Спеціальні потреби

Актуально

Держдеп занепокоєний ризиками торгівлі людьми, з якими стикаються в Україні внутрішньо переміщені особи внаслідок війни - звіт

Біженці з України

Українці, що втікають від війни, яку розпочала проти їхньої країни Російська Федерація, ризикують стати жертвами торгівлі людьми, адже «90% втікачів становлять жінки і діти», мовиться у цьогорічному звіті про торгівлю людьми, який щороку публікує Державний департамент США.

«Цьогорічний звіт опубліковано в розпал безпрецедентної гуманітарної кризи. Безглузде продовження вторгнення Росії в Україну та її нищівні атаки по всій країні завдали неймовірного болю та страждань і змусили мільйони українських громадян та інших людей тікати в пошуках безпеки. Ми глибоко стурбовані ризиками торгівлі людьми, з якими стикаються внутрішньо переміщені особи внаслідок війни, а також ті, хто тікає з України, з яких приблизно 90 відсотків становлять жінки та діти», – мовиться у заяві Державного секретаря США Ентоні Блінкена.

За словами звіту, повномасштабне вторгнення змусило чотири мільйони людей залишити Україну за перші п’ять тижнів війни та перемістило майже 6,5 мільйонів людей у її межах, загалом майже чверть населення України.

«За оцінками експертів, 90 відсотків тих, хто втік з країни, становлять жінки та діти, а більше половини українських дітей — 4,3 мільйона із семи мільйонів — були переміщеними. Ці біженці та переміщені особи особливо вразливі до торгівлі людьми. Навіть для тих, хто не переміщений, війна підвищує вразливість людей до торгівлі людьми», – мовиться у звіті.

Також звіт посилається на оцінки українських урядовців, згідно з якими, станом на кінець березня 2022 року російські війська переселили тисячі українців до Росії, у тому числі деяких у віддалені райони. Згідно з повідомленнями у пресі, багатьох із цих українців перевели примусово. Ці громадяни дуже вразливі до торгівлі людьми, мовиться у звіті.

У звіті описується зусилля європейських країн, спрямовані на захист українських біженців від потенційних торговців людьми. Зокрема, в Австрії, чий кордон перетнули у березні 2022 року 175 тисяч біженців, держава фінансувала інформаційні кампанії для біженців, просвітні кампанії для учнів у середніх школах, телевізійні програми та листівки, які роздавали біженцям у місцях їхнього перебування. Подібні кампанії проводили уряди Бельгії, Болгарії, Чехії, Польщі, Данії, Естонії та інших країн.

Щодо України, то звіт говорить, що українська влада «не повністю відповідає мінімальним стандартам для викорінення торгівлі людьми, але докладає значних зусиль для цього». Звіт рекомендує їй, серед іншого, визначити офіційний статус більшої кількості жертв, щоб гарантувати, що вони мають свої права згідно із законодавством про торгівлю людьми, змінити процедуру надання статусу жертви, щоб зменшити тягар самоідентифікації жертв та розголошення конфіденційної інформації, а також розслідувати й переслідувати передбачувані злочини, пов’язані з торгівлею людьми, і карати засуджених торговців людьми значними термінами ув’язнення.

У звіті говориться, що і до вторгнення Росії у 2022 році в районах східної України, які контрольовала Росія безпосередньо або через створені нею місцеві сили, «можливості працевлаштування були обмежені, а «проксі-влада Росії наклала обмеження на міжнародну гуманітарну допомогу, спрямовану на задоволення потреб цивільного населення».

«Внутрішньо переміщені особи, які проживають на підконтрольній Росії території або в межах 20 км від лінії зіткнення на Донбасі, і жителі Криму стикаються зі значними перешкодами в отриманні або продовженні документів, що посвідчують особу, що підвищує їхню вразливість до експлуатації. Непідтверджені повідомлення свідчать про те, що очолювані Росією сили експлуатували українців для праці, зокрема на шахтах контрольованого Росією Донбасу», – мовиться у звіті.

Коментуючи ситуацію з торгівлею людьми в Україні внаслідок широкомасштабного вторгнення російської армії, віце-президентка недержавної організації «Ла Страда» Катерина Бороздіна каже, що «явище торгівлі людьми збільшилося, трансформувалося і відкрило нові канали для осіб, які вчиняють цей злочин».

«Вразливість людей збільшилася і всередині країни. Багато хто втратив роботу, багато хто втратив домівки. Ці ризики впливають на прийняття рішень щодо неофіційно оформленої праці», – каже Катерина Бороздіна у розмові з кореспонденткою «Голосу Америки».

Щодо українських біженців у інших країнах, представниця «Ла Страда» говорить, що найкраще для українців, які опинилися за кордоном, шукати інформацію, яка допоможе їм не стати жертвами торгівлі людьми, в українських джерелах, які знають специфіку подання інформації для української аудиторії та розміщують її зрозумілою для неї мовою.

