Актуально
- Голос Америки
Кремль висилає 10 американських дипломатів і забороняє в'їзд директору ФБР і генпрокурору США у відповідь на низку санкцій проти Росії

Росія висилає 10 американських дипломатів у відповідь на вчорашнє рішення Білого дому про висилання зі США десяти росіян, які працюють у дипмісії РФ у Вашингтоні.
Як повідомив міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров, Москва також вдасться до дій, що не дозволять американським дипмісіям наймати на роботу громадян Росії та третіх країн, посилаючись на те, що в американських посольстві й консульствах у Росії працює набагато більше людей, ніж у російських - у США.
Рішення про вислання дипломатів, серед яких, за заявою уряду США, є "представники російських розвідувальних служб", стало частиною широких санкційних заходів проти Кремля за "дії російського уряду та розвідувальних служб проти суверенітету й інтересів США", втручання в американські вибори, "кібернапади на урядові системи та критичну інфраструктуру в Україні та Грузії, операції зі зламу систем та витоку інформації в США та Франції", а також за дії в незаконно анексованому Криму.
Окрім того, Росія повідомила про "дзеркальні дії" - заборону на в'їзд до країни чинних і колишніх американських високопосадовців. Серед них: генпрокурор США Меррік Гарланд, міністр внутрішньої безпеки Алехандро Майоркас, директор ФБР Крістофер Рей, директор Національної розвідки Евріл Гейнс та радниця президента С'юзан Райс. Це відповідь Москви на санкційний список російських посадовців, що був оприлюднений раніше Білим домом.
Востаннє масштабний обмін висиланням дипломатів між США та Росією відбувся у березні 2018 року. Тоді Вашингтон висилав 60 російських дипломатів і закрив генконсульство Росії у Сіетлі через отруєння у Великій Британії колишнього працівника ГРУ Сергія Скрипаля та його доньки. У відповідь Росія оголосила персонами нон ґрата 58 американських дипломатів у Москві, Єкатиринбурзі, а також закрила генконсульство у Санкт-Петербурзі.
Дивіться також: Як американські законодавці реагують на загрозу з боку Росії? Ексклюзивні коментарі. Відео
Всі новини дня
Історія українки, якій аплодував канадський парламент, Джастін Трюдо і Джо Байден. Відео
Під час виступу Джо Байдена та Джастіна Трюдо перед спільною сесією канадського парламенту прем’єр-міністр Канади звернув окрему увагу на одну із гостей засідання.
- Голос Америки
Байден доручив збільшити виробництво друкованих плат, що використовуються і на війні в Україні

Президент США Джо Байден у понеділок доручив виділити 50 млн доларів на виробництво друкованих плат у США і Канаді, які можуть використовуватися, зокрема і під час війни в Україні. Про це повідомляє агенція Reuters.
У коментарі про це рішення, опублікованому на сайті Білого дому, Джо Байден зазначив, що такі технології є важливими для національної оборони США. «Я вважаю, що дії щодо збільшення внутрішніх виробничих потужностей для друкованих плат ... необхідні для запобігання нестачі промислових матеріалів або критично важливих технологічних елементів, які серйозно підірвуть потенціал національної оборони», - заявив Байден.
Також у заяві йдеться, що без відповідних дій президента "не можна очікувати, що промисловість Сполучених Штатів своєчасно забезпечить необхідні промислові ресурси, матеріали або критично важливі технології."
Як зазначає Reuters, друковані плати використовуються в ракетах і радарах, а також в електроніці, яка застосовується в енергетиці та галузі охорони здоров'я.
У коментарі агенції юрист із державних контрактів компанії McCarter & English заявив, що такий крок президента США прискорить контракти "за рахунок оптимізації та визначення пріоритетів у процесах закупівель для цих критично важливих технологій, які використовуються на різних театрах воєнних дій в усьому світі, зокрема, в діючому конфлікті в Україні."
Дивіться також:
- Голос Америки
Голлівудська зірка і посол Доброї Волі ЮНІСЕФ Орландо Блум - в Україні. Відео
Голлівудська зірка і посол Доброї Волі дитячого фонду ООН, ЮНІСЕФ, Орландо Блум, - в Україні.
- Голос Америки
Як в США та інших країнах світу реагують на заяви Путіна про розміщення ядерної зброї у Білорусі. Відео
"Відчайдушним намаганням Путіна та Лукашенка створити ще одну хвилю дестабілізації в Європі" назвали в Литві плани Росії розмістити ядерну зброю на території Білорусі.
У Німеччині обшукали будинок пари, яка збирала гроші для допомоги російській армії в Україні

У Німеччині правоохоронці провели обшук в будинку пари проросійських активістів. Як повідомляє видання Reuters із посиланням на німецьку прокуратуру, шукали докази закупівлі радіотехніки для російських військових.
У січні видання Reuters повідомило, що Макс Шлунд та його партнерка Олена Колбаснікова збирали в Німеччині пожертви й передавали їх на російських військових, що воюють в Україні. Ці кошти призначались на закупівлю солдатам рацій, навушників і телефонів, що є всупереч санкціям Євросоюзу, де заборонене постачання або фінансування закупівлі певних товарів для російської армії, зокрема радіотехніки.
За німецьким законодавством, порушення санкцій передбачає покарання у вигляді позбавлення волі до 5 років, повідомляє Reuters.
Після обшуку правоохоронці вилучили у пари комп’ютери та письмові документи, повідомив представник прокуратури Кельна Ульф Віллун.
Прокуратура має визначити, чи порушили Шлунд та Колбаснікова німецьке законодавство про зовнішню торгівлю та платежі, де прописані міжнародні санкції, та чи діяли вони всупереч кримінальному кодексу Німеччини, який передбачає покарання за схвалення злочинні дії.
Reuters із посиланням на німецькі ЗМІ повідомляє, що раніше пара демонструвала символ Z та поширювала інформацію про набір до військових контрактників у Росії.
Раніше Колбаснікова називала повідомлення Reuters про збір коштів для російських солдатів "брехнею та провокацією".
У соціальних мережах у понеділок вона заявила, що вважає дії німецької влади «беззаконням». Жінка закликала прихильників приєднатись до протесту в Кельні 29 березня проти так званої "русофобії".
Раніше цього місяця МЗС Росії називало Колбаснікову жертвою переслідувань з боку німецької влади.
Форум