Спеціальні потреби

Актуально

"Ми привернули увагу Путіна" - Браудер коментує санкції США щодо кремлівських олігархів

Новий етап американських санкці спричинив до значного розпродажу активів на російських ринках, який отримав назву «чорний понеділок», - пише видання The American Interest.

В коментарі виданню фінансист та правозахсник Білл Браудер наголосив, що ці санкції вдарили по Росії сильніше, ніж попередні.

"Переслідуючи цих олігархів, уряд США фактично переслідує Путіна", - пояснив Браудер. "Путін накопичив величезні статки за останні 18 років. Для того, щоб ці статки утримувати – він це не може робити на власне ім’я – він фактично призначив олігархів в якості довірених осіб. Він мусив це зробити тому що, якщо щось тримати на власне ім’я, то ті, хто про це знає, зможуть його шантажувати. Однак, цим він створив ідеальну ситуацію для Заходу, так як політично ми не можемо ввести санкції проти Путіна. Однак, ми можемо внести до санкційного переліку його олігархів".

"Переслідуючи цю групу росіян, ми привернули увагу Путіна", - переконаний Браудер.

На думку Браудера, попередні санкції проти Геннадія Тимченка та інших олігархів не спрацювали так добре через ряд причин. "Тимченко, Аркадій та Борис Ротенберги і Кирило Шамалов – це чотири особи в санкційному переліку стосовно порушень в Україні. Однак, Тимченко, наприклад, за повідомленнями, за два дні до санкцій, продав компанію своєму юристові. Тому компанія продовжує діяти без наслідків з того часу.

Крім того, раніше санкції зосереджувались на апаратчиках, а не бізнесменах, в більшості випадків", - вважає він.

Санкції проти семи олігархів повністю руйнують їх бізнес, переконаний Браудер.

Будь-яка компанія американська, європейська чи латиноамериканська, яка провадить бізнес у США, вже на зможе вести ділові справи з цими олігархами, не ризикуючи порушити санкції Міністерства фінансів США. Це справедливо як для осіб, які вкладають у їх капітал, так і для компаній, як Microsoft , які продають їм програмне забезпечення. Вони не зможуть користуватись Microsoft Word, бо тоді американська компанія вестиме бізнес з ними. Тому кожен банк, кожна корпорація, будь-хто, хто має контакти з Америкою має припинити контакти з цими особами, наголошує Браудер.

Всі особи в переліку: Олег Дерипаска, Віктор Вексельберг, Сулейман Керімов провадять значну діяльність на міжнародному рівні. Вони мають значні капіталовкладення за кордоном. Вони мають західних інвесторів до своїх операцій в Росії. Тепер все зупиняється.

Можете не сумніватись, що у найбільшому виграші від цього будуть міжнародні юридичні фірми. Всі намагаються швидко зрозуміти, як не стати порушником американських санкцій.

На запитання, що відбуватиметься з акціями, які є у власності цих олігархів, Браудер наголосив: "Вони застрягли. Скажімо, хтось має 100 акцій General Motors. Вони не можуть їх продати – вони просто будуть зберігатись. Банки захочуть також вийти з цих угод, бо вони не матимуть бажання утримувати активи від імені цих осіб".

Для того, щоб допомогти олігархам, про що заявляв Путін, російський уряд муситиме «спалити» значний обсяг міжнародних резервів, щоб допомогти цим компаніям втриматись на плаву. Тому, відбулась девальвація рубля – так як всі розуміють, що якщо центральний банк спалюватиме гроші, щоб допомогти російським олігархам під санкціями, то в резервах стане менше валюти і ще послабить рубль.

В довгостроковій перспективі, Росія ставатиме менш глобалізованою. Російська економіка вже слабка через поширення злочинності, що ускладнює бізнес і тому в економіці переважають великі олігархи, або держава, де бізнес базується на використанні ресурсів.

"Не думаю, що це вплине на політику Росії, тому що такого поняття, як російська політика немає, адже у політичному житті Росії домінує Путін", - переконаний правозихисник.

Дивіться також: Вчені знайшли фермент, здатний поїдати пластик. Відео

Вчені знайшли фермент, здатний поїдати пластик. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:01:41 0:00

Всі новини дня

​​​​​​​Московський патріарх «працював на КДБ» ще в 1970-х, кажуть у Швейцарії

У швейцарській пресі опубліковані матеріали поліції Швейцарії, які вказують на співпрацю теперішнього патріарха Російської православної церкви Кірілла з КДБ (Комітет державної безпеки СРСР), коли він з 1971 до 1974 року був представником Московського патріархату в організації Світова рада церков у Женеві.

Увага до глави Російської православної церкви зараз особливо велика з огляду на те, що він фактично підтримує російське вторгнення в Україну, а російські священики благословляють армію на війну та обіцяють опрощення гріхів російським солдатам.

Тижневики Sonntagszeitung та Le Matin Dimanche повідомляють, що отримали доступ до матеріалів поліції в національному архіві Швейцарії.

В публікаціях йдеться, що патріарх (світське ім’я Володимир Гундяєв), під кличкою «Міхайлов» працював для КДБ, зокрема виконуючи пропагандистську роль, відкидаючи звинувачення про утиски релігійних свобод комуністичною владою у тодішньому СРСР.

Москва також використовувала участь в міжнародних організаціях і зокрема у Світовій раді церков для критики західних держав і зокрема США.

Le Matin Dimanche подає коментарі родича патріарха Кірілла Міхаїла Ґундяєва, який зараз працює представником Московського патріархату в Женеві.

Міхаїл Ґундяєв визнав, що його дядько перебував «під суворим контролем КДБ», але стверджував, що той не був агентом.

Велика Британія і Канада влітку 2022 внесли московського патріарха до санкційних списків за його ідеологічну роль в російської агресії проти України.

Європейський Союз також хотів накласти санкції на патріарха Кірілла, але приязний до Росії уряд Угорщини, посилаючись на захист релігійних свобод, домігся, щоб його ім’я було вилучене.

Патріарх Кірілл, повторюючи твердження президента Путіна, каже, що Росія, воюючи в Україні, буцімто захищається від зовнішніх намагань її знищити, або насадити росіянам інші цінності.

У січні Кірілл сказав у проповіді, що неназвані зовнішні сили хочуть «нав’язати їм (людям в Росії) якісь цінності, які навіть і цінностями назвати неможливо, щоб вони були як всі і підпорядковувалися тим, у кого є сила контролювати більшу частину світу».

Він також наголошував на тому, що Росія налаштована на перемогу над ворогами.

Папа Римський Франциск на початку теперішнього російського вторгнення в Україну застерігав патріарха Кірілла, щоб він не був «вівтарним хлопчиком (прислужником) Путіна».

Франциск розповів італійському часопису Corriere della Sera, що під час 40-хвилинної телефонної розмови з російським церковним лідером у березні 2022 року, московський патріарх більшу частину спілкування витратив на виправдовування війни проти України.

Дивіться також:

Київський кінно-реабілітаційний центр запросив бійців з передової на сеанс іпотерапії. Відео

Психологічна реабілітація - один з базових елементів відновлення бійців на ротації. Нещодавно Київський кінно-реабілітаційний центр запросив бійців з передової на сеанс іпотерапії.

У Радбезі ООН провели спецзасідання, присвячене гуманітарній ситуації в Україні. Відео

У Раді Безпеки ООН провели спеціальне засідання, присвячене гуманітарній ситуації в Україні.

Потужний землетрус у Туреччині і Сирії. Вашингтон надсилає дві групи рятувальників. Відео

Вашингтон надсилає до Туреччини дві групи рятувальників для пошуку вцілілих і ліквідації наслідків. Про це повідомив представник Ради з нацбезпеки США Джон Кірбі.

ПВК "Вагнер" все складніше вербувати в'язнів на війну РФ в Україні - медіа

Кладовище найманців ПВК "Вагнер" у Краснодарському краї, Росія, 22 січня 2023. REUTERS/Stringer

У російських тюрмах усе менше добровольців воювати в Україні у складі ПВК "Вагнер" на тлі повідомлень про великі втрати серед в'язнів, тому видання Євгена Пригожина розпочали піар-кампанію за участі ув'язнених, які вижили на війні та вже повернулися додому. Про це пише незалежне російське видання "Медіазона".

Журналісти зазначають, що якщо раніше Пригожин агітував особисто, тепер "посилає підлеглих". "Цього разу добровольців набагато менше: якщо після першого візиту Пригожина на війну записувалися по кілька сотень ув'язнених, то тепер це швидше кількадесят. В'язні кажуть, що вже не дуже вірять у помилування, а новини та розмови із завербованими переконують їх, що ризик загибелі дуже високий".

Нині координатор стратегічної комунікації Ради з нацбезпеки США Джон Кірбі під час брифінгу заявив, що у тяжких боях за Бахмут найбільше зацікавлений особисто Пригожин - "через егоїстичну особисту вигоду з метою підвищити свій високий статус у кремлівській ієрархії".

Як зазначає Радіо Свобода, про другу хвилю набору до ПВК "Вагнер" раніше писали правозахисник і колишній політвʼязень Іван Асташин, видання "Верстка" та кілька телеграм-каналів.

Скільки загалом людей було завербовано на війну з російських колоній, достеменно не відомо. Федеральна служба виконання покарань повідомляла про скорочення торік кількості увʼязнених майже на 30 тисяч осіб. На початок лютого "Медіазона" змогла підтвердити загибель 823 завербованих увʼязнених, хоча реальні цифри можуть бути значно більшими.

Найманців угруповання підозрюють у скоєнні численних воєнних злочинів. З весни 2022 року у медіа почала зʼявлятися інформація, що ПВК вербує увʼязнених у російських колоніях для участі у війні з Україною в обмін на помилування. Як це оформляється юридично, досі невідомо. Кремль заявив, що ця інформація засекречена.

Більше

XS
SM
MD
LG