Актуально
- Голос Америки
Через "Джавеліни" Україна припинила співпрацю зі слідством Мюллера у США - NYT

В Сполучених Штатах, Пола Манафорта переслідують за звинуваченнями у відмиванні грошей та фінансовому шахрайстві, після тогою, як він десять років працював на користь проросійської політичної партії в Україні, пише The New York Times.
Однак в Україні, де посадовці намагаються не образити президента Трампа, це не так. Тут, генеральний прокурор фактично заморозив чотири справи, де фігурує Манафорт, колишній очільник кампанії Трампа.
Справи є надто чутливими для уряду, який розраховує на фінансову та військову допомогу США і добре знає, що Трамп негативно ставиться до розслідування, яке проводить спеціальний прокурор Роберт Мюллер в справі можливої змови між його передвиборчою кампанією та Росією, повідомляють деякі парламентарі.
Рішення припинити розслідування, що проводить антикорупційна прокуратура, було прийнято у важливий момент, коли адміністрація Трампа остаточно ухвалювала рішення про постачання протитанкової зброї «Джавелін» до України.
Володимир Ар’єв з БПП з готовністю визнав, що Київ має намір заморозити співпрацю з американськими слідчими.
«Усіма силами ми намагатимемось не дратувати американських посадовців, - сказав Ар’єв в інтерв’ю, - ми не мусимо псувати стосунки з адміністрацією».
Українські слідчі відслідковували гроші, сплачені Манафорту та правовій фірмі з Нью-Йорка Skadden, Arps, Slate, Meagher & Flom політиками партії Януковича, який через протести втік з країни в 2014 році. Манафорт тривалий час був радником Януковича, який працював з ним над покращенням його іміджу на Заході, що допомогло йому здобути президентство в 2010 році.
Ми не маємо повноважень на продовження нашого слідстваСергій Горбатюк в інтерв'ю NYT
Новий уряд призначив спеціального прокурора для розслідування корупції колишньої адміністрації. На кінець минулого року, Сергій Горбатюк відкрив 3 000 справ, включаючи чотири, пов’язані з паном Манафортом і його консультуванням колишнього президента та його політичної партії.
Вказівка, видана в квітні виокремила ці чотири справи. Їх не закрили, вказує у заяві Генпрокуратура, однак, вказівка на дозволяє Горбатюку вимагати доказів, чи допитувати свідків.
«Ми не маємо повноважень на продовження нашого слідства», - заявив Горбатюк в інтерв’ю.
Один із запитів стосувався можливого відмивання коштів на суму 750 000 доларів США - виплаті Манафорту від української компанії-оболонки. Ця виплата була частиною багатомільйонних доларових переказів Манафорту від українських політиків, на яких базувались звинувачення, висунуті Мюллером в федеральному суді в Вашингтоні та Вірджинії. Перед замороженням справи, прокурори вилучили документи про це від українських банків.
Колишній голова парламентського комітету з міжнародних відносин Віталій Калюжний підписав 9 з 22 записів з виплат Манафорту в таємному журналі політичних виплат, опублікованому після революції 2014 року. Згідно з журналом, Манафорту виплатили 12,5 млн доларів.
Ще дві справи стосуються Skadden Arps, яка написала звіт за участі Манафорта, де відбілювався політичний арешт та ув’язнення основного суперника Януковича – Юлії Тимошенко.
Давід Сакварелідзе, колишній заступник генерального прокурора, не вважає, що прокуратура координувала рішення призупинити слідство в Україні з будь-ким у США, або що була домовленість про продав ракет за це.
Українські політики, зазначив він, самі дійшли висновку, що будь-яка допомога в переслідуванні Манафорта зменшить підтримку Трампа.
«Уявіть лише, - говорить Сакварелідзе, - що Трамп напише у Twitter: «Сполучені Штати не будуть підтримувати корумпованих пострадянських лідерів, включно і в Україні». Це буде кінець».
