Спеціальні потреби

Нью-Йоркська фондова біржа скасувала рішення про виключення з індексу держкомпаній Китаю, яке вже привітали законодавці США


У листопаді Трамп заборонив інвестиції до компаній, імовірно, пов'язаних з китайськими збройними силами

Нью-Йоркська фондова біржа відмовилася від планів виключити три китайські телекомунікаційні компанії з індексу відповідно до указу президента США Дональда Трампа.

Біржа повідомила на своєму сайті, що вона скасовує попереднє рішення після «нових консультацій» з регуляторами.

Минулого четверга біржа повідомила, що вона виключає державні компанії China Telecom Corp Limited, China Mobile Limited і China Unicom Hong Kong Limited відповідно до листопадовим указом Трампа. Те повідомлення привітав сенатор-республіканець Марко Рубіо.

Я задоволений, що Нью-Йоркська фондова біржа здійснює важливий крок щодо виключення компаній пов'язаних з китайськими військовими
Сенатор-республіканець Рік Скотт

"Ми виступали за захист американців від небезпек, які становлять інвестиції Китаю. Виключення китайських телекомунікаційних компаній це хороший початок, але нам ще треба ухвалити Закон про захищеність та безпеку американських фінансових ринків", - відзначав законодавець США у соціальній мережі Twitter першого січня.

Рішення також привітав сенатор-республіканець Рік Скотт.

"Я задоволений, що Нью-Йоркська фондова біржа здійснює важливий крок щодо виключення компаній пов'язаних з китайськими військовими. Ці компанії не діють у відповідності до законів США та правил і використовуються, як інструменти для нарощування впливу Китаю у світі", - писав законодавець онлайн.

"Чимало китайських компаній, які включені до провідних індексів беруть участь і у цивільному і військовому виробництві. Деякі виробляють технології для стеження та репресій прав людини. Інституційні інвестори та менеджери фондів мають звернути увагу", - твітував того ж дня американських високопосадовець Кіс Крач, заступник державного секретаря США з питань економічного зростання, енергетики та довкілля.

Указ забороняє американським компаніям і приватним особам інвестувати принаймні в 31 фірму, що, імовірно, пов'язані з китайськими збройними силами.

Міністерство торгівлі Китаю попередило в суботу, що Пекін зробить «необхідні контрзаходи» для захисту своїх компаній.

Дивіться також: Прогнози для України-США на 2021 рік – експерти у Києві

Прогнози для України-США на 2021 рік – експерти у Києві. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:36 0:00

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG