Спеціальні потреби

Актуально

Трамп розійшовся з лідерами G7 у питаннях Росії, Ірану, Пн. Кореї і міжнародної торгівлі

Президент США Дональд Трамп, президент Франції Еммануель Макрон, канцлер Німеччини Анґела Меркель, прем’єр Канади Джастін Трюдо, прем’єр Британії Борис Джонсон, президент Європейської ради Дональд Туск, прем’єр Італії Джузеппе Конте і прем’єр Японії Шинцо Абе в Біарріці 25.08.19

Президент США Дональд Трамп заявив, що переговори на саміті “Великої сімки” в місті Біарріц у Франції відбуваються успішно попри розбіжні між учасниками у таких питаннях як торговельна війна з Китаєм, як діяти щодо Ірану, стосовно загроз від Північної Кореї і того, чи варто повертати Росію до групи країн світу з найбільшою промисловістю.

Росія

За словами Трампа у справі повернення Росії до G7 “робота триває”.

“Є кілька людей, які прагнуть повернення Росії”, - повідомив він, але не назвав, хто це. “Рішення не схвалювали”, - сказав Трамп.

Міністр фінансів Стів Мнучин підкреслив важливість залучення Росії словами: “Є частини світу, де у нас є важливі спільні інтереси”.

Але президент Європейської ради Дональд Туск, який представляв на саміті 28 країн - членів ЄС, сказав у суботу, що зараз з’явилося ще більше причин виключити Росію, ніж було 2014 року, коли Москву вигнали з тодішньої G8 за захоплення українського Криму.

Серед нових прикладів він назвав “російську провокацію в Азовському морі”, нагадавши про захоплення українських кораблів та військових моряків, яких Росія утримує досі.

Минулого тижня Німеччина та Велика Британія також відкинули ідею повернення Росії до групи.

Китай

У неділю зранку виглядало, що Трамп вирішив пом’якшити свою позицію щодо торговельної війни з Китаєм.

“У мене є сумніви щодо усього”, - сказав він, коментуючи тему.

Кількома годинами згодом його речниця Стефані Ґрішам сказала, що слова президента “дуже неправильно зрозуміли”.

Вона додала: “Президент Трамп відповів ствердно, бо він жалкує, що не підняв мита на китайські товари ще вище”.

Лідери “Сімки” висловили стурбованість ситуацією. Зокрема господар зустрічі французький президент Еммануель Макрон висловив сподівання, що до повномасштабного протистояння не дійде.

“Я хочу переконати усіх наших партнерів, що напруженість і особливо напруженість у торгівлі - це погано для усіх”, - сказав він у промові.

Британський прем’єр-міністр Борис Джонсон на сніданку з Трампом заперечив твердження американського президента, що інші лідери не переконували його відмовитися від торговельної війни з Китаєм.

“Щоб вказати на це маленьке застереження щодо наших поглядів на торговельну війну: ми назагал - за торговельний мир і, при можливості, за погашення її”, - сказав Джонсон.

Іран

Президент Макрон запропонував на саміті кроки, спрямовані на зниження напруженості у Перській затоці, зокрема часткове скасування американського нафтового ембарго стосовно Ірану у відповідь на виконання Тегераном угоди 2015 року, яка обмежує іранські ядерні програми.

Він сказав французькому телебаченню, що учасники погодилися з потребою спільних дій стосовно Ірану.

Але коли президента Трампа запитали, чи погоджується він з Макроном стосовно потреби спільної заяви G7 на адресу Тегерану, він відповів: “Ні. Я це не обговорював”.

Трамп чинить спротив закликам партнерів, які переконують США повернутися до міжнародної угоди з Іраном, яку Вашингтон підписав у часи президентства Обами.

Північна Корея

Під час двосторонніх переговорів з Трампом японський прем'єр-міністр Абе жорстко засудив нещодавні ракетні випробування Північної Кореї.

“Наша позиція дуже чітка, - сказав японський керівник, - запуск Північною Кореєю балістичних ракет малого радіусу дії однозначно порушує резолюцію Ради безпеки ООН”.

Трамп намагався применшити ядерну загрозу з боку Північної Кореї.

“Я можу зрозуміти те, що відчуває прем’єр-міністр Японії, - сказав Трамп, - Це не так. Але я маю на увазі, що я це повністю розумію”.

Трамп сказав, що він “не радий” випробуванням, але не вважає їх порушеннями.

Він сказав, що північнокорейський лідер не єдиний, хто випробовує ракети.

“Ми живемо у світі ракет, подобається це вам, чи ні”, - сказав Трамп.

Дивіться також: Як Український Конгресовий Комітет Америки відстоює інтереси України у США

Як Український Конгресовий Комітет Америки відстоює інтереси України у США. Інтерв’ю
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:43 0:00

Всі новини дня

Байден доручив збільшити виробництво друкованих плат, що використовуються і на війні в Україні

Друкована плата з напівпровідниковими мікросхемамии. Photo REUTERS/Florence Lo/Illustration/File Photo

Президент США Джо Байден у понеділок доручив виділити 50 млн доларів на виробництво друкованих плат у США і Канаді, які можуть використовуватися, зокрема і під час війни в Україні. Про це повідомляє агенція Reuters.

У коментарі про це рішення, опублікованому на сайті Білого дому, Джо Байден зазначив, що такі технології є важливими для національної оборони США. «Я вважаю, що дії щодо збільшення внутрішніх виробничих потужностей для друкованих плат ... необхідні для запобігання нестачі промислових матеріалів або критично важливих технологічних елементів, які серйозно підірвуть потенціал національної оборони», - заявив Байден.

Також у заяві йдеться, що без відповідних дій президента "не можна очікувати, що промисловість Сполучених Штатів своєчасно забезпечить необхідні промислові ресурси, матеріали або критично важливі технології."

Як зазначає Reuters, друковані плати використовуються в ракетах і радарах, а також в електроніці, яка застосовується в енергетиці та галузі охорони здоров'я.

У коментарі агенції юрист із державних контрактів компанії McCarter & English заявив, що такий крок президента США прискорить контракти "за рахунок оптимізації та визначення пріоритетів у процесах закупівель для цих критично важливих технологій, які використовуються на різних театрах воєнних дій в усьому світі, зокрема, в діючому конфлікті в Україні."

Дивіться також:

План бюджету США на 2024 рік і допомога Україні. СТУДІЯ ВАШИНГТОН
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:59 0:00

Голлівудська зірка і посол Доброї Волі ЮНІСЕФ Орландо Блум - в Україні. Відео

Голлівудська зірка і посол Доброї Волі ЮНІСЕФ Орландо Блум - в Україні. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:01:12 0:00

Голлівудська зірка і посол Доброї Волі дитячого фонду ООН, ЮНІСЕФ, Орландо Блум, - в Україні.

Як в США та інших країнах світу реагують на заяви Путіна про розміщення ядерної зброї у Білорусі. Відео

"Відчайдушним намаганням Путіна та Лукашенка створити ще одну хвилю дестабілізації в Європі" назвали в Литві плани Росії розмістити ядерну зброю на території Білорусі.

У Німеччині обшукали будинок пари, яка збирала гроші для допомоги російській армії в Україні 

Поліція Німеччини. Фото: AP/Michael Probst 

У Німеччині правоохоронці провели обшук в будинку пари проросійських активістів. Як повідомляє видання Reuters із посиланням на німецьку прокуратуру, шукали докази закупівлі радіотехніки для російських військових.

У січні видання Reuters повідомило, що Макс Шлунд та його партнерка Олена Колбаснікова збирали в Німеччині пожертви й передавали їх на російських військових, що воюють в Україні. Ці кошти призначались на закупівлю солдатам рацій, навушників і телефонів, що є всупереч санкціям Євросоюзу, де заборонене постачання або фінансування закупівлі певних товарів для російської армії, зокрема радіотехніки.

За німецьким законодавством, порушення санкцій передбачає покарання у вигляді позбавлення волі до 5 років, повідомляє Reuters.

Після обшуку правоохоронці вилучили у пари комп’ютери та письмові документи, повідомив представник прокуратури Кельна Ульф Віллун.

Прокуратура має визначити, чи порушили Шлунд та Колбаснікова німецьке законодавство про зовнішню торгівлю та платежі, де прописані міжнародні санкції, та чи діяли вони всупереч кримінальному кодексу Німеччини, який передбачає покарання за схвалення злочинні дії.

Reuters із посиланням на німецькі ЗМІ повідомляє, що раніше пара демонструвала символ Z та поширювала інформацію про набір до військових контрактників у Росії.

Раніше Колбаснікова називала повідомлення Reuters про збір коштів для російських солдатів "брехнею та провокацією".

У соціальних мережах у понеділок вона заявила, що вважає дії німецької влади «беззаконням». Жінка закликала прихильників приєднатись до протесту в Кельні 29 березня проти так званої "русофобії".

Раніше цього місяця МЗС Росії називало Колбаснікову жертвою переслідувань з боку німецької влади.

США не бачать ознак того, що Росія планує застосувати ядерну зброю - Карін Жан-П'єр

Речниця Білого дому Карін Жан-П'єр на брифінгу у Вашингтоні в понеділок, 27 березня. REUTERS/Jonathan Ernst

США не бачать ані причин для зміни власної стратегічної ядерної позиції, ані ознак того, що Росія планує застосувати ядерну зброю. Про це заявила речниця Білого дому Карін Жан-П'єр на брифінгу в понеділок, 27 березня.

Відповідаючи на запитання журналістів, якою буде реакція адміністрації президента США Джо Байдена на заяву президента Росії про намір розмістити російську тактичну ядерну зброю в Білорусі, Карін Жан-П'єр відповіла: "Ми плануємо продовжувати стежити за наслідками. Ми не бачимо ані причин для коригування нашої власної стратегічної ядерної позиції, ані ознак того, що Росія має намір застосувати ядерну зброю. Ми, як і раніше, віддані колективному захисту НАТО, але не бачимо причин прямо зараз змінювати чи коригувати нашу позицію."

Раніше у понеділок координатор Ради національної безпеки США зі стратегічних комунікацій Джон Кірбі також заявив, що Вашингтон не бачить ознак переміщень тактичної ядерної зброї РФ чи готовності використати ядерну зброю або зброю масового ураження в Україні.

Як повідомляв Голос Америки, експерти звертають увагу, що слова Путіна про намір Росії розмістити тактичну ядерну зброю у Білорусі пролунали через 4 дні після спільної заяви із лідером Китаю Сі Цзіньпіном про недопустимість розміщення ядерної зброї на території третіх країн.

Більше

XS
SM
MD
LG