Спеціальні потреби

Топ-10: Що Маккейн та інші законодавці США говорили про Україну в 2017-му


Протягом року, що минає, Україна була на слуху на Капітолійському пагорбі.

На тлі російської агресії, підтримка України в Конгресі за минулий рік зміцнилась, що знайшло вияв, зокрема, в затвердженні закону про посилення санкцій проти Росії через її агресію в Україні, розширенні можливостей для оборонної допомоги Україні, закладених в оборонному бюджеті США, а також численних законодавчих ініціативах.

"Голос Америки" зібрав для Вас десять цитат впливових американських законодавців, які підтримували Україну в 2017 році.

1. Вірний друг України сенатор Джон Маккейн послідовно виступає за надання летальної допомоги Україні, спонукаючи адміністрацію Трампа рішучіше діяти в цьому напрямку.

"Надання Україні оборонної летальної допомоги не суперечитиме миру в Україні – а є необхідним для його досягнення", - зазначив Маккейн в офіційній заяві.

2. Підтримка України – в інтересах США, переконували конгресмени нову адміністрацію Трампа.

"Цілком очевидно, що вільна та демократична, звільнена від російської агресії Україна відповідає безпековим інтересам США", - йдеться в заяві Групи підтримки України в Конгресі, співголовами якої є конгресмени-республіканці Енді Гарріс і Браян Фіцпатрік та демократи Марсі Каптур і Сандер Левін.

​3. "Слава Україні!" пролунало з вуст сенатора Чака Шумера.

"Зараз, як ніколи, дуже важливо, щоб США та Україна стояли разом, пліч-о-пліч перед лицем безрозсудливого іноземного втручання. Нагадаємо панові Путіну, що Україна та Сполучені Штати подолали авторитарних бандитів ... і ми будемо продовжувати це робити в майбутньому. Слава Україні" - проголосив лідер демократів у Сенаті Чак Шумер в Нью-Йорку під час молитовної ходи на вшанування пам’яті жертв Голодомору.

4. "Ми не потерпимо залякувань на адресу нашого друга – України", - сказав сенатор-республіканець Том Коттон, реагуючи на нещодавнє рішення адміністрації Трампа про озброєння України.

"Цим рішенням адміністрація Трампа нагадує Володимиру Путіну та його спільникам про те, що вони програли в "холодній війні”, - йдеться в заяві сенатора.

5. "Найкращий спосіб зупинити російську агресію – це відлякати її", - сказав голова Гельсінської комісії США (Комісії з безпеки і співробітництва в Європі), сенатор Роджер Вікер.

Він привітав рішення про надання летальної зброї Україні: "рішення президента є гарним першим кроком, який надасть народу України можливості захистити себе", - заявив Вікер.

6. Враженнями від візиту до України в листопаді поділився конгресмен Стів Рассел.

"Вони (українці) відокремились від Радянського Союзу на початку 90-х, однак, цікаво, що коли говориш з ними, у них відчуття, що вони здобули справжню незалежність для себе лише протягом останніх років", - наголосив конгресмен Рассел.

7. Російська агресія в Україні – це питання, яке зачіпає не лише Україну, на думку американських законодавців.

"Україна бореться за вільний світ. Події в Україні покажуть, що відбудеться в Східній Європі", - заявив конгресмен з Техасу Вілл Герд.

8. "Україна - епіцентр війни проти путінської агресії, російської агресії, розгорнутої не тільки проти України, а й проти всього світу", - наголосив голова комітету Палати представників США з внутрішньої безпеки Майкл Маккол після свого візиту до України в травні.

9. "Це не лише війна українців проти російської агресії, окупації та регулярних військових. Це - передова боротьби за свободу в усьому світі", - сказав конгресмен-республіканець Клей Гіґґінс.

10. Вбивства в Україні, пов’язані з Кремлем, стали темою для виступу в Конгресі співголови Групи підтримки України Марсі Каптур:

"Я вимагаю правосуддя для Аміни Окуєвої та заявляю про солідарність з іншими борцями за свободу в Україні", - заявила конгресмен Марсі Каптур під час своєї промови в Палаті представників Конгресу США.

​Дивіться також: Підсумки року в українсько-американських відносинах

Підсумки року в українсько-американських відносинах. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:22 0:00

  • 16x9 Image

    Оксана Бедратенко

    Вебредакторка, журналістка, економічна оглядачка Української служби Голосу Америки. Висвітлюю теми міжнародних санкцій, економіки воєнного часу, світові тенденції на ринках нафти та газу, новини фінансової сфери. Пояснюю просто складні теми міжнародних відносин, економіки США, України та світу, як в розлогих статтях, так і в коротких графічних відео.

  • 16x9 Image

    Марія Моісеєва

    Спеціалістка з діджитальних медіа. Фокус роботи – контент та аналітика соцмереж і сайту. Приєдналася до Голосу Америки у 2016 році. Раніше працювала на "Радіо Вільна Європа/Радіо Свобода". 

Відео - найголовніше

Футбол на протезах - завдяки майстрам з Данії. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:29 0:00
XS
SM
MD
LG