«І маючи такий дороговказ, невеличку дорожню мапу, потім з цим знанням вони б могли звертатися в організації своєї країни перебування», – каже Бороздіна.

Державний департамент Сполучених Штатів Америки 19 липня 2022 року оприлюднив цьогорічний звіт, який охоплює 188 країн і територій, включаючи Сполучені Штати, оцінює зусилля урядів у всьому світі в боротьбі з торгівлею людьми та висвітлює стратегії боротьби з цим злочином і захисту жертв. Він є найповнішим у світі ресурсом, на який спираються американські політики, коли ухвалюють рішення у «цьому ключовому питанні прав людини».

Всі новини дня

В інклюзивній пекарні у Києві печуть хліб, щоб роздавати нужденним. Відео

В інклюзивній пекарні у Києві печуть хліб, щоб роздавати нужденним. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:05:01 0:00

7 тисяч хлібин на тиждень випікають в інклюзивній пекарні у Києві. Там працюють люди з розумовими відхиленнями, а з повномасштабним вторгненням Росії в Україну і небайдужі волонтери.

Росія не впустить американські інспекції до ядерних арсеналів за угодою СТАРТ

Російський міністр закордонних справ Лавров, який став одним з російських посадовців під санкціями США та інших країн після вторгнення Росії в Україну, заявив про план приїхати до Нью-Йорка у вересні на генеральну асамблею ООН.

Російське міністерство закордонних справ оголосило 8 серпня, що призупиняє допуск американських інспекцій до арсеналів російської стратегічної ядерної зброї для оглядів передбачених договором зі США про контроль над стратегічними ядерними озброєннями.

Договір, який називають «Новий СТАРТ», підписаний 2010 року президентами Бараком Обамою і Дмитрієм Медведєвим, вимагає, щоб США та Росія мали на озброєнні не більше 1550 ядерних боєголовок та 700 ракет і бомбардувальників далекого радіусу дії.

Вони фактично використовують інспекції в межах нової угоди СТАРТ, щоб тиснути на Вашингтон.
Анкіт Панда

В лютому 2021 року сторони домовилися про продовження дії договору ще на 5 років, і нещодавно президент США Байден висловив готовність вести переговори про його оновлення.

Москва пояснює свій крок тим, що у зв’язку з впровадженими проти Росії санкціями після її вторгнення в Україну, російські інспектори не можуть проводити відповідні огляди американських об’єктів.

Росія заявляє, що її призупинення інспекцій дозволене договором в надзвичайних ситуаціях і Москва наголошує на тимчасовості кроку.

Уряд США ще не коментував цю заяву, але американське агентство Associated Press цитує з цього приводу фахівця з ядерних питань Фонду Карнеґі Анкіта Панду, який назвав крок Росії «цинічною спробою тиснути на США».

«Вони фактично використовують інспекції в межах нової угоди СТАРТ, щоб тиснути на Вашингтон», - сказав Анкіт Панда.

Нев’їздні

Обмеження на подорожі з Росії в західні країни стали приводом для окремої уваги до оголошених планів російського міністра закордонних справ Серґея Лаврова приїхати до Нью Йорка на засідання генеральної асамблеї ООН 20-26 вересня.

Лавров опинився під санкціями США 25 лютого - на другий день після початку теперішнього російського вторгнення в Україну.

Крім того США, країни Європейського Союзу, Велика Британія і Канада заборонили доступ російським авіалініям до свого авіапростору, але російські громадяни мають право подавати на візи для приватних подорожей.

Український президент Володимир Зеленський в інтерв’ю американській газеті Washington Post закликав західні країни повністю заборонити в’їзд всім громадянам Росії, де, як показують опитування, більшість людей підтримують російську війну проти України.

Зеленський сказав, що росіяни повинні «жити у своєму власному світі, до часу, коли змінять свою філософію».

Як війна Росії проти України вплинула на єврейську громаду в Україні та Росії, і на політику Ізраїлю. Відео

Між Москвою та Єрусалимом зростає напруга через намагання Росії закрити Сохнут – організацію, яка допомагає євреям виїхати до Ізраїлю. Причини закриття російська сторона не називає, говорить лише про порушення законодавства.

В столиці Литви розпочала роботу дводенна конференція “Нова Білорусь” – подробиці. Відео

В столиці Литви розпочала роботу дводенна конференція “Нова Білорусь”. Захід організувала лідерка білоруської опозиції Світлана Тіхановська.

Деталі нового пакету військової допомоги США Україні на суму 1 мільярд доларів. Відео

США нададуть Україні черговий пакет військової допомоги на суму 1 мільярд доларів. Генсек ООН Антоніу Гутерріш після повідомлень про обстріл ЗАЕС закликав допустити на об'єкт міжнародних інспекторів, щоб перевірити безпекову ситуацію.

Більше

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG