Спеціальні потреби

Актуально

Зброя для України - в центрі затятої полеміки аналітиків США: Гербста та Доґерті

"Сполучені Штати серйозно розглядають можливість надання летальної оборонної зброї Україні і це - правильно", - стверджує голова аналітичного центру Dinu Patriciu Eurasia Center в Atlantic Council та колишній посол США в Україні Джон Гербст.

"Не надавайте зброю Україні. Кортить ткнути пальцем Кремлю в око, але це буде витратною та дурною помилкою", - пише аналітик National Review Майкл Брендан Доґерті.

Гербст та Доґерті вже сперечались з цього питання, використовуючи платформи аналітичних центрів США.

За логікою Доґерті, Вінстона Черчилля, який почав бити тривогу стосовно Гітлера в 1934 році, потрібно було засудити як панікера, тому що в 1936 році Німеччина ще не розпочала Другу світову війну
Джон Гербст

В своїй нещодавній відповіді Доґерті зазначає, що експертна доповідь від 2015 року, де закликається озброїти Україну, попередила про «світову пожежу» в разі, якщо цього не станеться, однак «ми все ще ходимо».

Гербст, який був одним із співавторів доповіді 2015 року, опублікував відповідь на такий аналіз. Гербст зазначив:

  • По-перше, звіт не передбачає «світової пожежі». Він обережно зазначає, що стримування та оборона проти російської агресії є найкращим підходом для уникнення «регіональної, або навіть світової пожежі».
  • По-друге розуміння часу в Доґерті є іншим. За логікою Доґерті, Вінстона Черчилля, який почав бити тривогу стосовно Гітлера в 1934 році, потрібно було засудити як панікера, тому що в 1936 році Німеччина ще не розпочала Другу світову війну.

"Доґерті також натякає, що поради звіту було повністю проігноровано", - пише Гербст. Однак, звіт рекомендував надати Україні широкий перелік устаткування, включаючи машини Humvee, контрбатарейні радари, устаткування для зв’язку та протитанкову зброю (Javelin).

Військове устаткування - вже надане Україні - є формою передової оборони НАТО​
Джон Гербст

Адміністрація Обами не надала Javelin, але збільшила військову допомогу Україні в 2015 році і надала інше рекомендоване устаткування, включаючи контрбатарейні радари, що допомогло зменшити жертви з української сторони. НАТО розмістило батальйони в країнах Балтії, Польщі та Румунії. Це допомогло Україні краще захиститись і попередити Москву, що ескалація викличе подальші дії Заходу.

Доґерті, ймовірно, не визнає мотивів Москви, припускає Гербст, наголошуючи, що Доґерті підтримав опис Гербстом сильних сторін Кремля, однак нічого не сказав про «жалюгідні наміри» Москви. "Це привело його до помилкового висновку, що я намагаюсь "розмити різницю між нашими зобов’язаннями перед країнами-членами НАТО та рештою країн", - обурюється Гербст.

Україна хоче отримувати підтримку зброєю та фінансуванням і уряд ніколи не ігнорує заборону Конгресу на фінансування, навчання та надання зброї батальйону Азов, який становить менше відсотка сил України
Джон Гербст

Це не так, стверджує Гербст, висловлюючи свою думку: “Сполучені Штати життєво зацікавлені в потужній та безпечній Європі та трансатлантичному партнерстві. Москва хоче послабити НАТО та ЄС і зруйнувати порядок часів «холодної війни». Ми мусимо перешкодити цій меті, підвищуючи ціну агресії для Кремля. Військове устаткування - вже надане Україні - є формою передової оборони НАТО".

Недостатньо потужна відповідь на агресію Кремля в Україні не тільки шкодить нашій репутації, але також і стратегії з нерозповсюдження ядерної зброї... Важко уявити, щоб Москва забрала Крим, або розпочала війну на Донбасі, якщо б в України була ядерна зброя
Джон Гербст

"Доґерті також використовує напівправду про Україну, яка трактує події на користь Кремля, - пише Гербст, - він, наприклад, занепокоєний, що зброя може опинитись в руках батальйону Азов. Однак, він не говорить, що цей батальйон вже знаходиться під командуванням міністра внутрішніх справ Арсена Авакова, він також не говорить про те, що жодна з одиниць вже наданого Сполученими Штатами устаткування не опинилась в батальйоні Азов, або в інших ризикованих руках. Україна хоче отримувати підтримку зброєю та фінансуванням і уряд ніколи не ігнорує заборону Конгресу на фінансування, навчання та надання зброї батальйону Азов, який становить менше відсотка сил України".

Гербст все ж дякує Доґерті за аналіз його роботи, а саме, що той знайшов редакційну помилку, що характеризує Будапештський меморандум як «гарантію», а не «запевнення». "Хоча запевнення не несе юридичного зобов’язання вживати дій задля оборони України від агресії, однак, тут йдеться про престиж Америки, - зазначає Гербст, - недостатньо потужна відповідь на агресію Кремля в Україні не тільки шкодить нашій репутації, але також і стратегії з нерозповсюдження ядерної зброї. Зрештою, після отримання запевнень від Китаю, Франції, Росії та Великобританії, Україна позбулась свого найбільшого в світі ядерного арсеналу. Важко уявити, щоб Москва забрала Крим, або розпочала війну на Донбасі, якщо б в України була ядерна зброя".

