт Одеси і вивезти українське зерно.

Підсумки форуму в Давосі для України. Відео

Підсумки форуму в Давосі для України. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:07:15 0:00

Вплив неспровокованої та невиправданої війни Росії проти України на світову економіку, спричинення нею глобальної продовольчої кризи та шляхи припинення російської агресії були головними темами на цьогорічному економічному форумі в Давосі, який у четвер завершив свою роботу.

«Я їду додому». Чому українці повертаються додому – історія блогерки з Запоріжжя. Відео

Чому українці повертаються додому навіть попри продовження повітряних тривог й загрози обстрілів чи захоплення територій - блогерка Катерина Маркова, яка нещодавно повернулась із Тернопільщини до рідного Запоріжжя, розповіла Марії Прус.

Більше

XS
SM
MD
LG