Спеціальні потреби

Актуально

8 положень оборонного бюджету США, які можуть роздратувати Росію

Проект закону США про оборонні асигнування (NDAA) було затверджено обома палатами парламенту США на початку цього місяця і передано на підпис президентові.

Це – найшвидші темпи розгляду оборонного бюджету Конгресом за більш ніж двадцять років, пише NPR, відзначаючи активну роль в просуванні законопроекту з боку очільника сенатського Комітету з питань збройних сил сенатора Маккейна.

NPR наводить такі положення, передбачені в проекті оборонного бюджету США, які, можливо, роздратують Росію.

  • 6,3 мільярда доларів спрямовується на Ініціативу запевнення Європи. Це найбільше фінансове вливання до цієї ініціативи, спрямованої на зміцнення оборони європейських країн біля Росії.
  • Пентагон має до березня 2019 року надати звіт про доцільність постійного розташування бригади сухопутних сил США в Польщі, замість ротації на дев'ятимісячній основі.
  • Міністр фінансів США має поінформувати Конгрес про всі активи, якими володіють президент Росії Путін, пов'язані з ним "олігархи", а також російські високопосадовці.
  • Посилюється заборона на фінансування будь-яких проектів, які припускають визнання права Росії на Крим.
  • Законодавчо закріплюється позиція США стосовно порушення Росією конвенції з хімічної зброї, на основі звинувачень про роль Росії в хімічних нападах на Сирію та спроб вбивств в Великобританії.
  • Запроваджується вимога до Трампа підтвердити запровадження санкцій проти Росії стосовно порушення Договору про ліквідацію ракет середньої та малої дальності. Законопроект також вказує адміністрації надати Конгресу плани стосовно запровадження додаткових санкцій.
  • Вводиться заборона на продовження дії нового договору про START стосовно обмеження ядерної зброї (строк дії якого припиняється в лютому 2021 року), у випадку, якщо не буде надано звіт адміністрації про те, чи нова стратегічна російська зброя відповідає договору.
  • 65 мільйонів доларів спрямовується на "розробку та виробництво боєголовок малої потужності". Ті, хто підтримує це положення переконані, що таке положення стримуватиме Росію від використання тактичної зброї, а опоненти вважають, що наявність такої зброї збільшує ймовірність ядерної війни.

В ході розробки законопроекту, очільник Пентагону Маттіс все ж зміг переконати Конгрес не посилювати санкції проти країн, які купують російські збройні системи, або запчастини. "Деякі країни, які активно розбудовують відносини зі США в оборонній сфері, все ще використовують російські запчастини та інші матеріали", - вказав Маттіс, навівши приклади Індії та В'єтнаму.

Дивіться також: Сенат підтримав проект оборонного бюджету-2019, де передбачено $250 млн допомоги Україні

Сенат підтримав проект оборонного бюджету-2019, де передбачено $250 млн допомоги Україні. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:01:49 0:00

Всі новини дня

Футбол, як спосіб забути про війну для дітей переселенців. Відео

Футбол, як спосіб забути про війну для дітей переселенців. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:33 0:00

У Львові місцеві футбольні школи, зокрема академія Львівських Карпат, безкоштовно надають дітям-переселенцям нагоду займатися улюбленим спортом.

Активісти української громади США закликають бойкотувати компанії, які відмовляються залишати російський ринок. Відео

Бойкотувати компанії, які відмовляються залишати російський ринок, закликають активісти Української громади США. Зокрема у штаті Огайо, де розташована фабрика виробника харчів Нестле, місцеві українці вимагають від міжнародної компанії припинити бізнес у Росії.

Як зупинити потік нафти з Росії – пропозиції експертів. Відео

Як зупинити потік нафти з Росії – пропозиції експертів. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:39 0:00

Ціни на нафту на світових ринках залишаються на рівні 110-113 доларів за барель. Через високі, хоча і не рекордні, ціни, попри санкції, економіка Росії продовжує функціонувати краще ніж прогнозувалося, вважають певні європейські аналітики. Москва продовжує торгувати нафтою.

Американські фермери скаржаться, що зросла собівартість вирощення їх продукції. Відео

Через війну, врожай в Україні цього сезону буде вдвічі менший ніж торік, прогнозують в українському уряді. Оскільки Україна провідний експортер зернових, світові ціни на пшеницю пішли в гору.

Війна Росії та загроза глобальної харчової кризи. Деталі форуму в Давосі, заяви Байдена в Японії. Відео

Війна Росії в Україні засвідчила, наскільки "економічні відносини з авторитарними режимами можуть створювати вразливість", - заявив генеральний секретар НАТО під час Світового економічного форуму в Давосі, де говорили про Україну, і загрозу глобальної харчової кризи через російську агресію.

Більше

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG