Актуально
Свідок в процесі щодо імпічменту Трампа залишає військову службу у США, говорить про залякування - CNN

Підполковник Сухопутних військ США Александр Віндман, який був провідним свідком у процесі щодо імпічменту президента США Дональда Трампа, покидає службу у Збройних силах США і називає причинами такого рішення переконаність, що його майбутнє там "завжди буде обмеженим" через політичну помсту з боку Трампа. Про це повідомляє канал CNN з посиланням на адвоката Віндмана.
Як заявив адвокат Віндмана, Девід Прессман, Віндман став жервою "кампанії тиску, залякувань та помсти" після свідчень Віндмана у процесі імпічменту.
Александр Віндман також оприлюднив наступну заяву у Twitter.
"Сьогодні я офіційно подав заяву про відставку із Сухопутних військ США, організації, яку я люблю. Моя родина та є сповнені ентузіазму щодо майбутнього".
Канал CNN повідомляє, що не отримав коментарів від Міністерства оборони США та Білого дому щодо відставки Віндмана.
У лютому президент Дональд Трамп припустив, що керівництво Пентагону може розглянути застосування дисциплінарного стягнення щодо Александра Віндмана, колишнього співробітника Ради з національної безпеки США, який дав свідчення на слуханнях щодо імпічменту в Палаті представників. Віндман, який негативно охарактеризував дії Дональда Трампа в своїх свідченнях на слуханнях щодо імпічменту, був звільнений з Білого дому.
"Ми відправили Віндмана геть в зовсім інше місце, і військові тепер можуть діяти щодо нього так, як вважатимуть за потрібне", - заявив Трамп.
Представник Віндмана також заявив ЗМІ США, що "президент США намагався примусити Віндмана обрати: між дотриманням закону, або ж догоджанням президенту. Між відданістю його клятві та захистом його кар'єри. Між захистом власного кар'єрного зростання та кар'єри інших військових".
Канал CNN також повідомляє, що у Пентагоні заперечували тиск на Віндмана з політичних мотивів. Канал стверджує, з посиланням на джерело, що Віндману раніше повідомили, що Білий дім прагнув брати участь у кар'єрних рішеннях щодо Віндмана. Віндману також буцімто повідомили, що його кар'єрі створюються перепони, і що він не зможе працювати у сфері своєї експертизи, включно з Україною.
Повідомлення про те, що Віндман залишає Збройні сили США активно коментують.
"Сумним днем" для Америки назвав події колишній посол США у Росії, критик Трампа, Майкл Макфол.
"Сподіваюсь, що одним із перших вчинків Джо Байдена на посаді президента стане запрошення таких патріотів, як підполковник Віндман та будь-кого, кому незаконно помстився Трамп та його поплічники, та прохання повернутись на військову/державну службу", - твітує Курт Барделла з організації Lincoln Project, яка ставить перед собою мету недопустити переобрання Дональда Трампа.
"Втратою для країни", як повідомляється, назвав відставку Віндмана колишній радник Трампа з нацбезпеки, а нині його критик, Джон Болтон.
Повідомлення про відставку Віндмана викликало іншу реакацію у колі прихильників Трампа, консерваторів.
"Віндман та його союзник-зливач інформації конгресмен-демократ Адам Шифф, повинні бути розслідувані Міністерство юстиції США за злив телефонної розмови Дональда Трампа", - твітує Том Фіттон президент консервативної групи розлсдіувачів Judicial Watch.
Дивіться також: Якими будуть відносини Заходу та Москви після референдуму в Росії? Експертна дискусія у Вашингтоні
Всі новини дня
Вища бейсбольна ліга США «Стоїть з Україною». Відео
На урочисте відкриття спортивного сезону запросили Оксану Маркарову. Посолку України у США попросили зробити символічну першу подачу м’яча. Подія відбулася 30 березня під час стартового матчу Національної збірної Washington Nationals на околиці Вашингтона.
Чи може Дональд Трамп балотуватися у президенти США. Відео
Лава присяжних у Нью-Йорку висунула кримінальні обвинувачення Дональду Трампу. Вперше в історії колишнього президента США звинувачують в кримінальному правопорушенні. Що далі?
РФ в ООН: реакції на створення ядерної загрози та головування в Радбезі. Відео
«Війна в Україні є найгострішим прикладом ризику застосування ядерної зброї» - в Радбезі ООН відбулось засідання щодо розміщення російської ядерної зброї в Білорусі. Що означатиме головування Росії в Радбезі ООН та чи існують юридичні шляхи недопущення цього?
«У роковини масових вбивств у Бучі Росія очолить Радбез», – представник Естонії при ООН. Відео
«Хіба це не показово, що завтра, у роковини масових вбивств у Бучі, Росія очолить Раду Безпеки ООН? Це ганебно, принизливо і небезпечно», – Рейн Таммсаар, постійний представник Естонії при ООН
Ядерні ризики для світу через дії Росії - заяви із скликаного Україною засідання Радбезу ООН

Ризик застосування ядерної зброї сьогодні вищий, ніж будь-коли з часів холодної війни, а війна в Україні є найгострішим прикладом цього ризику. Такі заяви пролунали 31 березня під час засідання Ради Безпеки ООН, скликаного за ініціативою України для обговорення розміщення Росією ядерної зброї на території Білорусі.
"Триваюче ігнорування Путіним власних обіцянок"
Заступник постійної представниці США при ООН з особливих політичних питань Роберт Вуд, оцінюючи дії Росії і Білорусі, заявив, що сьогодні ризик застосування ядерної зброї “вищий, ніж будь-коли з часів холодної війни”, і додав, що "ігнорування Путіним власних обіцянок своїм друзям щодо міжнародних зобов’язань Росії [зокрема зобов’язання перед лідером Китаю ефективно зменшити ризик ядерної війни, - ред.] та його готовність пожертвувати стратегічною стабільністю заради досягнення своїх цілей в Україні є ризиком для порядку денного цієї Ради щодо підтримки міжнародного миру та безпеки”, - повідомив Вуд.
Війна в Україні є найгострішим прикладом ризику застосування ядерної зброї.Ідзумі Накаміцу
Війна в Україні є найгострішим прикладом ризику застосування ядерної зброї, - сказала заступниця генсека ООН та верховна представниця із роззброєння Ідзумі Накаміцу. Хоча, з її слів, проблема розміщення ядерної зброї існує десятиліттями в різних регіонах світу і за різними домовленостями.
Небезпечна риторика та завуальовані погрози
З огляду на домовленість РФ з Білоруссю про розміщення на її території ядерної зброї Накаміцу заявила: “Ліквідація ядерної зброї залишається найвищим пріоритетом у сфері роззброєння ООН і метою, якій залишаються відданими держави-учасниці [...] Виконання цих зобов'язань є важливим елементом запобігання розповсюдженню та використанню ядерної зброї та її ліквідації. Це лежить в основі підтримки міжнародного миру та безпеки”.
Заради безпеки вона також повторила заклик Генерального секретаря ООН до Російської Федерації та Сполучених Штатів повернутися до повного виконання Договору про обмеження стратегічних наступальних озброєнь.
Основними факторами небезпеки уповноважена з питань роззброєння назвала відсутність діалогу, руйнування архітектури роззброєння і контролю над озброєннями. А також поєднання вищезазначеного із “небезпечною риторикою та завуальованими погрозами”.
Накаміцу закликала до неухильного дотримання країнами своїх зобов’язань і виголосила прохання “негайно докласти серйозних зусиль для зменшення ядерного ризику та ескалації напруженості”.
"Бряцання ядерною зброєю"
Тим часом представник Росії в ООН Василь Небензя заявив у відповідь: “Сьогодні ми почули чимало критичних зауважень на адресу нашої країни. Загальна логіка наших колишніх західних партнерів про те, що у всіх бідах сьогоднішнього світу винна Росія нас не дивує”.
“Так, ми підтверджуємо, що у ядерній війні не може бути переможців, що було зафіксовано у спільній заяві лідерів Росії та США. Проте ми нагадаємо про динаміку та долю та долі договорів у галузі стратегічної стабільності”, - сказав Небензя, висловивши свої претензії до американської сторони стосовно озброєння. Небензя вважає, що у рамках співробітництва країн НАТО в Європі “вже може бути розміщено близько 100-150 американських тактичних ядерних бомб”, а “точне місцезнаходження американської ядерної зброї не розкривається”.
Представник України в ООН Сергій Кислиця, виступаючи на засіданні Радбезу, пояснив, що Україна ініціювала проведення цієї зустрічі після останньої заяви РФ щодо намірів розмістити тактичну ядерну зброю на території без’ядерної держави Білорусі. “Це черговий провокаційний крок злочинного режиму Путіна, який підриває основні принципи Договору про нерозповсюдження ядерної зброї, архітектуру ядерного роззброєння та нерозповсюдження, а також міжнародну систему безпеки у цілому”, - сказав Кислиця.
Він нагадав, що ядерний шантаж був одним із інструментів, які Росія використовувала з самого початку свого вторгнення. "Окрім обстрілів та захоплення українських ядерних об’єктів, це також загострило ядерні загрози на глобальному рівні”, - наголосив представник України.
Кислиця також віддав шану Китаю: “Китайська сторона у дуже ввічливій формі нагадала Москві, що ядерну війну неможливо виграти, а розповсюдженню ядерної зброї необхідно запобігти. На відміну від Росії, позиція китайської сторони щодо ядерної зброї тверда і чітка”.
Критично важливо для всіх відповідальних країн не піддатися російському бряцанню ядерною зброєю та консолідувати спільні і рішучі дії.Сергій Кислиця
Український посол також нагадав присутнім, що Україна “завжди була відповідальним членом міжнародного співтовариства та зробила безпрецедентний внесок у сфері ядерного роззброєння, підписавши Будапештський меморандум 1994 року про відмову від третього у світі ядерного арсеналу”.
Кислиця також наголосив, що критично важливо для всіх відповідальних країн не піддатися російському "бряцанню ядерною зброєю" та консолідувати спільні і рішучі дії для забезпечення надійного стримування та запобігання подальшій "ерозії ядерного роззброєння та нерозповсюдження з боку Росії”.
Форум