Спеціальні потреби

Актуально

"Ми привернули увагу Путіна" - Браудер коментує санкції США щодо кремлівських олігархів

Новий етап американських санкці спричинив до значного розпродажу активів на російських ринках, який отримав назву «чорний понеділок», - пише видання The American Interest.

В коментарі виданню фінансист та правозахсник Білл Браудер наголосив, що ці санкції вдарили по Росії сильніше, ніж попередні.

"Переслідуючи цих олігархів, уряд США фактично переслідує Путіна", - пояснив Браудер. "Путін накопичив величезні статки за останні 18 років. Для того, щоб ці статки утримувати – він це не може робити на власне ім’я – він фактично призначив олігархів в якості довірених осіб. Він мусив це зробити тому що, якщо щось тримати на власне ім’я, то ті, хто про це знає, зможуть його шантажувати. Однак, цим він створив ідеальну ситуацію для Заходу, так як політично ми не можемо ввести санкції проти Путіна. Однак, ми можемо внести до санкційного переліку його олігархів".

"Переслідуючи цю групу росіян, ми привернули увагу Путіна", - переконаний Браудер.

На думку Браудера, попередні санкції проти Геннадія Тимченка та інших олігархів не спрацювали так добре через ряд причин. "Тимченко, Аркадій та Борис Ротенберги і Кирило Шамалов – це чотири особи в санкційному переліку стосовно порушень в Україні. Однак, Тимченко, наприклад, за повідомленнями, за два дні до санкцій, продав компанію своєму юристові. Тому компанія продовжує діяти без наслідків з того часу.

Крім того, раніше санкції зосереджувались на апаратчиках, а не бізнесменах, в більшості випадків", - вважає він.

Санкції проти семи олігархів повністю руйнують їх бізнес, переконаний Браудер.

Будь-яка компанія американська, європейська чи латиноамериканська, яка провадить бізнес у США, вже на зможе вести ділові справи з цими олігархами, не ризикуючи порушити санкції Міністерства фінансів США. Це справедливо як для осіб, які вкладають у їх капітал, так і для компаній, як Microsoft , які продають їм програмне забезпечення. Вони не зможуть користуватись Microsoft Word, бо тоді американська компанія вестиме бізнес з ними. Тому кожен банк, кожна корпорація, будь-хто, хто має контакти з Америкою має припинити контакти з цими особами, наголошує Браудер.

Всі особи в переліку: Олег Дерипаска, Віктор Вексельберг, Сулейман Керімов провадять значну діяльність на міжнародному рівні. Вони мають значні капіталовкладення за кордоном. Вони мають західних інвесторів до своїх операцій в Росії. Тепер все зупиняється.

Можете не сумніватись, що у найбільшому виграші від цього будуть міжнародні юридичні фірми. Всі намагаються швидко зрозуміти, як не стати порушником американських санкцій.

На запитання, що відбуватиметься з акціями, які є у власності цих олігархів, Браудер наголосив: "Вони застрягли. Скажімо, хтось має 100 акцій General Motors. Вони не можуть їх продати – вони просто будуть зберігатись. Банки захочуть також вийти з цих угод, бо вони не матимуть бажання утримувати активи від імені цих осіб".

Для того, щоб допомогти олігархам, про що заявляв Путін, російський уряд муситиме «спалити» значний обсяг міжнародних резервів, щоб допомогти цим компаніям втриматись на плаву. Тому, відбулась девальвація рубля – так як всі розуміють, що якщо центральний банк спалюватиме гроші, щоб допомогти російським олігархам під санкціями, то в резервах стане менше валюти і ще послабить рубль.

В довгостроковій перспективі, Росія ставатиме менш глобалізованою. Російська економіка вже слабка через поширення злочинності, що ускладнює бізнес і тому в економіці переважають великі олігархи, або держава, де бізнес базується на використанні ресурсів.

"Не думаю, що це вплине на політику Росії, тому що такого поняття, як російська політика немає, адже у політичному житті Росії домінує Путін", - переконаний правозихисник.

Дивіться також: Вчені знайшли фермент, здатний поїдати пластик. Відео

Вчені знайшли фермент, здатний поїдати пластик. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:01:41 0:00

Всі новини дня

Байден: “Підтримка американським народом України не похитнеться. Відео

Байден: “Підтримка американським народом України не похитнеться. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:00:37 0:00

“Підтримка американським народом України не похитнеться. Ми завжди будемо підтримувати демократії. Завжди”, - сказав президент США Джо Байден під час виступу перед випускниками Академії військово-повітряних сил США.

Чи може Україна вести вогонь у відповідь на території РФ?. Відео

Чи може Україна вести вогонь у відповідь на території РФ?. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:01:39 0:00

На тлі посилення російських атак на Україну, кореспондентка Голосу Америки у Конгресі США Катерина Лісунова, запитала американських сенаторів, чи має право Київ на воєнну відповідь на території РФ? А також чи вплине такий розвиток подій на військову допомогу, яку надають західні партнери.