Дивіться також: Винахід старшокласника дозволяє заробити на картопляній гнилі
Всі новини дня
США та Індія надалі «консультуватимуться про негативні наслідки» війни Росії в Україні

Президент США Джо Байден на зустрічі з керівниками Австралії, Індії та Японії назвав війну Росії проти України «темною годиною нашої спільної історії».
Це глобальна проблема.Джо Байден
«Це більш ніж просто європейська проблема. Це глобальна проблема», - сказав американський керівник на чотиристоронньому саміті в Токіо.
З огляду на російську війну окрему увагу зараз звертають на Індію, керівник якої, прем’єр-міністр Нарендра Моді, виявився одним зі світових лідерів, що уникають прямого осуду Москви за вторгнення в Україну.
Уряди Австралії та Японії від самого початку долучилися до США, європейських та інших країн з осудом російської війни і приєдналися до західних санкцій щодо Москви.
Австралія також надає військову допомогу Україні, а Японія зосередилася на фінансовій та гуманітарній підтримці.
Але Індія не обмежила співпрацю з Москвою, успадкувавши зв’язки налагоджені ще в часи існування СРСР.
«Жорстока й неспровокована російська війна проти України спричинила гуманітарну катастрофу, невинних цивільних вбивають на вулицях і мільйони біженців полишили домівки в середині країни, а також виїхали», - наголосив Джо Байден в присутності індійського керівника.
Після двосторонніх переговорів з Моді Байден повідомив, що вони обговорювали вторгнення Росії в Україну і «наслідки для світового порядку».
Американський президент сказав, що США й Індія будуть далі консультуватися стосовно того, «як подолати ті негативні наслідки».
Але Нарендра Моді, як зауважує зокрема інформагентство Associated Press, коментуючи теми переговорів, не згадав про російську війну в Україні, а натомість зосередився на торговельних та інвестиційних програмах зі США.
Ми не можемо дозволити, щоб подібне сталося в індійсько-тихоокеанському регіоні.Фуміо Кісіда
«Очевидно, що адміністрація Байдена не хоче проблем з Індією, і більшість тих важких розмов відбуватимуться приватно», - прокоментував ситуацію для Associated Press американський аналітик Майкл Ґрін, віце-президент Центру стратегічних і міжнародних досліджень у Вашингтоні.
Японський прем’єр-міністр Фуміо Кісіда, торкнувшись теми російської агресії в Україні, сказав: «Ми не можемо дозволити, щоб подібне сталося в індійсько-тихоокеанському регіоні».
Австралійський прем’єр-міністр Ентоні Албанезе, який щойно сформував новий уряд, заявив, що його країна продовжуватиме курс співпраці зі США та іншими союзниками.
У Каліфорнії пройшов марш вишиванок. Відео
Марш вишиванок минулими вихідними пройшов у Каліфорнії. Українська громада у передмісті Лос-Анджелеса організувала не лише демонстрацію традиційного одягу своєї Батьківщини, а й також танцювальний флешмоб. Як це виглядало – в сюжеті Христини Шевченко.
Як зросла популярність Зеленського у США. Відео
Феномен популярності Зеленського у США: американці друкують футболки із його зображенням, вивішують на вітринах магазинів постери та навіть ліплять глиняні бюсти президента України. Чому це відбувається – дивіть в сюжеті Юрія Мамона.
Що в Давосі говорили про Україну – подробиці. Відео
За перші три місяці війни проти України, Росія вірогідно зазнала втрат як Радянський Союз за 9 років війни в Афганістан - міноборони Великої Британії. Що в Давосі говорили про Україну. Деталі – від Богдана Цюпина.
Яку військову допомогу обіцяли Україні під час "Рамштайн-2". Відео
47 країн, а також представники НАТО та ЄС, взяли участь у другій зустрічі контактної групи з координування зусиль з оборонної допомоги Україні. З подробицями - Юлія Ярмоленко.
Facebook Forum