Спеціальні потреби

Чи змінить влада США свій погляд щодо надання Україні зброї?


Враховуючи наступ сепаратистів на сході України, що підриває укладену п'ять місяців тому угоду про припинення вогню, адміністрація президента Барака Обами по-новому дивиться на можливість поставок українській армії оборонної зброї і техніки. Про це повідомила в неділю газета New York Times.

Видання посилається на американських чиновників, які стверджують, що державний секретар США Джон Керрі і голова Об'єднаного комітету начальників штабів ЗС США Мартин Демпсі відкриті для обговорення такої ідеї, і що головнокомандувач військ НАТО в Європі американський генерал Філіп Брідлав тепер підтримує надання такої летальної допомоги. Міністр оборони США Чак Гейґел, який залишає цю посаду, також підтримує надання Україні озброєння.

Одне джерело газети заявило, що радник президента Обами з національної безпеки Сьюзан Райс, яка раніше виступала проти надання такої допомоги, тепер готова переглянути свою позицію.

У четвер Керрі відвідає Київ, де проведе переговори з президентом Петром Порошенком та іншими українськими офіційними особами.

Минулого тижня Обама висловив стурбованість у зв'язку з відновленням зіткнень між сепаратистами, яких підтримує Росія, і урядовими військами. Президент повідомив, що США розглядають будь-які можливості ізоляції Росії, за винятком військових дій.

New York Times пише, що вісім колишніх високопоставлених американських чиновників в понеділок опублікують незалежну доповідь, в якій закличуть Вашингтон відправити Україні оборонне озброєння і техніку на 3 мільярди доларів, включаючи бронебійні ракети і розвідувальні безпілотники. Видання, зокрема, називає прізвища колишнього кандидата на посаду глави Пентагону Мішель Флурной та екс-главу збройних сил НАТО Джеймса Ставрідіса.

У неділю на сході України тривали запеклі зіткнення. Проросійські сепаратисти за допомогою артилерії намагалися витіснити урядові війська з стратегічного залізничного вузла, після того, як мирні переговори провалилися.

НАТО і Київ звинувачують Росію у відправці тисяч військовослужбовців для підтримки наступу сепаратистів за допомогою важкого озброєння і танків. Москва заперечує пряму участь у битві за територію, яку Кремль називає Новоросією.

Показати коментарі (1)

Цей форум було закрито
XS
SM
MD
LG