Спеціальні потреби

Актуально

Росія протягом років стежила за Скрипалями

Інспектори Організації із заборони хімічної зброї на місці отруєння Скрипалів у Солсбері

В оприлюдненому у п’ятницю листі британський радник з національної безпеки Марк Седвілл заявив, що російські розвідувальні агентства стежили за Сергієм і Юлією Скрипалями протягом щонайменше п’яти років.

Седвілл зробив такий висновок у листі генеральному секретареві НАТО Єнсу Столтенберґу, в якому пояснив британський висновок, що саме російський уряд несе відповідальність за застосування військового зразка нервово-паралітичної речовини під час атаки на Скрипалів 4 березня.

Як повідомляє інформаційне агентство Associated Press, Седвілл заявив, що лише Росія має «технічні засоби, оперативний досвід і мотив» для атаки проти свого колишнього розвідника та його дочки.

У своєму листі Седвілл заявив, що Радянський Союз виготовив нерово-паралітичну речовину четвертого покоління Новичок у 1980-х роках у Державному інституті органічної хімії і технології неподалік Волгограда під закодованою назвою Foliant.

Дуже правдоподібно, що Новичок був виготовлений, щоб запобігти виявленню його через Захід і щоб обійти міжнародний контроль хімічної зброї, сказав він – російська держава раніше виготовляла Новичок і далі здатна це робити.

Після розвалу Радянського Союзу Росія підписала конвенцію про заборону хімічної зброї, але не повідомила про працю над цією отрутою. Навіть уже після ратифікації конвенції Росія продовжувала працю над Новичком.

У листі також сказано, що Росія має за собою історію убивств невигідних владі людей, а агенти російської військової розвідки вже у 2013 році втручалися до електронної пошти Юлії Скрипаль, повідомляє Associated Press.

Російський посол до Великобританії Олександр Яковенко відкинув звинувачення як безпідставні і неправдливі.

Росія звинуватила навіть британських офіційних осіб, що вони тримають Скрипалів ізольованими від російських офіційних осіб. Росія також заперечила, що зберігає хімічну зброю з радянського арсеналу і твердить, що таку речовину може виготовити будь-яка країна з модерною програмою хімічних дослідів.

Експерти Організації із заборони хімічної зброї підтвердили британські висновки, що Скрипалів отруєно військовою нервово-паралітичною речовиною, але не сказали, хто несе відповідальність за атаку. Міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров, що звіт не підтвердив британських висновків про те, хто відповідальний за атаку, яку Москва заперечує.

Дивіться також: Як гуманітарні групи Південної Кореї відправляють їжу та новини в Північну Корею. Відео

Як гуманітарні групи Південної Кореї відправляють їжу та новини в Північну Корею. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:05 0:00

Всі новини дня

Американські військові експерти: цей етап війни в Україні завершиться звільненням всіх територій. Відео

Американські військові експерти: Україна стоїть на порозі третього етапу війни, який має завершитися звільненням всієї території України, включно з Кримом.

Як реагує Захід на пошкодження газопроводів «Північного потоку»? Відео

Як реагує Захід на пошкодження газопроводів «Північного потоку»? Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:06:54 0:00

Пошкодження газопроводів «Північного потоку» є результатом навмисних та безвідповідальних диверсійних дій - заява НАТО. З подробицями про це та реакцією Заходу – Богдан Цюпин з Лондона.

Сенатори США запропонували законопроект проти країн, які підтримають нелегальну анексію Росії. Відео

Сенатори США представили новий законопроект, який у разі схвалення автоматично позбавить американської підтримки ті країни, які визнають нелегальну анексію Росією українських територій.

Сенат США схвалив додаткове фінансування для України на суму в понад 12 млрд доларів. Відео

Сенат Сполучених Штатів схвалив додаткове фінансування для України на суму в понад 12 мільярдів доларів. Як важливість додаткового фінансування для України прокоментували лідери демократів та республіканців у Сенаті – деталі.

Не допомагати Путіну. Чи заберуть іноземці свій бізнес з Росії через указ про мобілізацію? Відео

Мобілізація може підштовхнути іноземні компанії, які ще залишаються в Росії, закрити свій бізнес в країні. Про вихід іноземних інвесторів з Росії "Голос Америки" поговорив з аналітиками проекту «Бізнес для України» та Школи управління Єльського університету.

Більше

XS
SM
MD
LG