Спеціальні потреби

Актуально

Члени Всесвітньої організації охорони здоров’я ухвалили резолюцію, яка може закрити регіональний офіс в Росії

Логотип зображено на будівлі Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ) у Женеві, Швейцарія, 2 лютого 2020 року. Знімок зроблений 2 лютого 2020 року. REUTERS/Denis Balibouse//Фотофайл

Члени Європейського регіону Всесвітньої організації охорони здоров’я ухвалили у вівторок, 10 травня, резолюцію, яка може призвести до закриття регіонального офісу Росії та призупинення зустрічей у країні у відповідь на її вторгнення в Україну.

Спеціальна сесія Європейського регіону ухвалила резолюцію, підтриману Україною та Європейським Союзом: 43 представники країн проголосували "за", 3 - "проти" (Росія, Білорусь, Таджикистан) і 2 утрималися.

Прихильники вважають важливим політичним кроком ізоляцію Москви і заявляють, що вони намагаються уникнути будь-якого серйозного впливу на систему охорони здоров’я Росії. У резолюції йдеться про "надзвичайну ситуацію в галузі охорони здоров'я" в Україні та вказується на масові жертви, а також ризики хронічних та інфекційних захворювань, які виникли внаслідок військових дій Росії.

Посланник Росії Андрій Плутницький виступив проти резолюції та заявив, що він "вкрай розчарований".

Ми вважаємо, що це величезний момент шкоди для системи глобальної охорони здоров’я, – сказав він на зустрічі членів і вищих посадових осіб ВООЗ.

Дехто критикує резолюцію ВООЗ, заявляючи, що вона є недостатньо жорсткою. Дипломати повідомили Reuters, що вони припинили намагання відсторонити Росію від членства у виконавчому комітеті ВООЗ через юридичні та технічні проблеми, хоча члени можуть спробувати заморозити право голосу Росії на великій зустрічі пізніше цього місяця.

Москва називає свої дії з 24 лютого "спеціальною військовою операцією" з роззброєння України та позбавлення її від того, що вона називає антиросійським націоналізмом, розпалюваним Заходом. Україна та Захід кажуть, що Росія розпочала неспровоковану загарбницьку війну.

Дивіться також: Тонни медичної допомоги Україні зібрали у лікарнях південної Каліфорнії. Відео

Тонни медичної допомоги Україні зібрали у лікарнях південної Каліфорнії. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:39 0:00

Всі новини дня

Інспектори від уряду США не виявили порушень, пов’язаних з використанням допомоги США Україні. Відео

Інспектори від американського уряду не виявили серйозних порушень, пов’язаних з використанням допомоги США Україні. Про це сьогодні вони засвідчили у Конгресі Сполучених Штатів. За слуханнями комітету з міжнародних відносин Палати представників уважно стежила Катерина Лісунова.

Президент України Володимир Зеленський віртуально взяв участь у Саміті демократій у Вашингтоні. Відео

У Вашингтоні офіційно розпочався Саміт демократій, який проводить адміністрація Байдена у партнерстві із кількома країнами з кожного континенту. Основною подією цього дня стало віртуальне засідання, у якому взяв участь й президент України Володимир Зеленський.

"Вагнерівці" зазнають величезних втрат у районі Бахмута - генерал Міллі

Генерал Марк Міллі під час слухань у Конгресі щодо оборонного бюджету США на 2024 рік. REUTERS/Kevin Lamarque

Найманці приватної військової команії "Вагнер" зазнають величезних втрат у районі Бахмута. Про це заявив голова Об'єднаного комітету начальників штабів США генерал Марк Міллі під час слухань щодо оборонного бюджету на 2024 рік у Комітеті з питань збройних сил Палати представників США у середу, 29 березня.

Про "вагнерівців" під час слухань на Капітолійському пагорбі поцікавився член Палати представників від Демократичної партії Рубен Галлего. Він запитав у Міллі, чи може генерал поділитися своїм баченням відносин між групою "Вагнер" та регулярними російськими військами на оперативному рівні, та чи змінилася присутність "вагнерівців" в Африці внаслідок війни в Україні.

Міллі відповів, що група "Вагнер" зараз веде бойові дії, в першу чергу, в районі Бахмута. "Там, імовірно, 6 тис. або близько того справжніх найманців і, можливо, ще 20 або 30 тис. новобранців, багато з яких вийшли із в'язниць, і вони зазнають величезних втрат у районі Бахмута. Українці завдали цим хлопцям багато смертей і руйнувань", - сказав Міллі.

Він додав, що, крім Бахмута, бойовики групи "Вагнер" присутні в багатьох інших місцях, особливо в Західній Африці, де вони "фактично захопили країну."

Міллі назвав "вагнерівців" дуже агресивною групою і зауважив, що найманці є дуже оснащеними та багатими. "Її очолює дуже безжалісний хлопець Пригожин. Він нібито бізнесмен, але за ним стоїть неймовірне кримінальне минуле. Тому це небезпечна група. Вони досить великі. Вони досить потужні, і їм вдалося досягти принаймні частини Європи та Африки, і, можливо, деяких частин Близького Сходу," - зазначив генерал.

Як раніше писав Голос Америки, російський наступ під Бахмутом в основному вдалося зупинити. Ситуацію для Росії, імовірно, погіршили тертя між російським Міністерством оборони та групою "Вагнер. За даними британської розвідки, Росія, найімовірніше, перекинула свої ударні сили в район Авдіївки, що на південь від Бахмута, і на північ – в напрямку Кремінної та Сватового, але і там, на думку британських дослідників, Росія також переходить до оборони і може щонайбільше сподіватися стабілізувати фронт.

Популяризаторка української кухні «Пані Стефа» приїхала до США досліджувати кухню діаспори. Відео

Відома популяризаторка української кухні «Пані Стефа» вже понад десять років відтворює старовинні галицькі рецепти. Відео з її гастрономічними дослідженнями та кулінарними цікавинками надзвичайно популярні.

Сенаторка Джин Шагін: Нам потрібно зробити все можливе, щоб українці отримали усю необхідну сучасну зброю. Відео

Українська готовність боротися за власну державу та демократію надсилає важливий сигнал не лише Росії, але й Китаю та іншим автократам. Таку думку висловила сенаторка-демократка Джин Шагін в ексклюзивному інтерв’ю для Голосу Америки.

Більше

XS
SM
MD
LG