Актуально
- Голос Америки
НАТО може прийняти Україну та Грузію попри дії Росії - Heritage Foundation

Членство в НАТО для Грузії, а згодом і для України можливе, переконаний директор Центру зовнішньо-політичних досліджень Heritage Foundation Люк Коффі.
На його думку, Грузія відповідає вимогам НАТО, а її співробітництво з трансатлантичним альянсом є надзвичайно активним.
Проблемою є те, що прийняття Грузії до НАТО може автоматично означати війну з Росією через окуповані території.
"Сьогодні політика Росії в Грузії та Україні полягає в тому, щоб тримати ці країни поза ЄС і НАТО. Вони думають, що нелегальна окупація частин цих країн - найкращий шлях завадити їх вступу до ЄС та НАТО. Але ми маємо прибрати це", - заявив Люк Коффі в коментарі "Голосу Америки".
Аби зняти цю засторогу, Коффі пропонує запровадити зміни до статті 6 статуту НАТО, яка визначає які саме території потрапляють під дію статті 5-ої, і тимчасово виключити окуповані Росією території з-під дії вимог спільного захисту.
"Це надсилає дуже потужний сигнал Москві, що лише тому, що ви десь втрутилися - в Криму, Східній Україні, Цхінвалі, Абхазії чи Придністров’ї - лише тому, що ви нелегально окупували територію цієї країни, це не зупинить прогрес цієї країни у зближенні з Євроатлантичною спільнотою. Це не зупинить її трансатлантичну інтеграцію", - наголосив Коффі.
Люк Коффі вважає, що ці дії, хоча і непрості, позбавлять Росію мотивації до агресії та окупації територій інших країн.
Дивіться також: Час-Тайм. Волкер розповів про підсумки переговорів з Сурковим
Всі новини дня
- Голос Америки
Історія родини з Ірпеня: “Не боїшся, що тебе вбʼють, боїшся, що тобі знову доведеться тікати”. Відео
Однією з початкових цілей Росії було захопити Київ за декілька днів. В перші тижні повномасштабного вторгнення окупаційні війська зайшли в міста поблизу української столиці. Серед інших громад, від російської армії сильно постраждав Ірпінь. Деталі – від Анни Чернікової.
- Голос Америки
Колишній міністр закордонних справ Литви: «Для НАТО прийшов час себе показати». Відео
У Литві відзначають посилення сил НАТО на східному фланзі - про це в інтерв’ю Голосу Америки розповів колишній міністр закордонних справ цієї країни Лінас Лінкявічус. Він також порівняв НАТО з Феррарі, яка задовго стоїть у гаражі.
Скільки HIMARS потрібно Україні для переваги? - оцінка генерала Годжеса. Відео
Чого Україні можна очікувати від саміту НАТО – подробиці. Відео
У Мадриді розпочався саміт НАТО. Напередодні Володимир Зеленський провів телефонну розмову з генсеком Альянсу Єнсом Столтенберґом - і наголосив на важливості потужної протиракетної оборони для України.
- Голос Америки
Путіна на саміті "Великої двадцятки" не чекають – AP

Прем’єр-міністр Італії Маріо Драгі, чия країна головувала на попередньому саміті країн "Великої двадцятки", заявив, що президент Індонезії Джоко Відодо, чия країна прийматиме саміт цього року, є проти особистої участі президента Росії Володимира Путіна у зустрічі лідерів.
"Президент Відодо це виключає. Він був категоричним: він не приїде", - сказав Драгі журналістам під час саміту «Групи семи» в Ельмау, Німеччина, повідомляє агентство Associated Press.
"Я не знаю, що станеться, але що може статися — це, можливо, дистанційне залучення. Побачимо", - додав він.
Напередодні російські ЗМІ з посиланням на помічника російського президента Юрія Ушакова, повідомили, що Путіна запросили на саміт, і він це запрошення прийняв.
«Так, ми підтвердили, що наша участь передбачена», - цитують Ушакова ЗМІ.
«Вони все ще запрошуються у форматі віч-на-віч. Часу ще багато. Сподіваюся, що пандемія дозволить нам провести цей захід у форматі віч-на-віч", - сказав Ушаков, віповідаючи на питання журналістів під час брифінгу.
У вівторок Ушаков, повідомляє Associated Press, відповів, що "це вирішує не Драгі".
"Ми отримали запрошення і відповіли позитивно", - сказав помічник президента Росії.
У саміті, що пройде 15-16 листопада на індонезійському острові Балі, має взяти участь й запрошений індонезійським президентом президент України Володимир Зеленський.
Як раніше писав Голос Америки, Білий дім підтвердив, що Путін також був запрошений. Президент Байден, прем'єр-міністр Канади Джастін Трюдо, прем'єр-міністр Австралії Скотт Моррісон і багато інших лідерів висловили стурбованість щодо участі Путіна в саміті. Вони дали зрозуміти, що відмовляться від участі, якщо на саміті буде присутній Володимир Путін.
У статті використано інформацію Associated Press, російського агентства Інтерфакс.
Facebook Forum