Фарерські острови обмежують доступ російських суден до своїх портів - через війну в Україні

Вигляд на місто Торшавн, столицю Фарерських островів. Фото: Reuters/Tony Gentile

Уряд Фарерських островів оголосив про обмеження доступу російських суден до портів цієї острівної країни, що входить до Королівства Данії.

Заходити у Фарерські порти буде дозволено виключно риболовецьким суднам Росії, однак їм буде заборонено скуповуватись на Фарерських островах або користуватись там послугами з техобслуговування. Як повідомив уряд цієї острівної країни, нові правила є відповіддю на російське вторгнення в Україну.

"До портів Фарерських островів буде дозволено заходити лише риболовецьким суднам, які займаються виключно рибальством, відповідно до двосторонньої угоди між Фарерськими островами та Росією. Діяльність цих російських риболовецьких суден у портах буде обмежена до зміни екіпажу, завантаження вугіллям, провізією, висадкою та перевалом", - цитує заяву уряду Фарерів британське видання The Guardian.

Фарерські острови є автономною територією Данії, вони розташовані між Шотландією та Ісландією.

У листопаді минулого року уряд Фарерів опинився перед хвилею критики через поновлення угоди з Росією щодо взаємної риболовлі. Угода передбачає квоти на виловлення певних видів риби у Баренцевому морі для фарерських рибалок і біля Фарерських островів для росіян.

За даними видання The Guardian, Росія є одним з головних комерційних партнерів Фарерських островів. Прибутки з вилову риби за угодою з Росією ставить 5% ВВП Фарерських островів.

Україна отримає американську допомогу, щоб допомогти мільйонам травмованих війною людей зберегти ментальне здоров'я

Архівне фото: Очільниця американської Агенції з міжнародного розвитку США USAID Саманта Пауер

Ментальне здоров’я має вирішальне значення для українців у їх протистоянні жорстокій війні Путіна. Таким підписом супроводила очільниця американської Агенції з міжнародного розвитку США USAID Саманта Пауер тематичне відео, у якому виступила разом із першою леді України Оленою Зеленською та посолкою США в Україні Бріджит Брінк.

“Пишаюся у партнерстві з Оленою Зеленською розширити доступ українців до психіатричних послуг”, - додала Пауер.

Як повідомляв Голос Америки, для забезпечення психологічної підтримки українцями Олена Зеленська звернулася по допомогу та підтримку уряду США та запросила американських спеціалістів.

Зеленська ініціювала Національну програму психічного здоров'я та психосоціальної підтримки.

36 мільйонів доларів США підуть на підтримку доступу до послуг ментального здоров’я

З початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну USAID за підтримки Конгресу Сполучених Штатів виділила майже 36 мільйонів доларів США на підтримку доступу до послуг ментального здоров’я - через підтримку широкого спектра ініціатив.

“Реагуючи на гострі потреби, викликані повномасштабним вторгненням Росії, мета USAID полягає в тому, щоб допомогти Україні побудувати інтегровані, доступні та стійкі системи охорони психічного здоров’я, які задовольняють довгострокові потреби українського суспільства”, - йдеться у повідомленні організації.

Також Агенція з міжнародного розвитку США зауважує: “Незважаючи на те, що місяць поінформованості про психічне здоров’я офіційно завершився, криза психічного здоров’я в Україні продовжується на тлі повномасштабної війни Росії”. З огляду на це, відданість USAID тому, щоб відповісти на величезний і зростаючий попит на послуги психічного здоров’я в Україні, залишається непохитною".

Наразі USAID адаптує свої програми та розширює їх, щоб допомогти Україні, у тому числі шляхом підтримки Всеукраїнської програми психічного здоров’я, ініційованої першою леді України Оленою Зеленською.

"Звернутися по допомогу – це нормально. І це є свідченням сили"

До 5 мільйонів українців можуть потребувати лікування ментальних розладів
Олена Зеленська

“Насправді кожен другий українець нині потребує підтримки у сфері ментального здоров’я, - сказала Олена Зеленська у спільному відео з американськими посадовицями. - А загалом до 5 мільйонів можуть потребувати лікування ментальних розладів”.

Зеленська оголосила, що ініційована нею програма має на меті створення системи психосоціальних послуг, які “будуть широко доступні для всіх, хто їх потребує”.

“Звернутися по допомогу – це нормально. І це є свідченням сили”, - нагадала українцям посолка США Бріджит Брінк.

Саманта Пауер своєю чергою додала, що необхідно і надалі вкладати ресурси у підтримання стійкості українців, яка надихає весь світ.

Сергій Плохій: про роль України у світі, ядерну загрозу та можливі сценарії для Москви. Інтерв’ю

Нинішня війна змінила роль України у світі, і це може допомогти українцям вийти із циклу насильства, яке в різні історичні часи повторюється на українській території – вважає професор Гарвардського університету Сергій Плохій.

Більше

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG