Спеціальні потреби

Актуально

Блінкен прокоментував намір Лондона постачати Україні ракети великої дальності дії

Державний секретар США Ентоні Блінкен: «Саме тому у нас є коаліція країн, які підтримують Україну». На фото Блінкен на церемонії оголошення переможця Всесвітньої продовольчої премії 2023 року, у четвер, 11 травня 2023 року, у Вашингтоні. (AP Photo/Manuel Balce Ceneta)

Державний секретар США Ентоні Блінкен прокоментував надання Британією Україні ракет великої дальності, про що міністр оборони Великої Британії Бен Воллес оголосив у четвер.

Пізніше у четвер, на прес-конференції у Вашингтоні державного секретаря Блінкена запитали, чи змінили США свою позицію щодо надання Україні подібного роду ракет після британського рішення.

На це питання Блінкен відповів, що для того США створювали коаліцію з близько 50 країн, щоб різні країни могли постачати ту зброю, яку вони мають, і якої потребує Україна.

«Саме тому у нас є коаліція країн, які підтримують Україну. Різні країни будуть робити різні речі залежно від власних можливостей, залежно від власних технологій, залежно від того, що є найбільш доцільним. Тож завдяки цьому процесу ми надали деякі унікальні речі для України. Інші країни можуть робити щось інше, ніж ми», – сказав Блінкен, відповідаючи на запитання журналіста.

На запитання про те, чи підтримують США британське рішення, і чи немає страху ескалації через те, що британці постачатимуть ракети більшої дальності, Блінкен відповів, що постачання зброї Україні «робиться через коаліцію, це скоординований процес», яким керує міністр оборони США Ллойд Остін.

«Міністр Остін керує цим уже багато місяців. І, як я вже казав раніше, справа не лише в системах озброєння. Це навчання, тому що ви можете дати комусь чудову систему зброї; але якщо вони не знають, як цим користуватися, це не принесе їм користі. Це технічне обслуговування, тому що якщо вони не знають, як це підтримувати, ви віддаєте їм це, і воно розвалюється за сім днів, це не принесе великої користі. І, звісно, це розуміння того, як використовувати всі ці речі в злагодженому та ефективному плані – загальному озброєнні, як це називають у бізнесі. Над усіма цими речами ми працювали, і робимо це скоординовано. Різні країни беруть на себе різні частини цього процесу», – сказав Блінкен.

Як повідомив Голос Америки, у четвер, 11 травня, міністр оборони Великої Британії Бен Воллес повідомив, що Велика Британія надсилає Україні крилаті ракети далекої дії Storm Shadow напередодні контрнаступу проти російських військ.

Storm Shadow – це крилата ракета повітряного базування, призначена вражати високозахищені цілі з відстані до 250 кілометрів, для порівняння, американські армійські тактичні ракетні системи "земля-земля" (ATACMS) має дальність 300 кілометрів. Досі максимальний радіус дії зброї, наданої в Україні США, становить близько 78 кілометрів.

Таким чином, Storm Shadow має радіус дії, щоб завдати глибоких ударів по контрольованій Росією території на сході України. Західний посадовець повідомив CNN, що Лондон отримав запевнення від українського уряду, що ці ракети будуть використовувати лише в межах суверенної території України, а не всередині Росії. Об'єднане Королівство, США, а також більшість країн світу вважають Крим суверенною територією України, незаконно анексованою Росією.

Раніше під час візиту до Вашингтона міністр закордонних справ Великої Британії Джеймс Клеверлі сказав, що хоче прискорити перемогу України, щоб запобігти якомога більшій кількості смертей: "Ми повинні допомогти їм перемогти швидко, [...] і найкращий спосіб - надати їм для цього найкращі інструменти тут і зараз".

Лондон став лідером між західних союзників із надання нових досконаліших систем озброєння для України, зокрема першим оголосив про навчання українських пілотів на винищувачах західного зразка і надання Києву важких бойових танків Challenger 2.

Всі новини дня

Громадяни Росії в Латвії мають скласти іспит на знання латвійської, інакше депортація. Відео

Половина з тих, хто прийшов на екзамен його успішно складають. Решта виправдовуються, що протягом багатьох років не знайшли можливості вивчити латвійську мову, бо їм вистачало російської.

