Спеціальні потреби

Гілларі Клінтон: заяви Трампа про мусульман - ганебні


Президентські амбіції Дональда Трампа під загрозою. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:35 0:00

Президентські амбіції Дональда Трампа під загрозою. Відео

У перші дні 2016-го, президентські амбіції Дональда Трампа опинилися під загрозою після того, як терористичне сомалійського угруповання Аль-Шабаб оприлюднило рекрутинговий відоролик, де використано вирізки з його виступів. Терористи використовують заяви лідера президентських перегонів від Республіканської партії, щоб продемонструвати расизм та нетерпимість до мусульман, яку начебто сповідують американські лідери, і закликають мусульман у США приєднуватись до джихаду.

Відеоролик угруповання Аль-Шабаб, яке пов’язують з терористичною організацією Аль-Кайда, спрямований на вербування афроамериканців та мусульман у США. У 51-хвилинному записі бойовики змальовують Сполучені Штати як країну, де узаконено расизм та переслідування мусульман. І радикальний іслам пропонується як спосіб вирішення проблеми нерівності та дискримінації. Ролик базується на виступі Дональда Трампа минулого місяця у Південній Кароліні.

"Дональд Джей Трамп закликає до цілковитої заборони в’їзду мусульманам до Сполучених Штатів, поки урядовці не розберуться що відбувається", - заявив Трамп.

Заява Трампа змонтована з виступом одного з відомих англомовних рекрутерів Аль-Кайди Анваром аль-Авлакі. У поширеному минулого тижня відеоролику, він звертається до американців.

"Поступово, але впевнено, ваша ситуація стає схожою на те, з чим зіткнулася мусульманська громада в Іспанії після падіння Гренади. Мусульмани Заходу повинні робити висновки з таких уроків історії" - говорить аль-Авлакі.

Під час телеінтерв’ю на каналі СіБіЕс, яке вийшло у неділю, Дональд Трамп не відмовився від своїх слів і закликав дивитися проблему ширше.

"Є проблема. Ми повинні визначити, що це за проблема і як її вирішити", - заявив він.

Трамп не погоджується, що його заява відносно мусульман поширює анти-мусульманські настрої у США та світі. З його точки зору, у створенні «Ісламської держави» винні президент Обама і Гілларі Клінтон, адже саме у період перебування Клінтон на посаді Держсекретаря на Близькому Сході почалася так звана «арабська весна», у результаті якої розпочалися конфлікти у Лівії та Сирії.

"Клінтон на Обама створили «Ісламську державу»", - заявив Трамп.

Його заяви піддали гострій критиці у таборі демократів.

"Дональд Трамп є яскравим прикладом нагнітання упередженості та параної. Його слова про заборону в’їзду до США всім мусульманам є не лише ганебною ідеєю, але й дуже небезпечною", - сказала Гілларі Клінтон.

Вона також додала, що слова американського мільярдера призведуть до непередбачуваних наслідків.

"Він стає найкращим рекрутером для Ісламської держави. Вони показуватимуть ролики з його виступом, де він ображає іслам та мусульман, для того, щоб залучити до своїх лав ще більше радикальних джихадистів".

У таборі республіканців переконані, що подібні заяви Дональда Трампа не допоможуть йому стати президентом США.

"Немає жодного шансу, що Дональд Трамп стане президентом. Я кажу про це вже тижнями. Я навіть не ставлюся до цього серйозно, бо він не виграє вибори", - заявив Джон Кейсік.

Незважаючи на появу ролика, нищівну критику виступів Дональда Трампа у лавах обох політичних партій, рейтинги мільярдера продовжують рости та становлять нині 35 відсотків.

Дивіться також: Юрій Сергеєв: Україна отримала всеосяжну підтримку. Відео

Юрій Сергеєв: Україна отримала всеосяжну підтримку. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:36 0:00

Показати коментарі (1)

Цей форум було закрито
XS
SM
MD
LG