Спеціальні потреби

Актуально

Комісар ООН з прав людини йде з посади, бо "його голос не буде почуто"

Верховний комісар ООН з прав людини Зеїд Раад аль-Гуссейн

Верховний комісар ООН з прав людини Зеїд Раад аль-Гуссейн повідомив, що не буде балотуватись на другий термін.

Він переконаний, що його голос не буде почуто в той час, коли США та інші провідні сили світу послабили пріоритетність захисту прав людини, повідомляє Foreign Policy.

Зеїд Раад аль-Гуссейн є принцом з Йорданії і колишнім послом, який під час Боснійської війни займався політичними питаннями в ООН.

Його термін перебування на посаді закінчується влітку 2018 року.

"Наступний рік буде останнім на посаді", - написав Зеїд в електронному повідомленні співробітникам, копію якого має Foreign Policy. "Після роздумів, я вирішив не балотуватись на другий чотирирічний термін. Це, в умовах теперішнього геополітичного контексту означало б благально схилити коліно, приглушити заяви про захист, зменшити незалежність та чесність свого голосу – а це ваш голос".

В своєму листі Зеїд підняв питання здатності ООН відігравати роль захисника прав людини.

Генеральний секретар ООН Антоніу Ґутерреш раніше закликав Зеїда зменшити критику Трампа через побоювання, що ООН втратить підтримку США, повідомляє Foreign Policy, посилаючись на інформацію від неназваних представників дипломатичного корпусу.

В листі надається безрадісна оцінка стану захисту прав людини через рік після приходу президента Трампа до влади, який зменшив наголос на захисті прав людей в міжнародній політиці США.

"Те, що, на його думку, він не міг би переобратись не скомпрометувавши свій голос, не добре для стану міжнародних відносин та захисту прав людини в ООН", - сказав Філіп Болопьон, заступник директора глобального захисту неурядової організації Human Rights Watch. “У світі, де захисники прав людини є нечисленними, верховний комісар є рідкісним прикладом моральної чіткості, принциповості та незалежності", - зазначив він.

Дивіться також: Час-Тайм. Президент США та Конгрес мають амбітні плани щодо імміграції на 2018 рік

Всі новини дня

Інспектори від уряду США не виявили порушень, пов’язаних з використанням допомоги США Україні. Відео

Інспектори від американського уряду не виявили серйозних порушень, пов’язаних з використанням допомоги США Україні. Про це сьогодні вони засвідчили у Конгресі Сполучених Штатів. За слуханнями комітету з міжнародних відносин Палати представників уважно стежила Катерина Лісунова.

Президент України Володимир Зеленський віртуально взяв участь у Саміті демократій у Вашингтоні. Відео

У Вашингтоні офіційно розпочався Саміт демократій, який проводить адміністрація Байдена у партнерстві із кількома країнами з кожного континенту. Основною подією цього дня стало віртуальне засідання, у якому взяв участь й президент України Володимир Зеленський.

"Вагнерівці" зазнають величезних втрат у районі Бахмута - генерал Міллі

Генерал Марк Міллі під час слухань у Конгресі щодо оборонного бюджету США на 2024 рік. REUTERS/Kevin Lamarque

Найманці приватної військової команії "Вагнер" зазнають величезних втрат у районі Бахмута. Про це заявив голова Об'єднаного комітету начальників штабів США генерал Марк Міллі під час слухань щодо оборонного бюджету на 2024 рік у Комітеті з питань збройних сил Палати представників США у середу, 29 березня.

Про "вагнерівців" під час слухань на Капітолійському пагорбі поцікавився член Палати представників від Демократичної партії Рубен Галлего. Він запитав у Міллі, чи може генерал поділитися своїм баченням відносин між групою "Вагнер" та регулярними російськими військами на оперативному рівні, та чи змінилася присутність "вагнерівців" в Африці внаслідок війни в Україні.

Міллі відповів, що група "Вагнер" зараз веде бойові дії, в першу чергу, в районі Бахмута. "Там, імовірно, 6 тис. або близько того справжніх найманців і, можливо, ще 20 або 30 тис. новобранців, багато з яких вийшли із в'язниць, і вони зазнають величезних втрат у районі Бахмута. Українці завдали цим хлопцям багато смертей і руйнувань", - сказав Міллі.

Він додав, що, крім Бахмута, бойовики групи "Вагнер" присутні в багатьох інших місцях, особливо в Західній Африці, де вони "фактично захопили країну."

Міллі назвав "вагнерівців" дуже агресивною групою і зауважив, що найманці є дуже оснащеними та багатими. "Її очолює дуже безжалісний хлопець Пригожин. Він нібито бізнесмен, але за ним стоїть неймовірне кримінальне минуле. Тому це небезпечна група. Вони досить великі. Вони досить потужні, і їм вдалося досягти принаймні частини Європи та Африки, і, можливо, деяких частин Близького Сходу," - зазначив генерал.

Як раніше писав Голос Америки, російський наступ під Бахмутом в основному вдалося зупинити. Ситуацію для Росії, імовірно, погіршили тертя між російським Міністерством оборони та групою "Вагнер. За даними британської розвідки, Росія, найімовірніше, перекинула свої ударні сили в район Авдіївки, що на південь від Бахмута, і на північ – в напрямку Кремінної та Сватового, але і там, на думку британських дослідників, Росія також переходить до оборони і може щонайбільше сподіватися стабілізувати фронт.

Популяризаторка української кухні «Пані Стефа» приїхала до США досліджувати кухню діаспори. Відео

Відома популяризаторка української кухні «Пані Стефа» вже понад десять років відтворює старовинні галицькі рецепти. Відео з її гастрономічними дослідженнями та кулінарними цікавинками надзвичайно популярні.

Сенаторка Джин Шагін: Нам потрібно зробити все можливе, щоб українці отримали усю необхідну сучасну зброю. Відео

Українська готовність боротися за власну державу та демократію надсилає важливий сигнал не лише Росії, але й Китаю та іншим автократам. Таку думку висловила сенаторка-демократка Джин Шагін в ексклюзивному інтерв’ю для Голосу Америки.

Більше

XS
SM
MD
LG