ЗСУ тепер мають свій "фірмовий" почерк – унікальний шрифт, розроблений дизайнером із Сум. Відео

Збройні сили України тепер мають свій "фірмовий" почерк, унікальний шрифт, розроблений дизайнером із Сум. Які українські традиції використали в роботі над шрифтом для ЗСУ, і чому армія Німеччини користується стилем, який розробили росіяни?

Росія заблокувала експорт зерна з українських портів. ООН нагадує про голод, каже, що ситуація "дуже серйозна"

Судно New Victory під прапором Белізу перевозить зерно в рамках Чорноморської зернової ініціативи ООН, протока Босфор у Стамбулі, Туреччина, 12 травня 2023 року. REUTERS/Yoruk Isik

Російська федерація повідомила Спільний координаційний центр (СКЦ) у Стамбулі про обмеження реєстрацій суден в українському порту Південний.

Незважаючи на загрозу продовольчої кризи та голоду у низці країн, Росія таким чином блокує експорт зерна з України та мотивує це своє рішення бажанням відновити експорт власного аміаку територією України.

Про це 1 червня повідомив Стефан Дюжаррік, речник Генерального секретаря Організації Об’єднаних Націй.

“Ми стурбовані постійним уповільненням реалізації Чорноморської ініціативи”, - сказав Дюжаррік. Та зокрема повідомив, у травні експорт зерна та інших культур становив менше половини обсягів, відправлених у квітні. Так, у травні з українських портів вийшли 33 судна. Лише 3 з них – з порту Південний.

“Це дуже серйозна ситуація. Треба рухатися вперед. Ініціативу планується відновити 17 липня”, – сказав Дюжаррік.

Раніше ООН заявляла, що не має запасного плану на випадок, якщо Росія вийде з угоди, що дозволяє Україні експортувати зерно на міжнародні ринки.

“Глобальні гарячі точки голоду зростають, про що ми вас регулярно сповіщаємо”, - наголосив Дюжаррік. Він також запевнив, що секретаріат ООН надав практичні пропозиції “всім сторонам”.

Як повідомляв Голос Америки, 31 травня ООН заппропонувала Україні, Росії й Туреччині почати підготовку до відновлення транзиту російського аміаку через Україну. Це одна з “вимог” Кремля, у разі невиконання якої Росія погрожувала заблокувати експорт зерна з України.

Мінінфраструктури України 1 червня повідомила, що українська сторона надіслала листа до СКЦ з вимогою відновити повноцінну роботу. Йдеться про діяльність СКЦ у складі 3 інспекційних команд та 9 інспекцій на день. “Українські інспектори наразі перебувають в СКЦ та готові негайно приступити до роботи в разі відновлення реєстрації суден”, - інформує міністерство.

“Сподіваємося, що партнери по [зерновій - ред.] Ініціативі все ж таки знайдуть рішення та припинять цей шантаж Росії всього світу. Адже значення Зернової Ініціативи вже доведено світовим продовольчим ринком і світ не має мовчати”, - йдеться у оприлюдненій заяві Мінінфраструктури.

У ній також йдеться про 7 місяців “саботажу та гальмування роботи з боку російської делегації в СКЦ”, у результаті чого світ недоотримав мінімум 20 млн тонн продовольства.

За інформацією відомства, упродовж 10 місяців роботи Зернової ініціативи експортовано понад 30,5 млн тонн продукції українських аграріїв.

Українську “Мавку” показують на великих екранах у США. Відео

Українську “Мавку” показують на великих екранах у США. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:05:37 0:00

Українська “Мавка” збирає зали глядачів в американських кінотеатрах. Анімаційний фільм за мотивами Лісової пісні Лесі Українки вийшов у прокат на великих екранах у США.

Чи може Україна завдавати ударів по території Росії? Коментарі законодавців США. Відео

Упродовж травня Росія здійснює повітряні атаки на українські міста, зокрема на Київ, ледь не щодня. Як на це реагують в Конгресі? Що кажуть про можливість України завдавати ударів по території Росії? І як пропонують притягнути росіян до відповідальності?

Більше

XS
SM
MD
LG