Спеціальні потреби

Голова ВООЗ назвав передчасним виключення теорії про лабораторне походження COVID-19


На фото: чоловік у Тбілсі отримує щеплення

Виключення теорії лабораторного походження COVID-19 було передчасним. Про це заявив генеральний директор ВООЗ Тедрос Адханом Гебреєсус. За його словами, інциденти в лабораторії є звичайною справою. Як відомо розкритикована низкою урядів доповідь ВООЗ назвала найбільш вірогідною версією виникнення пандемії передачу хвороби від кажанів людині через тварину-посередника.

Тедрос також заявив, що ВООЗ закликає Китай до прозорості та співпраці щодо даних, затребуваних на початку пандемії.

Наприкінці березня Білий дім у закликав Всесвітню організацію охорони здоров'я вжити додаткових заходів для з'ясування походження коронавірусу після того, як була представлена доповідь на цю тему, що не задовольнила очікування США і їх союзників.

«У цьому процесі є другий етап, який, на нашу думку, повинен здійснюватися під керівництвом міжнародних і незалежних експертів. У них повинен бути безперешкодний доступ до даних. Вони повинні мати можливість задавати питання людям, які знаходяться на місцях в даний момент. Це крок, який могла б зробити ВООЗ», - заявила тоді журналістам прес-секретар Білого дому Джен Псакі.

Заява Гебреєсуса накладається не поширений скепсис частини оглядачів та суспільства щодо прийнятих теорій походження пандемії.

"Якщо буде виявлено докази лабораторного походження, світ має дізнатись імена кожного, хто був причетний", - твітує сьогодні консервативний американський оглядач Гленн Бек.

У статті використано матеріли інформаційної агенції AP, PBS News Hour, The Washington Post.

Дивіться також: 54 роки ми чекали цього моменту: як проходять антиурядові протести кубинців у США

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG