Спеціальні потреби

"Ось знову". Росія погрожує військовими діями Македонії в разі вступу до НАТО


«Ось знову. Посол Росії в Македонії погрожує, що Македонія стане «законною ціллю» для російських військових, якщо вона приєднається до НАТО». Так відреагував колишній співробітник Пентагону і радник віце-президента Джозефа Байдена з питань національної безпеки Майкл Карпентер на заяви посла Росії в Македонії.

В четвер, коментуючи трагедію в сибірському місті Кемерово, де, за оцінками, 64 особи загинуло під час пожежі, посол Росії Олег Щербак видав попередження Македонії стосовно висилки російського дипломата з країни, повідомляє агентство EropeanWesterBalkans. Він також застеріг Македонію від вступу до НАТО. «Якщо буде конфлікт між Росією та НАТО, ви станете законною ціллю», - сказав Щербак.

У відповідь на цю заяву, прем’єр-міністр Македонії Зорян Заєв наголосив, що країна прагне приєднатись до НАТО задля досягнення миру у світі і поваги прав людини.

«Ми діяли у відповідності до законів та Віденської конвенції. Македонія має стратегічні цілі, такі як членство в НАТО та ЄС. Ми не хочемо, щоб членство в Альянсі на когось нападало, а прагнимо миру в світі та поваги прав людини», - наголосив Заєв, підкресливши бажання Македонії розбудовувати відносини з Росією.

Про те, що Росія намагається зашкодити вступу країн до НАТО, заявляв і сенатор-демократ Крис Мерфі після свого візиту до Македонії в березні, відповідаючи на запитання «Голосу Америки».

«Історично, росіяни не мали значної присутності в Македонії, як це було в Сербії чи Чорногорії, але вони роблять це зараз», - наголосив Мерфі.

Однак, тепер, вважає сенатор, «росіяни дуже чітко зазначили, що вони намагатимуться зашкодити Македонії, якщо та просуватиметься до вступу у НАТО».

Македонцям, на думку Мерфі, не варто дослухатись до росіян, адже «вони більше гавкають, ніж кусають». Сенатор, однак, зазначив, що росіяни почали організовувати власну політичну партію в цій країні і інвестують більше грошей, ніж будь-коли.

Мерфі наголосив на важливості боротьби проти російської пропаганди. «Ми тісно співпрацюємо з Македонією, з урядом, щоб македонці розуміли, що таке російська пропаганда, а що є справжніми новинами та якою є справжня точка зору македонців і журналістів».

Дивіться також: Експерти: нова хвиля американських санкцій – безпрецедентна

Експерти: нова хвиля американських санкцій – безпрецедентна. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:00 0:00

Facebook Forum

Інше за темою

XS
SM
MD
LG