Спеціальні потреби

Західні оглядачі наголошують на важливості доказів, після заяви Зеленського щодо держперевороту. Оновлено


На фото: президент України Володимир Зеленський під час прес-конференції 26-го листопада, 2021
На фото: президент України Володимир Зеленський під час прес-конференції 26-го листопада, 2021

Президент України Володимир Зеленський не підкріпив доказами заяви щодо наявності інформації про підготовку на 1-2 грудня. Про це у соціальній мережі пише аналітик Джорджтаунського університету Андерс Аслунд.

"Потрібно більше, щоб зробити цю заяву такою, що заслуговує на довіру", - відзначив Аслунд.

Як повідомляв "Голос Америки", під час спілкування із журналістами 26-го листопада Зеленський заявив, що має інформацію про підготовку на 1-2 грудня за участю «представників Росії» спроби державного перевороту в Україні. Президент України також заявив, що уряд України має "звукову інформацію" щодо того, що "представники з України, скажімо так, з представниками з Росії обговорюють участь Ріната Ахметова у державному перевороті в Україні, що буде залучено мільярд доларів, тощо".

"Радіо Свобода" отримали коментар Ріната Ахметова, який назвав "суцільною брехнею" інформацію озвучену президентом України. "Радіо Свобода" також повідомляє, що у коментарі російським ЗМІ речник президента Росії Дмитро Пєсков заявив: "Росія не мала жодних планів брати участь. І Росія ніколи не займається взагалі такими справами".

Заяви президента України обійшли провідні світові ЗМІ.

Геннадій Рудькевич, координатор програми політології Університету Штату Джорджія, вказує в інтерв'ю Голосу Америки: “Будь-які заяви про державний переворот потрібно сприймати серйозно, - але для цього у Президента Володимира Зеленського мають бути вагомі докази”. Він додав, що український лідер може сприймати опозицію, як загрозу.

«Всередині існує опозиція, окремі олігархи в Україні, і президент, імовірно, сприймає цю опозицію, як початок державного перевороту. З новин, які я щойно побачив, потенційний переворот мав здійснити співробітник ФСБ, у змові із силовиками, які зараз перебувають у Криму".

При цьому він відзначив, що у минулому Москва використовувала нестабільність для військових вторгнень.

Стівен Бланк, експерт Дослідницького Інституту закордонної політики (США) в коментарі "Голосу Америки" відзначає, що переворот в Україні відповідає інтересам Кремля.

"Вони (росіяни - ред.) хочуть позбутись незалежного українського уряду будь яким можливим чином. Переворот для них краще, особливо із загрозою вторгнення, бо тоді вони зможуть сказати, що їх запросив легітимний уряд. Це класичний радянський сценарій. Це зрозуміло, що вони спробують це зробити.

Це логічно для кожного, хто знає радянську історію. Бо війна була б значно небезпечнішою. А якщо вони успішно зроблять переворот, а вони завжди намагались втручатись через переворот - Прага у 1968-му, Будапешт у -56-му, Варшава у 81-му. А потім вони завжди кажуть: гей, легітимний уряд нас запросив! Хоча це нонсенс. То ж це класичний радянський сценарій".

Коменатор-міжнародник Леонід Рагозін ставить питання, чи будуть наведені докази на підтвердження заяв Зеленського, але вказує, що "вже кілька місяців очевидно, що Зеленський зіткнувся з серйозним викликом з боку істеблішменту в апараті безпеки, який є союзником радикальних націоналістів, які об'єднались навколо екс-президента Порошенка". Як приклад протистояння оглядач наводить "Вагнергейт" та спробу імпічменту Зеленського. "Спроба оголосити імпічмент Зеленському провалилась, тепер це", - пише Рагозін.

З недовірою до заяви Зеленського поставився оглядач-міжнародник Майкл Боцюрків.

"Серйозно? Я сподіваюсь, що це не театральна спроба підживити рейтинг популярності, який просідає, або ще гірше - привід для наступу на опонентів та/або ЗМІ", - пише оглядач.

Як повідомляє Українська служба Бі-Бі-Сі, за даними нещодавніх опитувань, попри деяке падіння рейтингів, Володимир Зеленський має найбільшу підтримку українців на президентських виборах. Зеленський помітно випереджає Петра Порошенка, Юрія Бойка, Юлію Тимошенко.

Як відзначає сайт президента України, спілкуючись зі ЗМІ Володимир Зеленський також заявив, що "бореться не за владу, а за Україну та її громадян, і не збирається залишати посаду передчасно через будь-який тиск".

Дивіться також: Як на американській військовій базі святкують День Подяк

Як на американській військовій базі святкують День Подяки. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:01:21 0:00

Відео - найголовніше

Футбол на протезах - завдяки майстрам з Данії. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:29 0:00
XS
SM
MD
LG