Спеціальні потреби

Актуально

Комісар ООН з прав людини йде з посади, бо "його голос не буде почуто"

Верховний комісар ООН з прав людини Зеїд Раад аль-Гуссейн

Верховний комісар ООН з прав людини Зеїд Раад аль-Гуссейн повідомив, що не буде балотуватись на другий термін.

Він переконаний, що його голос не буде почуто в той час, коли США та інші провідні сили світу послабили пріоритетність захисту прав людини, повідомляє Foreign Policy.

Зеїд Раад аль-Гуссейн є принцом з Йорданії і колишнім послом, який під час Боснійської війни займався політичними питаннями в ООН.

Його термін перебування на посаді закінчується влітку 2018 року.

"Наступний рік буде останнім на посаді", - написав Зеїд в електронному повідомленні співробітникам, копію якого має Foreign Policy. "Після роздумів, я вирішив не балотуватись на другий чотирирічний термін. Це, в умовах теперішнього геополітичного контексту означало б благально схилити коліно, приглушити заяви про захист, зменшити незалежність та чесність свого голосу – а це ваш голос".

В своєму листі Зеїд підняв питання здатності ООН відігравати роль захисника прав людини.

Генеральний секретар ООН Антоніу Ґутерреш раніше закликав Зеїда зменшити критику Трампа через побоювання, що ООН втратить підтримку США, повідомляє Foreign Policy, посилаючись на інформацію від неназваних представників дипломатичного корпусу.

В листі надається безрадісна оцінка стану захисту прав людини через рік після приходу президента Трампа до влади, який зменшив наголос на захисті прав людей в міжнародній політиці США.

"Те, що, на його думку, він не міг би переобратись не скомпрометувавши свій голос, не добре для стану міжнародних відносин та захисту прав людини в ООН", - сказав Філіп Болопьон, заступник директора глобального захисту неурядової організації Human Rights Watch. “У світі, де захисники прав людини є нечисленними, верховний комісар є рідкісним прикладом моральної чіткості, принциповості та незалежності", - зазначив він.

Дивіться також: Час-Тайм. Президент США та Конгрес мають амбітні плани щодо імміграції на 2018 рік

Всі новини дня

Делегація Палати представників Конгресу США - з візитом в Україні. Подробиці від конгресмена Фіцпатрика. Відео

Делегація Палати представників Конгресу США перебуває із візитом в Україні. Головною метою цього візиту є оборонна підтримка. Катерина Лісунова спілкувався із одним із членів делегації, конгресменом-республіканцем Браяном Фіцпатриком.

Курс гривні - що відбувається та чого чекати далі? Відео

Курс гривні - що відбувається та чого чекати далі? Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:07:43 0:00

В воєнних умовах жорстке регулювання курсу дозволило уникнути масштабної кризи в Україні, говорять оглядачі, але і змусило українців згадати що таке чорний ринок валюти. Чого очікувати для гривні і що криється за зростанням курсу рубля - пояснюють аналітики.

Країни Заходу розмірковують над тим, як створити безпечний коридор, щоб розблокувати порт Одеси. Відео

Протистояння в Чорному морі на тлі загрози продовольчої кризи в світі набирає обертів. Країни Заходу розмірковують над тим, як створити безпечний коридор, щоб розблокувати порт Одеси і вивезти українське зерно.

Підсумки форуму в Давосі для України. Відео

Підсумки форуму в Давосі для України. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:07:15 0:00

Вплив неспровокованої та невиправданої війни Росії проти України на світову економіку, спричинення нею глобальної продовольчої кризи та шляхи припинення російської агресії були головними темами на цьогорічному економічному форумі в Давосі, який у четвер завершив свою роботу.

«Я їду додому». Чому українці повертаються додому – історія блогерки з Запоріжжя. Відео

Чому українці повертаються додому навіть попри продовження повітряних тривог й загрози обстрілів чи захоплення територій - блогерка Катерина Маркова, яка нещодавно повернулась із Тернопільщини до рідного Запоріжжя, розповіла Марії Прус.

Більше

XS
SM
MD
LG