Спеціальні потреби

Покарання за «фейкові новини» в Малайзії – до шести років позбавлення волі


Схвалений в понеділок в Малайзії закон передбачає до шести років тюрми за розповсюдження неправдивої інформації, відкидаючи твердження критиків, що це має на меті приборкання інакодумства і свободи слова напередодні загальних виборів в країні.

Уряд прем’єр-міністра Наджіба Разака заручився звичайною більшістю парламенту для схвалення законопроекту проти фіктивних новин, який передбачає штраф до $123 тисяч і позбавлення волі на строк до шести років. У першому проекті закону пропонували строк покарання до 10 років ув’язнення.

Уряд заявив, що закон не порушує права на свободу слова і всі справи розглядатимуться шляхом незалежного судового процесу.

«Цей закон має на меті захист громадськості від розповсюдження фальшивих новин, зберігаючи водночас свободу слова згідно з Конституцією Малайзії», - заявила міністр офісу прем’єра Азаліна Отман Сейд.

Закон окреслює фейки як «новини, інформація і повідомлення, які повністю або частково вигадані» і включають статті, звукові та візуальні дані.

Інші країни в Південно-східній Азії, в тому числі Сингапур і Філіппіни, розглядають способи боротьби з «фейковими новинами», проте правозахисники побоюються, що закони проти вигаданої інформації можуть бути використані для придушення свободи слова.

Дивіться також: Як американців вчать українського розпису писанок гарячим воском

Як американців вчать українського розпису писанок гарячим воском. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:45 0:00

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

Відео - найголовніше

Чи будь-хто може стати президентом США? Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:01:04 0:00
XS
SM
MD
LG