Дивіться також: Чи відійде Трамп від курсу зовнішньої політики Обами? Оцінки експертів

Чи відійде Трамп від курсу зовнішньої політики Обами? Оцінки експертів. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:27 0:00

Всі новини дня

У Сан-Дієго відкрили благодійну виставку - "Український голос". Відео

У Сан-Дієго відкрили благодійну виставку - "Український голос". Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:44 0:00

У Сан-Дієго відкрили виставку-фандрайзінг "Український голос". На ній представили понад 140 робіт українських художників, кошти від продажу яких підуть на допомоги родинам, що постраждали віж війни.

Лідери "Групи семи" домовились про ембарго на російське золото -ЗМІ

Фото: золоті зливки  (Photo by Девід Грей / AFP)

Президент США Джо Байден а також інші лідери "Групи семи" домовились запровадити ембарго на російське золото, повідомляють Reuters, CNN, Bloomberg з посиланням на осіб наближених до переговорів.

G7 планує оголосити про заборону на імпорт російського золота на саміті, що починається в неділю в Німеччині. У США ембарго введе в дію рішення Міністерства фінансів США, яке установа планує видати у вівторок, пише Bloomberg.

Після того, як Лондонська асоціація зливків виключила Росію із своїх котирувань, значна частина країн перестала купувати російське золото. Однак, в травні до Швейцарії надійшло майже три тонни російського золота, що могло свідчити про послаблення неформальних обмежень, пише Bloomberg. Також, за повідомленнями російських ЗМІ, російска влада заявила цього тижня про плани створити резерви коштовних металів для швидкої мобілізації у час війни.

Майже 10% видобутку золота в світі припадає на Росію. США та союзники запровадили масштабні санкції проти Росії, через її вторгнення до України.

Експерти роблять висновки про перші уроки великої війни, і про те, що означають вони для майбутнього озброєнь. Відео

Українці, як неодноразово зазначали у Пентагоні, дуже успішно використовують нову зброю, і особливо креативно - дрони. Після чотирьох місяців повномасштабної війни, експерти роблять висновки про перші уроки великої війни, і про те, що означають вони для майбутнього озброєнь.

«Герої не вмирають». Прем’єра короткометражного фільму Сергія Лисенка

«Герої не вмирають». Прем’єра короткометражного фільму Сергія Лисенка
please wait

No media source currently available

0:00 0:13:23 0:00

Сергію Марущаку було 29 років. Він не встиг створити сім’ю, але вже будував дім для майбутньої дружини та дітей. Старший солдат першої окремої танкової бригади загинув під Харковом - його машина підірвалася на міні.

"Це врятує життя" - Байден підписав важливий закон щодо обігу зброї у США

Фото: президент США Джо Байден підписує закон, що посилює контроль над обігом зброї у США, 25 червня 2022 року. REUTERS/Елізабет Франц

ВАШИНГТОН (AP) — Президент Джо Байден у суботу підписав наймасштабніший за останні десятиліття закон про протидію збройному насильству. Закон підтримали обидві провідні партії США, завдяки компромісу, досягнутому на тлі масових стрілянин, що відбулись останнім часом, включаючи вбивство 19 учнів і двох вчителів у початковій школі Техасу.

"Це врятує життя", - сказав Байден у Білому домі. Наводячи слова родин жертв стрілянини, президент додав: "Їхнє послання до нас полягало в тому, щоб щось зробити. Сьогодні ми зробили".

Палата представників США остаточно схвалила закон в п’ятницю, після ухвалення Сенатом у четвер. Байден підписав закони перед тим, як поїхати з Вашингтона в Європу для участі в двох самітах.

Законодавство посилить перевірку наймолодших покупців зброї, обмежить доступ до вогнепальної зброї для винуватців домашнього насильства та допоможе штатам вилучати зброю у осіб, визнаних небезпечними.

Більшість передбачених ним коштів, обсягом 13 мільярдів доларів США, сприятиме розвитку програм психічного здоров’я та шкіл допомоги.

Байден сказав, що компроміс, досягнутий двопартійною групою сенаторів, «не досягає всього, що я хочу», але «він включає дії, до яких я давно закликав, які врятують життя».

"Я знаю, що попереду ще багато роботи, і я не збираюся здаватися, але це визначний день", - сказав президент, до якого при підписанні приєдналася його дружина Джилл, вчителька.

Байден сказав, що 11 липня вони проведуть захід для законодавців та сімей, які постраждали від насильства з використанням зброї.

Байден підписав цей закон через два дні після рішення Верховного суду, яким суд скасував закон Нью-Йорка, що обмежував можливість людей носити зброю в громадських місцях.

Хоча новий закон не включає жорсткі обмеження, за які виступають демократи, такі як заборона штурмової зброї та перевірка даних для всіх операцій з вогнепальною зброєю, це найефективніший захід проти вогнепальної зброї, розроблений Конгресом з моменту введення в дію Заборони штурмової зброї з тривалим терміном дії в 1993 році.

Більше

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG