Спеціальні потреби

Актуально

Високі температури повітря в Арктиці пов’язані із суворою зимою в Європі

Арктика (архівне фото)

Вищі від пересічних температур в Арктиці останніми днями викликають побоювання, що кліматичні зміни мають дедалі більший вплив на клімат на нашій планеті, ніж це раніше вважалося.

Норвезький архіпелаг Свальбард (Шпіцберґен) розташований на північ від арктичного кола. І хоча ще панує зима, і протягом найближчих трьох тижнів Сонце не підніматиметься понад горизонт, там тане лід. Ще кілька років тому в цю пору року береги фіордів були сковані суцільним льодом. Тепер все це змінилося.

Протягом останніх тридцяти днів температура на архіпелазі сягала 10 градусів вище пересічної, і метеорологічна служба передбачає, що навіть на Північному полюсі може бути вищою нуля за Цельсієм.

На відміну від відносно теплої Арктики, на європейському континенті панує сувора зима. В Німеччині реєструють температуру мініус 27 градусів за Цельсієм, а в Україні сувора зима спричинила припинення постачання електроенергії в деяких районах. Шар снігу вкрив римський Колізей.

Теоргія «тепла Арктика – холодний континент» вказує на те, що вітри, які циркулюють навколо Арктики і нормально втримують там холодне повітря - polar vortex - втратили стабільність.

Експерти задумуються над тим, чи швидке потепління в Арктиці і надзвичайно холодна погода в Європі – стануть частішим явищем. На жаль, кажуть правівники НАСА, нестача даних унеможливлює будь-які передбачення.

Дивіться також: У Сенаті США відновила роботу наглядова група НАТО. Чому це важливо для України?

У Сенаті США відновила роботу наглядова група НАТО. Чому це важливо для України? Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:41 0:00

Всі новини дня

Twitter впроваджує нові правила, щоб долати неправдиву інформацію щодо війни в Україні

Архівне фото:  Додаток Twitter на цифтовому пристрої  (AP Photo/Gregory Bull, File)

Соцмережева компанія Twitter додаватиме позначки до очевидно неправдивої інформації щодо війни в Україні а також обмежить поширення інформації, яка може бути неправдивою. Такі зміни компанія запровадила з 19 травня в рамках нової "Політики з подолання неправдивої інформації в часи кризи".

Ця політика покликана "допомогти захистити обговорення у Twitter, починаючи з російського вторгнення до України", вказав відповідальний за безпекову політику компанії Йол Рот.

"Особливо в часи кризи, неправдива інформація набуває вірусного поширення, поки правда ще спить, - йдеться в дописі Рота. - У відповідь на таку динаміку, ми не будемо стимулювати поширення, або рекомендувати контент, який може потенційно бути неправдивим і стосується криз, щойно ми знайдемо свідчення, що заслуговують на довіру, про можливу неправдивість такої інформації".

Користувачі не зможуть ставити "лайк", відповідати на дописи, чи поширювати дописи, які порушують нові правила. Такі обмеження, здатні зменшити розповсюдження дописів на 30-50%, вказав посадовець компанії.

Обидві сторони війни "поширювали інформацію, яка може бути неправдивою та оманливою", заявив Рот журналістам. Він пояснив, що політика однаково стосуватиметься обох сторін конфлікту.

Заступник голови Держспецвз'язку України Віктор Жора привітав нові правила соцмережі і вказав, що міжнародна спільнота має "знайти відповідні шляхи для запобігання поширенню неправдивої інформації в соцмережах", повідомляє АР.

Після початку повномасштабного вторгнення Росії до України, соцмережеві платформи запроваджували обмеження щодо поширення інформації, зокрема Twitter обмежив поширення інформації з більш ніж 300 акаунтів російських посадовців, включаючи президента Володимира Путіна.

В статті використано матеріали АР, Reuters.

Росія змінює воєнну стратегію: як Україні та Заходу на це відповідати – думки західних експертів. Відео

За інформацією західних експертів та аналітиків, наступ Росії в Україні втратив темпи – російським силам не вдалось досягнути поставлених навесні цілей своєї повномасштабної війни проти України.

Як буде, ймовірно, розпадатися РФ: аналіз американського дослідника Януша Бугайські. Відео

Високу ціну за кремлівську агресію доведеться платити всім країнам - міністр аграрної політики України. Відео

В повному обсязі продовольчу кризу через війну Росії проти України світ відчує в середині літа. При чому високу ціну за кремлівську агресію доведеться платити всім країнам, попереджає міністр аграрної політики України Микола Сольський.

У Раді Безпеки ООН відбулися дебати щодо впливу конфліктів на продовольчу безпеку. Відео

У Раді Безпеки ООН відбулися дебати щодо впливу конфліктів на продовольчу безпеку. Захід, за головування Держсекретаря Блінкена, був ініційований Постійним представництвом США при ООН.

Більше

XS
SM
MD
LG